logo

Nevzdávejte se, ač vám okolí nepřeje hubnutí

Zajímavosti Tipy
úspěch při hubnutí

Zhubněte s unikátními produkty:


Rozhodli jste se změnit své dosavadní stravování, svůj dosavadní životní styl, vyměnili jste ho za zdravější, ale místo toho toho, abyste od přátel a příbuzných slyšeli podporu, chtějí vás za každou cenu potopit a vrátit zpět na staré stravování a starý styl? Co s tím můžete dělat, pokud nechcete opět spadnout do starých kolejí?

Konečně jste se odhodlali, že skončíte s nezdravým stravování, abyste mohli zdravě zhubnout a tak se snažíte dodržovat nová pravidla. Přestali jste jíst například klobásy, tučná masa, zákusky po každém jídle a navíc jste se vrhli do sportování? Po několika týdnech vidíte první výsledky, něco jste zhubli, máte lepší kondičku a cítíte se mnohem lépe. A tak se dá s pozitivní změnou pokračovat.

Nejprve blbé řeči...

Ovšem, po čase vás uvidí kamarádka nebo maminka a místo toho, aby vás podporovaly, vám začnou říkat, že děláte blbost, ať si dáte tamty zákusky, ať něco přiberete nebo ať nelítáte po silnici jak blázen. Tvrdí, že přece předtím jste vypadali dobře, tak proč to měnit a proč vůbec jíst něco tak hrozného? Určitě uslyšíte i další podobné narážky a rady, co byste měli dělat, ať je to správně podle nich.

Závist?

Často za to může pouze závist. Pravděpodobně vás odrazuje od hubnutí či od nějaké změny právě někdo, kdo je sám tlustý a nedokáže začít jíst zdravěji a cvičit. Prostě vám jen závidí. To poznáte nejen pohledem, ale i tak, že si občas stěžuje na svou váhu nebo má nadváhu nebo obezitu. Pak vám bude jasné, co se děje.

Úspěch se neodpouští

Ano, v Česku se úspěch neodpouští. Jakmile budete hubnout, známí vás budou pomlouvat, říkat o vás, že jste nemocní, že vám hubnutí nesluší a podobně. Přitom tak rádi by i oni hubli. Právě z důvodu, že jim to nejde, raději vám to nebudou vůbec přát.

Nenechte se a jděte za svým

Nedejte se a jděte si za svým cílem. Hlavně je nepřesvědčujte o své pravdě, prostě nechte je být. Ignorujte je. Ignorace bude pro ně tím nejhorším trestem. Nejvíce vám pomůže, pokud se obklopíte jen známými, kteří budou pozitivně naladěni a nebudou se vám snažit potápět ke dnu - tedy k nezdravé stravě a lenošení. Navíc vás budou podporovat a vás to potáhne dál.

Těšte se na to, až všem vytřete zrak tím, co dokážete.

Najděte si parťáka

Najděte si kamarádku nebo kamaráda, který také hubne nebo se zdravě stravuje. Budete se moc vzájemně podporovat a hecovat, což velmi pomůže ve vaší cestě za svým cílem.

Naštěstí nejsou všichni stejní

Naštěstí se všichni nechovají stejně a podpoří vás, i kdyby s vámi nesdíleli váš názor. Nebo se jim bude líbit, co pro sebe děláte a budou vás opravdu upřímně podporovat.

Toto se netýká pouze hubnutí, ale i kouření, alkoholu nebo jiné závislosti.

Setkali jste někdy s nevraživým chováním okolí, když jste dělali něco odlišného než ostatní?


Diskuze k článku


já jedu nový styl 18.měsíců ,váha z 155kg na 107kg .Všichni mě chválí ,podporují ale jak přiznám že nejím maso ale jen soju a výrobky z ní tak každý přemlouvá abych se vrátila k masu .Ale jelikož mi maso nechutná tak to neřeším
Jitka, 2. 7. 2014 4:53
Já mám bohužel přesně takovou zkušenost. Začala jsem se zdravě stravovat a makat na sobě - začala jsem denně cvičit a běhat, zkrátka se o sebe starat. Výsledky na sebe nenechaly dlouho čekat, ztracená kila, spousta energie, bezva nálady a nový šatník...nic z toho nebylo zadarmo, dřu denně, zhubla jsem 16kg a cítím se moc fajn:-). Přišla jsem však nejen o kila, ale i o kamarádky. Přestala se mnou mluvit nejdříve jedna, potom druhá...a i ostatní když mě vidí třeba v obchodě, změní směr chůze a nebo rychle začnou telefonovat....zkrátka jsem přestala existovat. Nejdříve mě to trápilo, ale potom jsem pochopila, že to vlastně nebyly kamarádky, ale nepřející bestie, které těšilo, když jsem byla neforemná a nešťastná a změnu k lepšímu mi prostě nepřejí. Člověk se stále učí....
Delphia, 13. 7. 2014 22:07
Nový komentář do diskuze: