logo

Nejčastější chyby při hubnutí

Články Rady Tipy
chyby při hubnutí

Zhubněte s unikátními produkty:


Hubnutí je běh na dlouhou trať, během kterého se dopouštíme menších i větších chyb. Některé jsou velmi časté a i přesto, že o nich víme, tak je buď schválně, nebo nevědomky ignorujeme. Pojďme se tedy podívat na 7 nejčastějších hříchů při hubnutí. Samozřejmě, že existuje mnoho dalších chyb, ale o tom se už psalo minule.

Nepravidelné stravování

Jednou snídáte, jednou nesnídáte, pak sníte malý oběd, zapomenete na svačiny nebo na ně prostě není čas a večer to všechno doženete. Myslíte si, že vaše tělo je spokojené při takovém stravování, když neví, kdy má čekat další jídlo? Naučte si jíst pravidelně ve stejnou nebo alespoň přibližnou dobu. Nejlépe byste měli jíst 5 - 6x denně, pokud vám to nevyjde tak klidně 4x denně. Důležitá je pravidelnost v přiměřených porcích a hlavně zapomeňte na mlsání v noci.

Oblíbený energetický příjem 5 000 kJ

5 000 kJ je oblíbená hranice, proto aby se dobře hublo. Slyšíte to všude okolo, ale ve výsledku tento denní energetický příjem nepokryje ani bazální metabolismus. Navíc, pokud intenzivně cvičíte, tak budete akorát bez energie, nálady a budete unavení, protože vám bude scházet energie. Hlavně si zpomalíte metabolismus a každé další hubnutí bude těžší. Kašlete na tento energetický příjem, raději jezte pravidelně, zvyšte tuto zmiňovanou hranici třeba na 6,7 nebo 8 tisíc kJ. Je ale nutné si vybírat správné potraviny a naslouchat svému tělu.

Drastické diety

Uvažujete o tom, že pár dní budete jíst jednostrannou stravu (například tři dny jablka, salát nebo meloun) a poté krásně zhubnete? Samozřejmě, že během pár dní nemůžete zhubnout jen tuk. Jediné, co zhubnete, bude voda. Následně se najíte a opět získáte to, co jste zhubli. S vyváženou a pravidelnou stravou zhubnete mnohem snadněji a výsledek, na rozdíl od drastické diety, bude trvalý.

Závislost na váze

Vážíte se každý den a poctivě si zapisujete danou váhu do deníku a občas se divíte, proč jste oproti minulému dnu přibrali? Vážit se každý den je blbost, den předem můžete více pít, jíst nebo jste byli více na toaletě. Začněte se vážit jednou za týden ráno vždy při stejných podmínkách (např. ve spodním prádle, po malé a velké potřebě a před jídlem). Nezapomeňte také na krejčovský metr a přeměřte si všechny partie (obvod přes prsa, břicho, boky, stehna). Není přece lepší mít o několik centimetrů v pase méně než sledovat stále menší váhu a stejnou pneumatiku kolem břicha?

měření je důležitější než váha

Nízkotučné výrobky pomáhají zhubnout

Každý den se na vás hrnou slova z reklam o tom, že díky jogurtu s 0 % tuků nepřiberete. Ale podívali jste se někdy na složení? Sice nemá žádný, zato cukrů a dalších látek požehnaně. Není lepší sáhnout po kvalitním jogurtu s 3 % tuků, který si osladíte ovocem a pít plnotučné mléko místo obarvené vody? Některé potraviny jsou přirozeně bez tuků (tvarůžky) nebo jsou nízkotučné (některé tvrdé sýry nebo cottage), těch se proto nebojte.

Pilulku to zvládnou za vás

Myslíte si, že si koupíte pilulky na hubnutí na internetu nebo v lékárně a budete zázračně hubnout? Ale kdepak! Aby tyto pilulky za vás tuto práci udělaly, musely by mít zázračné složení. I při pravidelné dávce těchto pilulek se musíte zdravě stravovat a cvičit. K tomu si dávejte pozor, ať se nenachytáte na různé pilulky z pochybných stránek slibující za měsíc zhubnutí mnoha kilogramů.

Nepotřebné cvičení

Říkáte si, že cvičení není důležité, protože to všechno zhubnete jen správnou stravou? Cvičení ale je důležité, protože potřebujete zpevnit postavu a spálit tuky. Opravdu nevypadá dobře nezpevněná štíhlá postava, přitom stačí tak málo. Cvičte třikrát týdně. Klidně stačí tři hodiny týdně svižně chodit a nebo běhat, nemusíte ani chodit do fitka.

Znáte českou dietu KetoMix? Víte, jak funguje a na čem je založena?

Existuje ještě hodně dalších chyb, tyto jsou ale snad nejčastější a největší. Na další chyby se můžete podívat na tuto stránku.
Diskuze k článku


Nejdůležitější rada je: nežerte!
Ančí, 3. 5. 2013 20:37
ty jsi deb*lka..
Pamela3, 6. 5. 2013 7:05
Mějte se rády, takové, jaké jste. Pokud vám to extrémně vadí, měly jste se nad tím zamyslet dříve!
Johana, 6. 5. 2013 15:59
Vždyť nežerte může napsat jen tele :-D Jíst se musí ty ! :D Pak se taky nehubne když nejíš !
Beru, 6. 5. 2013 17:59
Nevím co je na NEŽERTE špatného :) místi žraní se holt musíme naučit papat, já se učím a zatím hubnu :)
Oujé, 11. 5. 2013 7:19
Nechápu, proč se tady hádáte... Kdo chce zhubnout, ať zhubne a ostatní se jim do toho nemají vrtat... Navíc se nepřibírá jenom ,,žraním , ale také po porodu nebo kvůli nemoci!
Verunka, 14. 5. 2013 7:59
to jsou komenty! :D
Gabriela, 28. 5. 2013 11:49
Kdo chce zhubnout musi na sobe makat cvicit behat a upravit jidelnicek
radek, 30. 7. 2013 16:34
Nový komentář do diskuze: