logo

Jste to, co jíte: Michaela a Patrik Máchovi

Jste to, co jíte
Jste to, co jíte: Michaela a Patrik Máchovi

Zhubněte s unikátními produkty:


Po pěti letech se na televizní obrazovky vrací oblíbený pořad Jste to, co jíte, ve kterém nechybí výživový specialista Petr Havlíček a novinkou jsou další poradci. Hubnoucím pomáhá psycholožka a sexuoložka Laura Janáčková, interní lékařka Alice Hauptová a trenérka Hana Kynychová. Další novinkou je, že účastníci pořadu budou hubnout 4 měsíce, v minulých letech to byly pouze 2.

V tomto díle oblíbeného pořadu, který se odvysílal 6.3.2017, hubla Michaela a Patrik Máchovi. Manželé Máchovi bydlí v Ostravě a chtějí společně zhubnout, protože během společných 4 let celkem hodně přibrali.

Když se jednatřicetiletá Michaela, která je nyní na mateřské, seznámila s Patrikem, měla jedno dítě a musela šetřit, protože jako samoživitelka moc peněz neměla. Patrik ji ze začátku rozmazloval, což se pochopitelně projevilo na váze. Přibrala za dva roky 40 kilo. Pak přišlo další dítě. Měří 176 cm a váží 129 kg.

Osmatřicetiletý Patrik měří 175 cm a váží 131 kg. Má rád pokrmy z fastfoodu, dochucovadla, k tomu kombinuje různá jídla. Má tři zaměstnání, aby splatil dluhy z předchozího podnikání a aby dokázal takto fungovat, získává energii ze sladkostí. Domů se proto vrací až v noci.

Míša je často doma sama a samotu zahání jídlem, Patrik je zase stresař, který jí sladkosti a další nezdravé pokrmy kvůli stresu a chuti. Má tři práce a chodí domů dost pozdě. A to by měl podle odborníků změnit, aby proměna měla nějaký smysl.

Co musí z lednice ze špízu pryč?

Polotovary, dochucovadla, uzeniny, sladkosti, smažená a tučná jídla, suché salámy atd.

Co by měl obsahovat zdravý jídelníček?

Ve zdravém jídelníčku by se mělo nacházet libové maso, ryby, celozrnné potraviny, ovoce a zelenina, mléčné výrobky, luštěniny, šunka, oleje, semínka, ořechy atd.

Havlíček jim dal stravovací plány, rady a úkol, aby spolu začali lépe komunikovat.

Jak manželé pokračují?

Patrik odstranil z obýváku počítač, aby u něj pořád neseděl, když byl výjimečně doma.
Dále za nimi přišla Hanka Kynychová, která jim doporučila, co by měli při své váze dělat. Měli by více chodit (za den alespoň 10 tisíc kroků, což si mohli změřit na krokoměru, který dostali jako dárek) a cvičit se svou váhou těla. Běhání jim zatím nedoporučila, není vhodné pro obézní lidi.

Manželé si začali jídlo poctivě vážit, lépe vařit, chodit ven a trávit volný čas i s dětmi. Rovněž přepadovka dopadla výborně, v lednici měli zdravé jídlo a zrovna relaxovali na zahradě.

Dále dostali běžecký pás a další drobnosti ke cvičení. Patrik ještě pořídil další stroj, aby si mohli vytvořit tělocvičnu, kde budou moct všichni cvičit.

V polovině hubnutí Míša zjistila, že je těhotná, proto některé pohybové aktivity omezila. Po měsíci ale potratila, i přes to všechno v hubnutí nepolevila. Míša si otevřela prodejnu se zdravou výživou.

Manžele poté čekala menší proměna v kadeřnictví. Patrik si ještě střihl roli moderátora v televizi v odpoledních televizních novinách, snil o moderování v televizi.

Jak dopadly výsledky?

Po čtyřech měsících došlo k finálnímu vážení a měření. Míša zhubla 7 kg (ze 129 kg na 122 kg), přes boky 9 cm (ze 147 cm na 138 cm). Ve skutečnosti měla hubnutí složitější, protože nejprve omezila pohyb kvůli těhotenství a pak kvůli potratu, byla hodně ve stresu.
Patrik shodil 15 kg (ze 131 kg na 116 kg) a přes pas 16 cm (ze 137 cm na 121 cm).

Tým je po čtyřech měsících přijel zkontrolovat, Patrik zhubl ještě 4 kg a Míša 5. Nadále hodlají v hubnutí pokračovat.

Foto: play.iprima.cz


Nový komentář do diskuze: