logo

Jste to, co jíte: Jak hubne Zuzana Wedlová?

Jste to, co jíte
Jste to, co jíte: Zuzana Wedlová

Zhubněte s unikátními produkty:


V další epizodě oblíbeného pořadu Jste to, co jíte, který se vysílal 17.4.2017, hubne Zuzana Wedlová. Je jí 28 let a žije ve Srubci u Českých Budějovic. Pracuje v administrativě, je vdaná a má jednu dceru. Jednu dobu jedla hlavně večer a výsledkem bylo značné přibírání. Aby toho nebylo málo, diagnostikovali jí rakovinu, která se rovněž na váze podepsala.

Po porodu před šesti lety vážila 70 kilo. Někdy v té době ale museli šetřit a jedna z oblastí, kde výrazně šetřili, bylo právě jídlo. Zuzana hlavně jedla pečivo a chleba, přes den hladověla a večer se najedla, což se projevilo tloustnutím.

Chvíli poté se u ní objevila rakovina lymfatických uzlin v mezihrudí a čekalo ji ozařování. Před známými nemoc tajila, navenek se vždy tvářila v pohodě, aby něco nepoznali. Po léčbě hodně jedla, moc se nehýbala a také výrazně přibrala až na váhu 115 kg. Následně se snažila hubnout, zhubla 20 kilo díky cvičení Hanky Kynychová na DVD, ale opět se jí to vrátilo, protože se zase přejídala.

Dřív chodila často do společnosti a sportovala (kolo, brusle, túry), dnes kvůli váze nemůže. Stydí se chodit do společnosti, stydí se sportovat a má špatnou kondici. Chtěla by to změnit, zase začít sportovat a někam chodit. Ví, že velký problém je v její psychice.

Zuzana by chtěla za čtyři měsíce zhubnout, zlepšit si kondici a ujet na kole 50 km. Zuzka měří 168 cm a váží 107 kg. Má zvýšený cukr a triglyceridy v krvi. Odborníci předem říkali, že to bude mít těžší, protože po vážné nemoci je hubnutí složité.

Co musí z lednice a ze špízu pryč?

Uzeniny, chipsy, čokolády, burgery, dorty, nanuky, slané tyčinky, houskový knedlík, polotovary, nekvalitní šunky, rybí prsty, klobásky, špekáčky atd.

Zuzka často před známými jedla zdravě a doma jedla nezdravě, ládovala se sladkým a tučným jídlem a stres zaháněla jídlem.

Co by měl obsahovat zdravý jídelníček?

Ve zdravém jídelníčku by se měla nacházet zelenina a ovoce, luštěniny, celozrnné těstoviny, ryby, libové maso, mléčné výrobky (např. cottage, bílé jogurty, máslo), rýže natural, jáhly, vločky, špalda, celozrnné pečivo, ořechy, semínka, zdravé oleje atd.

Také by měla stejně vařit i dceři, která dříve po nezdravém jídle často cvičila, aby nebyla tak tlustá jako její mamka.

Nízké sebevědomí a přetvářka

Zuzka se přiznala, že se pořád přetvařuje, všechno v sobě dusí a nikdy nechce nic říct. Má nízké sebevědomí kvůli váze, trápí se kvůli tchyni, které má na její váhu narážky a myslí si, že ji manžel nemá rád a nelíbí se mu. Dělá ze sebe hrdinku, i když taková ve skutečnosti není.
Manžel se však Hance přiznal, že ji má rád a líbí se mu.

Recept: Pečený candát na šalvěji s batátovým pyré

Suroviny:
filety z candáta
mořská sůl
pepř
olivový olej
šalvěj

Postup:
Candáta omyjeme a naporcujeme. Trošku ho nasolíme a opepříme, pokapeme ho olivovým olejem a položíme na něj lístek šalvěje.
Poté ho položíme na pekáč vyložený papírem na pečení a chvíli pečeme ve vyhřáté troubě na 180°C. Podáváme s pyré.

Batátové pyré

Suroviny:
olivový olej
šalotka
šafrán
batáty
smetana na vaření
máslo

Postup:
Na kapce olivového oleje osmažíme nakrájenou šalotku, přidáme špetku šafránu, nakrájené batáty na kostičky a zalijeme horkou vodou.
Vaříme 10 minut, poté trošku scedíme a přidáme ještě 4 lžíce smetany, lžičku másla a mixujeme ponorným mixérem dohladka.

Jak Zuzana pokračuje?

Zuzka zdravě vaří, poctivě si odvažuje suroviny a je v tom velká puntičkářka. Jak říká její manžel, předtím byla závislá na sladkém a slaném, teď na kuchyňské váze. Často připravuje ryby, které dříve moc nemusela a zeleninu.

Přišla ji navštívit Hanka Kynychová, které se svěřila, že cvičila podle jejího DVD, což Hanku samozřejmě potěšilo. Zuzka má problémy se zadýcháváním a špatně se jí dýchá, ale za to může její kondice, protože vyšetření na spirometru astma vyloučilo. Doktorka Hauptová jí doporučila zhubnout a zdravě se stravovat.

Jako dárek dostala rotoped od značky Insportline a měřič tepové frekvence.

Pravidelně cvičí a ze začátku to s cvičením přeháněla, že se jí objevila svalová horečka. Poté musela zvolnit. Jezdí na rotopedu, posiluje doma i ve fitku a venku jezdí na kole, na kterém zatím měla rekord 25 km. Dohlíží na ni její sestra, která je trenérkou.

Rovněž si Zuzka začala víc věřit a už v sobě nedusí spousty věcí. Stala se sebevědomější. Zklamalo ji, že jí hubnutí nejde úplně podle představ, hubla totiž (dle ní) málo.

Přepadovka ve vinném sklípku

Zuzka se vydala s manželem a přáteli na návštěvu moravských vinných sklípků. Havlíček ji tam překvapil, aby zkontroloval, zda vše dodržuje. Dechová zkouška byla negativní, protože pila jen vodu. Dávala si pozor i na jídlo. Havlíček jí říkal, že jakmile se dokáže to, co chce, tak si občas může dát i víno a nemusí být abstinentem.

Na konci ji čekala jízda na kole - 50 km v zimě, což zvládla, i když ujela za celý program najednou nejvíce 25 km.

zuzana wedlová

Výsledky

Za 4 měsíce Zuzka zhubla 7 kg (ze 107 kg na 100 kg), 6 cm v pase (ze 126 cm na 120 cm) a jako odměnu dostala mixér a knihu s recepty. Další odměnou je i její proměna.

Po dvou měsících ji přijede Havlíček s týmem navštívit. Pořád zdravě vaří a jídlo neustále odvažuje, věnuje se pohybu a zhubla 3 kilogramy. Také se společně s manželem učí lyžovat, ať můžou vzít dceru na lyže.

Foto: play.iprima.cz
Diskuze k článku


Sympatická paní
Majka, 18. 4. 2017 10:32
Zvládla to skvěle, držím palce v pokračování zdrvého život. stylu :)
Berenika, 1. 5. 2017 20:34
Nový komentář do diskuze: