logo

Časté mýty při hubnutí břicha

Rady Tipy Mýty
břicho

Zhubněte s unikátními produkty:


Žádné partii těla se nedostává tolik pozorností tak jako břichu. Ženy i muži často řeší právě tuto část těla. Určitě i vy chcete mít krásné a ploché břicho. Ale jak na to? Na co byste si měli dávat pozor a co naopak dělat?

Cvičením břicha zhubnete břicho

Snad nejčastější mýtus je ten, že cvičením břicha zhubnete břicho. Žádnou partii cíleným cvičením nezhubnete, ale pouze posílíte. Tuk se hubne pouze aerobním cvičením (běh, chůze, spinning,...). Tuk mizí z těla rovnoměrně, i když se vám zdá, že zhubnete nejdříve prsa nebo zadek, tak i jinde tuk mizí. Klidně přestaňte provádět cviky na břicho jak zběsilí, protože vám to není nic platné.

Břišní svaly jsou rozděleny na spodní a přímé

Břišní svaly nejsou nijak rozděleny. Při každém cviku posilujete celé břišní svalstvo, ať už to cvik na "šikmé" nebo "přímé" břišní svalstvo. Vždy při každém směru posilujete celé břišní svaly.

Cvičte břicho nejlépe každý den

Jedná se o další pověru. Každodenní cvičení je pro břicho velmi vyčerpávající. Břicho nemá čas relaxovat, protože mu nedáváte příležitost. Tak jako u ostatních svalů, tak i u břicha je nutná přestávka. Cvičte obden, jen tak můžete efektivně tvarovat břicho.

Znáte doplněk stravy Detox Belly Burn? Má působit na břicho.

Ruce za hlavou pomáhají s cvičením

Možná si myslíte, že když si při cvičení břicha dáváte ruce za hlavu, tak vám půjde cvik lépe, protože si pažema pomáháte. Ale tak to není, ty ruce tam máte jen jako podporu, která tam ani nemusí být. Zkuste si dát překřížené ruce na prsa a dělejte klasické zkracovačky. Naopak, pokud se vám povede dělat stejné cviky jako při rukou za hlavou, tak děláte cvik správně. Při cvičení vás nesmí bolet záda a krk.

Hladověním zhubnete břicho

Pár dní nejíte nebo téměř nejíte v domnění, že zhubnete břicho? Sice budete mít poté menší břicho, ale to nastane kvůli tomu, že v žaludku nebudete mít jídlo a k tomu budou střeva vyprázdněna.

Znáte ještě nějaké další mýty o břiše?
Diskuze k článku


přiznávám se, dělám hned několik chyb. Pak že mě bolí za krkem, když tam ty ruce tak používám, taky cvičím často každý den a stejně to břicho nezhubnu... no jo, člověk je blbý, ale budu se to snažit napravit. :-)
jiřka 40, 24. 9. 2012 11:32
dobrý den, chtěl jsem se zeptat na cviky na břícho, vím že sklapovačky jsou dobré, ale slyšel jsem zase že se tím ničí záda, měl jsem už problémy se zády, tak bych se raději takovým cvikům vyhnul ...
Milda, 24. 9. 2012 14:07
Udělala jsem obrovskou chybu chodila do posilovny a intenzivně cvičila na břicho, dopadlo to tak,že mám tvrdé velké břicho
dapi, 25. 9. 2012 19:46
Tak určitě jsou to zajímavé názory a zkusím je v praxi. Ostatním lidičkám přeji, aby jim snaha o zkrášlení své osoby vyšla dle představ a pozitivně. Krásný den všem.
Jarka, 16. 10. 2012 19:52
dobrý den dělam cviky na břicho klasika zklapovačky,chodím běhat atd. Chci se zeptat můžu těmi to cviky přijít o prsa? už ted mám malé prsa a nechci být cvičením plochá na prsou
Kristýna, 24. 6. 2014 9:38
Nový komentář do diskuze: