logo

Cvičení na míči je skvělé na relax i posilování

Cvičení Cviky Video Pomůcky
Cvičení na míči

Zhubněte s unikátními produkty:


Cvičení na míči bylo poprvé použito v šedesátých letech ve Švýcarsku tamními fyzioterapeuty a později se rozšířilo dál do světa. Míč je také označován jako gymnastický, rehabilitační, skákací míč nebo fit balón. Často se používá v porodnicích, u těhotenského cvičení, v posilovnách, v domácnostech, ve školách nebo při domácích rehabilitacích. Cvičení na míči je ideální kombinovat s hubnutím a držením redukční diety, brzy tak uvidíte výsledky.

Cvičení na míči omezuje bolesti a blokády páteře, na míči se může cvičit pilates, posilovací aerobik a cvičit v těhotenství.
s míčem můžete rozvíjet motoriku dětí,
cvičením na míči se dobře protahují ztuhlé svaly,
s míčem se posilují nejrůznější svaly na těle,
pomocí cvičení na míči si můžete vytvarovat tělo.

Tento gymnastický míč se prodává v několika velikostech:
průměr 30 cm – vaše výška do 120 cm
průměr 45 cm – vaše výška do 150 cm
průměr 55 cm – vaše výška je do 160 cm
průměr 65 cm – vaše výška je do 170 cm
průměr 75 cm – vaše výška je do 180 cm
průměr 85 cm – vaše výška je nad 190 cm

Doporučuje se koupit si kvalitní míč za cca 400 – 800 Kč ve sportovních prodejnách než gymnastický míč za 200 Kč v hypermarketech a obchodních domech. Tyto levné gymnastické míče jsou nevalné kvality, tak by se mohlo stát, že pod vámi mohl prasknout, což určitě nechcete. Gymnastický míč by měl držet tvar a neměl by se moc samovolně vyfukovat.

Rotany (rotační disky) slouží ke zeštíhlení pasu. Vyzkoušejte je.

Díky rozmanitým cvikům na míči jej můžete využívat ke všem možným cvičením, k posilování nebo relaxování. Cvičení na míči je velmi zdravé, není vůbec nebezpečné a není omezené věkem. V případě, že míč nechcete používat na cvičení, můžete jej vyměnit za židli u počítače. Bude vás nutit sedět rovně a správně držet tělo. Cvičení na míči vás bude bavit.
Diskuze k článku


Bezva stránka
S, 21. 11. 2013 13:58
Dobrýý noo :-)
Julie, 5. 1. 2014 9:52
Nový komentář do diskuze: