logo

Novoroční předsevzetí - zhubnout

Články
zhubnout

Každoročně je nejčastějším novoročním předsevzetím "zhubnu". Týká se to jak žen, tak i mužů. Samozřejmě, že jsou v řadě i další předsevzetí (zdraví, láska, úspěch...), ale hubnutí je doopravdy nejčastější. Někdo chce zhubnout jen pár kilogramů, někdo pár desítek.

-

Často však toto předsevzetí vydrží jen pár týdnů. První dva týdny jsou fitness centra velmi zaplněná a provozovatelé mají doopravdy žně. Po dvou týdnech to mnoho lidí vzdává a po měsíci to vzdává většina. Předsevzetí - nepředsevzetí, lidi už nechtějí o hubnutí ani slyšet. A proč? Nemají silnou vůli nebo se snaží zhubnout špatným způsobem (hladovkou, drastickou dietou).

Pokud chcete zhubnout, podívejte se, jak na to. Je důležité jíst pravidelně pětkrát až šestkrát denně v menších porcích, nejíst tučná a sladká jídla, dostatečně pít a k tomu sportovat (např. cvičit na míči). Nečekejte však, že můžete zdravě zhubnout více než doporučovaných 0,5 - 1 kg za týden.


Nespoléhejte na to, že hubnutí půjde bez vaší silné vůle. Musíte si vytyčit cíl a cestu, jak se k němu dopracovat. Dopřejte si také i odměnu za splněné části. Jako odměnu si dejte třeba 1 zákusek (malou čokoládu, chipsy...) za shozený 1 kilogram. Ale doopravdy jen malý kousek. Potěší vás to a dál motivuje k hubnutí.

Takže se do hubnutí pusťte a podělte se o vaše výsledky v diskuzi.
Diskuze k článku


Dobrý den,v 15 letech jsem vážil 37 kg,běhal jsem závodně....je mi 25 let a vážím 139 kg,váhu jsem dlouho ignoroval,v 19 letech jsem přestal běhat,a potřeboval bych poradit,jaká dieta by byla pro me nejlepší....
Tomas N., 2. 1. 2012 13:29
určitě oyčejn dopručená...jíst 6krát dně zdravá jídla.ne slké a tučn.pozvolna začítcvičit
lcka, 4. 1. 2012 20:52
redukční dieta je pro vás nejlepší :)
dfd, 4. 1. 2013 10:39