logo

Jste to, co jíte: Hubnutí Michaely Kudějové

Jste to, co jíte
Jste to, co jíte: Michaela Kudějová

Zhubněte s unikátními produkty:


V dalším díle nové řady pořadu Jste to, co jíte, který byl poprvé odvysílán 10.4.2017, hubla Michaela Kudějová z Českých Budějovic. Míši je 29 let a první problémy s váhou měla již od 13 let. Problémy s jídlem má i nyní - buď drží dietu a hladoví, nebo se přežírá. Neumí jíst normálně a má strach z jídla.

Míša pracuje jako administrativní pracovnice. Bydlí s přítelem Karlem a rádi jedí. Často chodí do restaurace a doma si vyvařují - hlavně tučné pokrmy. Dle slov Míši se jedná převážně o prasárny - žebra, bůček, burgery, smažené pokrmy, hranolky atd. Vždycky se tak nají, že se jí nechce ani hýbat.

Když se Míša nenají, je vzteklá a po jídle se uklidní. Když je sama, libuje si ve sladkostech a zmrzlinách. Problémy s váhou má již od dětství, bývala vždy nejtlustší ve třídě a najednou přestala jíst. Trpěla anorexií od 13 let dva roky, kdy dokonce vážila 40 kg. S anorexií jí pomohli lékaři, pak opět s jídlem bojovala a v 18 letech dosáhla váhy 97 kg. Nikdy s váhou nebyla spokojená a to by teď chtěla změnit.

Její fyzička je na tom velmi špatně. Sotva uběhne kilometr. Jejím snem je uběhnout deset kilometrů a konečně zhubnout.

Na začátku pořadu Jste to, co jíte Míša vážila 86 kg, po dalších přípravách a vyšetřeních, tedy o měsíc později, je její váha 90 kg. Míša, která je celá potetovaná a ozdobená piercingem, to svádí na jídlo.

Co musí z lednice a ze špízu pryč?

Věnečky, sladkosti, tatarka, slanina, sladké pečivo, zmrzliny, mléčné dezerty, bůček, cola atd.
Petr Havlíček se jí ptal, jestli jí nevadí jíst takové potraviny, která mají hrozné složení (např. věnečky) a na to odpověděla, že prasárny neřeší. Ví, že by je neměla jíst, ale kupuje si je schválně.

Míša se přiznala, že často drží dietu, při které se vyhýbá pečivu, přílohám, bramborám a jí pouze maso, šunky, nízkotučné potraviny, ovoce a zeleninu. Na hubnutí jí to funguje, ale pak podlehne prasárnám a opět přibere. Cítí se kvůli tomu hrozně, ale poté zase držet dietu.

Míša to nebude mít jednoduché

Petr Havlíček, Laura Janáčková i Alice Hauptová jsou skeptičtí, protože Míša je bývalou anorektičkou, hladoví a přejídá se a navíc má z jídla strach. Po vyšetření trvá Havlíčkovi poněkud déle, než jí sestaví jídelníček, musí brát v potaz její anorexii.

Co by měl obsahovat Míšin zdravý jídelníček?

Jídelníček na míru musel být sestaven s ohledem na to, že Míša trpěla anorexií a mohla by k ní opět sklouznout.
V jídelníčku se nacházejí ryby, libové maso, vejce, jogurty, knäckebrot, zdravé sušenky, celozrnné pečivo, luštěniny, šunka, ovoce, zelenina, vločky, jáhly, tmavé těstoviny, semínka, ořechy atd.

Jak Michaela pokračuje?

Hanka Kynychová jí ukázala, jak má držet tělo při běhání, jak se mají pohybovat ruce i jak má dýchat. K tomu jí poradila také pravidelné procvičování před i po běhání. Jako dárek dostala rotoped a sporttester, aby mohla cvičit doma, když bude škaredě. Hanka si myslí, že má šanci si splnit svůj cíl. Míša pravidelně běhá a nechce se vzdát.

míša kudějová

Během programu při běhání na ni poctivě dohlíží přítel Karel. Pravidelně si připravuje jídlo, baví ji vaření i samotná příprava. Rozhodla se, že všechna jídla si bude fotit a to ji nesmírně baví. Jídelníček a strava jí naprosto vyhovuje, že ani do hospody na pivo ji to netáhne.

Hanka se chystá na závod v běhu na 5 km a jako parťáka chce mít Míšu. Míša bez váhání tuto nabídku přijala a závod dokončily za čas 33:46, většinou jí tato vzdálenost trvala 40 minut.

Míša s přítelem se během natáčení dvakrát přestěhovala, druhé stěhování bylo náročnější. V domě bylo potřeba udělat mnoho práce, proto Míši moc času na běhání nezbylo. Navíc při kolaudaci, která byla plná nezdravého jídla a pití, přišla na nečekanou návštěvu Hanka, aby Míšu zkontrolovala. Dokonce použila alkohol tester, Míša však nepila a ani nezhřešila.

Po třech měsících se vejde do oblečení, které jí bylo malé. Cítí se mnohem lépe a rovněž se hodně změnila. Dodržuje svůj řád a srovnává si psychiku. Jídlo už není její nepřítel. Havlíček jí dal svou knihu s recepty.

Blíží se konec a s ním i vysněný cíl - 10km běh, který jí nakonec trval 70 minut.

Recept na lívanečky s borůvkovým tvarohem

Suroviny:
Těsto: 350 ml mléka
1 vejce
200 g celozrnné mouky
1/2 kypřicího prášku
Ozdoba: 1 nízkotučný tvaroh
1 vanilka
2 lžíce třtinového cukru
200 g borůvek

Postup:
Mléko s vajíčkem, moukou a práškem do pečiva chvíli mixujeme nebo šleháme a necháme 45 minut odležet.
Mezitím si připravíme borůvkový tvaroh: Mixujeme nebo vyšleháme tvaroh se semínky z vanilky, cukrem a borůvkami (pár jich necháme na ozdobu) dojemna.
Z odleženého těsta nabíráme naběračkou trošku těsta, které osmažíme z obou stran na nepřilnavé pánvi.
Lívanečky podáváme s tvarohem a ozdobíme borůvkami.

A jak dopadly výsledky?

Po čtyřech měsících Míšu čekaly skvělé výsledky. Zhubla 14 kg tuku, přes pas 17 cm a přes boky 13 cm. Navíc teď je sebevědomá, šťastná a hodlá v novém stylu pokračovat.

Poté ji čekala ještě proměna, při které jí kadeřnice ostříhala vlasy a nabarvila narůžovo. Nechybělo ani nové líčení.

Po dvou měsících za ní přišel tým dozorců na kontrolu. Michaela se stále zdravě stravuje, s přítelem se zasnoubili a otěhotněla.

Foto: play.iprima.cz


Diskuze k článku


Ten její přítel jí nejprve přecpává a pak ji podporuje v hubnutí... asi neví, co chce
Tery, 15. 4. 2017 11:12
Jedla sama.......nikdo ji nepřecpával.......a partneři by se měli podporovat :-)
Petra, 16. 4. 2017 20:49
Nový komentář do diskuze: