logo

Jste to, co jíte: Kamarádky hasičky Pavla, Bohumila a Kristýna společně hubnou

Jste to, co jíte
Kamarádky Pavla, Bohumila a Kristýna

Zhubněte s unikátními produkty:


Poslední díl sedmé řady Jste to, co jíte byl uveden 24.4.2017 na TV Prima. Tentokrát budou hubnout dvě sestry a jejich kamarádka. Jsou dobrovolné hasičky a jsou přesvědčené, že společné hubnutí jim půjde mnohem lépe.

Hubnout bude Pavla Staňková, Bohumila Čechová a Kristýna Benešová, které pocházejí z Krakova u Rakovníka. Všechny jsou dobrovolné hasičky.

Pavle je 41 let, je vdaná, má dvě děti, pracuje jako operátorka výroby a k tomu je místostarostkou Krakova. Iniciovala celé hubnutí, do kterého zapojila svou sestru a kamarádku. Pavla drží celý život různé diety, nyní váží 97 kg a měří 165 cm. Má pocit, že už nic nezvládá a že se ani nevyjde do hasičského saka. V práci má třísměnný provoz, což také není pro linii nejlepší.

Bohunce je 43 let a pracuje jako skladnice také ve třísměnném provozu. Je hodně aktivní a neumí odpočívat. Váží 84 kg a měří 167 cm. Trápí ji vysoký tlak.

Kristýně je 30 let, pracuje jako kontrolorka v bance. Přes týden bydlí v Praze a přes víkend jezdí do Krakova. Měří 176 cm a váží 80 kg. V Praze jí celkem zdravě, ale o víkendu prasárny.

V Krakově je často čekají různé akce a nástrahy v podobě nejrůznějších dobrot, které si rády dopřávají. Protože jsou z vesnice, jsou zvyklé na akce, kde se pořád jí, a nechtějí se toho vzdát.

Tým se zaměří hlavně na Pavlu, která se nejenže přihlásila do pořadu, ale také má největší problémy s váhou. I když ani na Bohunku a Kristýnu se při hubnutí nezapomene.

Co musí z lednice a ze špízu pryč?

U Pavly: Sladké jogurty, salámy, rybí prsty, krabí tyčinky, tučné sýry, sušenky, tatarka, polotovary, smažené pokrmy atd.
U Bohunky: uzeniny, klobásky atd.
U Kristýny: sladkosti, tučné sýry, sladké pečivo, tyčinky atd.

Co by měl obsahovat zdravý jídelníček?

V jídelníčky by se mělo nacházet libové maso, ryby, šunky, celozrnné pečivo, tmavá rýže, celozrnné těstoviny, obiloviny, ovoce, zelenina, vejce, mléčné výrobky, semínka, ořechy atd.

Kamarádky dostávají jídelníček, plán a plno rad, které by jim měly pomoci při hubnutí.

Jak hasičky pokračují?

Pravidelně jedí, na nočních směnách si dávají dvě svačiny a ráno před spánkem snídani. Problém je, že musejí přemýšlet o jídle, protože v Krakově nemají obchod. Kristýna má tu výhodu, že nepracuje na směny.

Hanka Kynychová kamarádkám doporučuje kruhový trénink, u kterého se střídají jednotlivé cviky a stanoviště. Dostávají také plno dárků - podložky, balanční podložky, step můstek, činky, sporttester atd.

Pilně trénují, Pavla s Bohunkou rády chodí s hůlkami, Kristýna zase ráda běhá. Také cvičí doma. Pavla velice často cvičí, jezdí na kole, chodí s hůlkami a do sportu zapojuje i dceru.

hasičky hubnou

Také je čeká půlmaraton, který poběží ve štafetě společně s doktorkou Alicí Hauptovou, která začíná, poté ji vystřídá Pavla, třetí běží Bohunka a čtvrtá je Kristýna. Při závodu překonávají samy sebe.

Pavla vaří zdravě celé rodině, což se projevilo i na váze manžela, který zhubl 7 kg za 2,5 měsíce. Často připravuje ryby, dává si pozor na jídlo i na pravidelnost. Podporuje ji v tom celá rodině.

Pomazánka z uzeného pstruha - recept

Ingredience:
1 uzené filé ze pstruha
4 lžíce tvarohu
1/2 cibule
1 citron
pažitka
1 mrkev
sůl

Postup:
1. Do mísy dáme 4 lžíce tvarohu a nakrájenou cibuli.
2. Poté přidáme na kousky natrhané filé ze pstruha, trošku šťávy z citronu.
3. Nakonec přihodíme nakrájenou pažitku a nastrouhanou mrkev.
4. Promícháme a podle potřeby dosolíme.

Pomazánka z fazolí s feferonkami - recept

Ingredience:
1 konzerva bílých fazolí
olivový olej
1 červená paprika
snítka čerstvé petrželky
pár lístků čerstvého koriandru
1 stroužek česneku
feferonka

Postup:
1. Fazole rozmixujeme, přidáme dvě lžíce olivového oleje.
2. Dále nakrájíme papriku na kostičky, petrželku a koriandr nadrobno nasekáme a nasekáme i česnek.
3. Nakonec přidáme na drobno nakrájenou feferonku a pomazánku promícháme.

Přepadovka na narozeninách

Bohunka slavila narozeniny, tak přišel Havlíček na neočekávanou návštěvu s kyticí růží. Na stole našel jednohubky se zdravými pomazánkami, fitness dort a při dechové zkoušce jim nenaměřil žádný alkohol.

Těsně před koncem je čekají hasičské závody. I když se snažily, co to jen šlo, skončily až na pátém místě. Místo poháru dostávají mixér a kuchařky.

Jak hasičky dopadly?

Pavla zhubla 17,5 kg z 96,5 kg na 79 kg, 15 cm v pase ze 107 cm na 92 cm, přes boky 13 cm ze 132 cm na 119 cm.
Bohunka zhubla 3 kg z 84 kg na 81 kg, 8 cm v pase z 95 cm na 87 cm. Zlepšil se jí krevní tlak a už na něj nemusí brát léky.
Kristýna zhubla 15,5 kg z 80 kg na 64,5 kg, 21 cm v pase z 95 cm na 74 cm, přes boky 15 cm ze 111 cm na 96 cm.

Po dvou měsících je přijel tým zkontrolovat, Pavla pořád hubne, zhubla dalších 5 kilo, i Bohunka pokračuje ve sportování, něco ještě zhubla a Kristýna stále běhá a cvičí.

Foto: play.iprima.cz
Diskuze k článku


Není někde video? Nestihla jsem to :(
Marie P., 26. 4. 2017 15:58
Nový komentář do diskuze: