logo

Plážová dieta - stará známá ze South Beach

Diety Diety na hubnutí Fáze
dieta

Zhubněte s unikátními produkty:


Plážová dieta vznikla původně jako lékařský program pro kardiaky a pak i pro obézní lidi. Doktor Arthur Agatston zkoumal složení krve a metabolismus jedince, který držel tuto dietu.
Ze stravy doporučil odstranit špatné sacharidy, které jsou odpovědné za ukládání tuků v oblasti břicha a celkovou nadváhu. Plážové dietě se také říká dieta ze South Beach.

Plážová dieta má tři fáze, během kterých se můžete postupně dostat na vaši vysněnou váhu. Často dietu ze South Beach drží celebrity a hubnou s ní velmi úspěšně.

Dieta ze South Beach

1. fáze

První fáze trvá 2 týdny, během kterých zhubnete 3 - 6 kg. Nekonzumují se vůbec žádné sacharidy (pečivo, těstoviny, brambory, rýže, sladkosti...). Je ale nutná pravidelná strava (snídaně, svačina, oběd, svačina a večeře). Konzumují se převážně bílkoviny (maso, vejce, ryby, mléčné výrobky) a nenasycené tuky (olivový olej). Není zakázaná ani zelenina či ovoce.

2. fáze

Ve druhé fázi už postupně zařazujeme do jídelníčku i sacharidy, ale jen některé (celozrnné pečivo, celozrnná rýže).
Nadále se vyhýbáme průmyslově zpracovaným produktům, které vedou často k nadváze a k ukládání tukových zásob. Konzumujeme produkty s nízkým glykemickým indexem, aby se nezvyšovala hladina cukru v krvi.
Tuto fázi držíme tak dlouho, dokud se nedostaneme na svou vysněnou váhu.

3. fáze

Třetí fáze plážové diety je fází nejtěžší, protože se tato fáze drží doživotně. Jednou zhřešit můžete, ale mělo by to být spíše raritou.
Nekonzumují se nezdravé sacharidy a tuky, sladkosti a potraviny s vysokým glykemickým indexem. Jedná se vlastně o určitou formu zdravého stravování.
Diskuze k článku


Ahoj holky, tak já začínala na váze 72.3 o víkendu jsem se vážila a na váze bylo krásných 67.7. dnes tam zas ale bylo o něco málo víc, takže nic moc ale ráda bych to stáhla ještě tak na těch 63, takže celkově cca deset kilo. Uvidíme dál. Co jím... no nemám čas nějak vyvářet takže je to dost monotónní. Zelenina a nějaké bílkoviny k tomu, převážně teda sýry, vejce. Občas kefír, maso.. Nějaké ovoce. Občas už si dám i nějakou tu přílohu. Bez pohybu to ale nejspíš nepůjde a v tom je to teda nejhorší.. Chválím za každé kilečko i centimetřík. Do léta to dáme ;-) Nef co se týče antikoncepce mám stejný problém, novou ale můžu nasadit až za necelé tři týdny takže pak se uvidí navíc mi naměřili dost vysoký tlak takže na nějaké poskakování to není pokud se mě bude držet budu to muset nějak řešit. Držím palečky Hezký den
Péťa, 1. 4. 2014 6:27
Ahoj Péťo, no velká gratulace :-)...myslela jsem, že s námi začínáš a Ty už máš 10kg dole? Za jak dlouho? A dle pravidel plážovky nebo jsi jen vynechala přílohy...no super!!!! Já má od Vánoc cca 5kg, ale s tím, že když jsem shodila první kila, tak přišla nemoc a vše jsem nabrala zpět, takže teď tak od poloviny února jdu pomalu s váhou dolů....čím víckrát člověk začíná znovu, tím to jde pomaleji,tělo si pamatuje, že už bylo omezováno a pak vše ukládá a nechce pustit, chjo, já potřebuji určitě ještě minimálně 8kg a to je dlouhá cesta....tak holky, ať se daří, krásný aprílově sluníčkový den :-)
romča, 1. 4. 2014 6:49
Krásné ráno děvčata :-) az zmenis ant. Peto tak to půjde lépe ale i tak velká gratulace jde ti to dolu bájecne :-) pokud budeš dodržovat poctivě tak i tlak se ti srovná!zatím a nepolevit :-)
nef, 3. 4. 2014 4:51
Romčo, bohužel nemám deset kilo dole ale ráda bych. To ale ještě bude na dlouho.. Snažím se jíst podle plážovky ale ne vždy to jde hladce :-D. Moc vám držím pěstičky každá podpora se hodí..
Péťa, 4. 4. 2014 7:54
Ahoj holky - Péťo, nějak jsem Tvůj příspěvek špatně přečetla, teď už je mi to s těmi kily jasné .-)....tak ať se daří i dál...já jsem zase třetí den nachlazená, beru paralen, čaje, takže zase žádná rotana, to prostě nedávám :-( Takže i váze se vyhýbám...tak se mějte pěkně a pište co a jak :-)
romča, 4. 4. 2014 9:31
Ahoj holky, tak od zítra jdu do toho s vámi, už jsem fakt naštvaná, jak mám v jídle špatnou vůli! :(:D a prosím vás, jak je to s luštěninami v 1. fází? .... děkuji a přeji pěkný den :)
Krista, 4. 4. 2014 9:40
Ahoj Kristo, vítám Tě a kéž by nás bylo víc a diskuse se tu rozproudila, protože je to velmi povzbuzující a motivující, také výměna zkušeností, když to jde, i když to nejde...jen se nám to tady nějak nedaří rozběhnout :-)....přečti si diskusi, já už to nedávno psala - myslím pro Risus...luštěniny se mohou, včetně pohanky a cizrny, ale úplně z hlavy to nevím, je to v mém příspěvku...jinak se klidně ptej a pokud koupíš knihu, pochopíš lépe celý ten princip.....s jakými mírami začínáš? Podstata této diety - první dva týdny minimum sacharidů, potom postupně pomalu přidávat, ale jen ty tzv. zdravé a s nízkým GI. Holčiny, pište, pište .-)
romča, 4. 4. 2014 10:58
Děkuji, mrknu :) Nejsem vyloženě tlustá, při 168 cm mám cca 60-61 kg, ale spokojená se sebou nejsem ani trochu - a to je podle mě ten důvod, proč bychom to měly dělat. Sportuji často, studuji sportovní fakultu, v tom problém není, ale mám hrozný výkyvy. Na jednu stranu mám období, kdy řeším jestli mléko nízkotučné nebo polotučné a z toho jsem schopná sníst dvě čokolády na posezení. Sladký je můj největší problém a když si vezmu, že jídlo dělá 70% úspěchu, tak je to pak jasné. Teoreticky mám všechny diety zmáklý, tak doufám, že u této už zůstanu a přinese svoje ovoce, no :)
Krista, 4. 4. 2014 11:16
psala jsi čočka, soja, cizna, fazole ... takže se může i pohanka? :)
Krista, 4. 4. 2014 11:25
...hm, tak z hlavy fakt nevím, to musím kouknout do knihy až doma a zase nevím, jestli přes víkend vlítnu na net...kdyžtak zatím vydrž jen na tom, co jsem psala posledně, to jsem načetla v knize...no jinak sportovkyně, to je fajn, to bys nás mohla také namotivovat...ale s ohledem na věk prosím !!!! :-)))))
romča, 4. 4. 2014 11:33
v pořádku, určitě to nespěchá!!! :) a moc děkuji takže shrnuto,prvních 14 dnů libové maso, ryby, zelenina (s vyjimkama kukuřice, mrkev,...), luštěniny, neslazené mléčké výrobky. Ano, sportuji od mala, téměř každý den nějakou tu aktivitu mám, občas si jdu zaběhatb (teď mám tedy něco s okosticí, tak si dávám pohov). Ale ta výkyvová strava to všechno zabíjela :( A co vaše úspěchy a jak dlouho držíte? :)
Krista, 4. 4. 2014 11:43
...z té zeleniny ještě nebrat červenou řepu a zelený hrášek - hodně sacharidů, mléčné výrobky píše omezeně, rozhodně můžeš cottage, cihlu 20% tuku, bílý jogurt s mírou - 1 denně,či obden, ale já nedávám nízkotučné, ty obsahují zase škroby a želatiny, tak si dám normálně 3% čistý, tvaroh také dávám polotučný, víš, ono je to v knize upřesněno na potraviny z amerického trhu, takže my musíme trochu improvizovat. Rovněž vejce můžeš vlastně neomezeně, pokud nemáš jiné problémy.No a od druhé fáze povoluje sklenku červeného vína denně, já si dávám bílé suché, když je nějaká příležitost, takže ne denně, ale pak zase nezůstane u jedné sklenky :-)))), jinak jsem odbourala pivo, které jsem měla ráda, ale teď už dva měsíce fakt ani lok :-)))...no je toho hodně, tak postupně to můžeme probrat....tak zatím, pa
romča, 4. 4. 2014 11:58
Moc děkuji za rady, Romčo :) A jak jste na tom vlastně vy? Jak dlouho držíte Plážovku a co pocity? Já jsem si ráno udělala míchaná vajíčka se salátem, v poledne kuřecí steak se salátem a lžičkou francouzské hořčice, snad to nevadí a ted si dávám k sváči neochucené kefírové mléko. Četla jsem, že luštěniny i mléčné výrobky jsou povolené, tak snad s kefírovým mlékem není problém :) ... Tento víkend jsem v Praze, hlídám tetě malého a po pravdě mi dalo celkem zabrat nevzít si jeho rajskou s kolínkama, který tak miluju :D :)
Krista, 5. 4. 2014 12:32
Ahoj děvčata při pondělí :-)))....Kristo, o pohance se v knize nepíše v žádné fázi, asi ji v USA neznají :-)...je tedy vždy třeba kouknout na nutriční hodnoty - bílkoviny, sacharidy a GI...já jí měla tady v práci jeden den k obědu, tak jsem ji zmínila . No já se o plážovce dozvěděla už loni na sklonku jara, koupila si knihu a začla, ale tenkrát mi začly a v podstatě je mám dodnes takové opakující se zdravotní problémy(jakoby ve mě něco stále sedělo) - zuby, nachlazení a přechodové obtíže, takže jsem vydržela tak nějak přes léto a pak to vzdala. Pořádně jsem začla teď po vánocích, ale v půlce února mě zase skolilo velké nachlazení, takže nastoupily čaje s medem, i nějaká slivovička do čaje, cucací bonbony a bylo po dietě - však o tom všem už jsem tady psala. takže teď mám záznamy a start od 18.2..po Vánocích jsem měla už i 76,7, teď o víkendu 70,5...jde to pomalu, necvičím a ten přechod a hormonální výkyvy k tomu, tak jsem ráda i za to...s tím, že jsem těch asi 5 týdnů byla stále jakoby v 1. fázi, až minulý týden jsem přidala jablko denně nebo 1 mandarinku, včera jsem si dala i dvě lžíce rýže natural. Tak si budu váhu hlídat, jak se sekne nebo stoupne, zase omezím sacharidy. Ale už se nesmím vážit denně, dřív jsem to dělala a je to potom demotivující, takže jednou týdně stačí :-).....tak holky, kde všechny jste, jak se vám daří, co papkáte, co vaříte, pište, pište, mám někdy pocit že tu jsem sama ;-)))))...mějte se všechny krásně!!!
romča, 7. 4. 2014 7:25
Zdravíčko :) No já budu brát asi velkou inspiraci z plážovky, celkově omezím dost sacharidy, začnu jít hlavně bílkoviny, zeleninu a mléčné výrobky a to pravidelně, ale jelikož jsem na fakultě sportu, musím to brát pravděpodobně trochu s rezervou, ale tu kostru se budu snažit dodržovat, přece jen, léto je za dveřma :) Co se týče receptu, dneska jsem si k večeři udělala červenou čočku s restovanou cuketou a domácím dipem se zakysané smetany a česneku a bylo to prostě - výborný! Asi budu červenou čočku praktikovat častěji ;)
Krista, 8. 4. 2014 21:08
No děvčata, zdravím, ale za docházku si zaloužíte moje pokárání :-)))) - jako nejstarší zde si to mohu dovolit :-)))). Kristo, písni prosím, jak jsi tu čočku s cuketou dělala, vůbec netuším. Čočku mám ráda celkově a cuketu pěstuji v létě na zahradě a když se zadaří, tak pomalu nevím, co s ní, takže nový recept uvítám - díky.....a co vy ostatní, kde jste? jak jde hubnutí? Všem přeji krásné dny
romča, 9. 4. 2014 6:22
Dobré úterní ráno :) Holky asi si spojím 1. s druhou fází. Sportuji každý den a tlustá nejsem, tak když si to budu hlídat, musí to jít přece do léta vidět :)))) Já jsem byla už dneska ráno běhat, 5 km, v 11:00 mám atletiku a večer v 7 půjdu na dvě hoďky cca cvičit a posilovat do tělocvičny, tak abych sebou někde ještě nesekla :) Jinak ráno jsem měla míchaná vajíčka + 2 knockebroty, na oběd mám tortillu s grilovanou zeleninou, na svačinu zeleninový salát a na večeři tvaroh + pár čerstvých jahod. A co se týče té čočky - uvařila jsem normálně červenou čočku a asi v polovině vaření jsem přidala nakrájené rajče a dovařila. Na panvičce jsem si orestovala na půlměsíčky nakrájenou cuketu (může se k tomu přidat i lilek, ale ten jsem bohužel neměla:) ) no a jako zdravý dip jsem jen utřela česnek do zakysané smetany a trošičku opepřila. Rychlé, zdravé, výborné :)))) A co vy, jaký máte den?
Krista, 9. 4. 2014 7:37
Omlouvám se, středečníL ráno :D
Krista, 9. 4. 2014 7:39
Díky Kristo za recept .-)...no jinak s Tvým pohybovým režimem je skutečně vše jinak...ani Tvoje váha nemůže být směrodatná, protože máš jistě svaly, které jsou těžší než sádlo, takže nevím....hladovat bys neměla, ale zase pro spuštění správného spalování sacharidů je důležitých těch 14 dní s velkým omezením sacharidů - uvádím, co se píše v knize a co je principem této diety.....už máš nějaké vážení či měření za sebou? Jak dlouho držíš?V každém případě přeju, ať se Ti postava zformuje dle Tvých představ :-).....a jinak tu zase zůstávám sama, cooooo???? !!!!! :-)))))))))))))))))
romča, 9. 4. 2014 10:02
Nejsi tu Romi sama, nejméně jsme tu dvě ;) A asi máš pravdu. Tak já ted to vzala pozvolna, nejsem totiž doma, tak jsem se nezvážila ani nepoměřia. to Udělám o víkendu, zapíšu, pošlu a ty 2 týdny prostě vydržím ;) Jinak dobré deštivé ráno přeju :)))
Krista, 10. 4. 2014 5:52
Ahoj holky, tak já po pěti týdnech diety trochu zlobila. Byla jsem tři dny u mamky a moc zdravě jsem nejedla, to bych tady asi umřela hlady nejspíš. Ani nechci vidět tu váhu. No je mi z toho na nic. Ale vidím to tak, že to je život a proto se nejspíš aspoň na týden vrátím do 1.fáze. Ale na rozdíl od Kristy necvičím vůbec a to je velká škoda, ale nějak mě to nechytlo a když mám po práci trošku čas jdu si radši dřív lehnout. Tak doufám, že mě něco střelí do hlavinky a tak jako s dietou začnu i se cvičením. O víkendu mám šestnáctky, tak si nachystám jen zeleninku a nic víc mi zbývat nebude než se do ní pustit. Hezký den přeji
Péťa, 11. 4. 2014 6:55
Ahoj Holky :-) Kristo, já to nemyslela tak, že bys musela ty dva týdny držet dle diety, myslela jsem to tak, že máš velmi odlišný režim a tedy že asi i ty sacharidy potřebuješ...no nevím, asi se učíte i tyto věci, ne? Těžko mě - laikovi a odpůrci cvičení :-))) radit.... Péťo, zhřešení k životu opravdu patří a naopak mám zkušenost, že když se člověk vrátí k režimu, tak se zase váha hezky hne...ale neřeš to jen zeleninou - princip tohoto stravování je nemít hlad a ten zaženeš kvalitními bílkovinami, které můžeš jíst vlastně neomezeně, zeleninu máš pro doplnění vitamínů a vlákniny. Když si dáš jen zeleninu, budeš hladová a zase brzy zhřešíš..... Co je s nef a jájou? Mějte se všechny dle svých představ, pěkný víkend, páček shledáček .-))))
romča, 11. 4. 2014 8:02
Já vím, Romi :) založím to především na bílkovinách jako vy, sacharidy (pouze v rýži, knockebrotách, celozrných těstovinách, ...) budu vkládat vyjimečně. V neděli se přesto zvářím, poměřím a dám vědět :) Teď si dělám k obědu celozrné těstoviny se španátem, rajčaty, sýrem a česnekem. Kolik dáváte g přílohy v syrovém stavu? Rsp. kolik je doporučováno při redukci váhy? Krásný víkend, holky!! :) A přesně, jak říká Romča. Když dáš Peti jen zeleninu, o to víc třeba za 2 dny zhřešíš. Z toho jsem se už naštěstí vyléčila :)
Krista, 11. 4. 2014 10:21
Kristo, s gramáží přílohy ti přesně neporadím.Dr.Agatson v knize popisuje pomalé přidávání zdravých sacharidů + hlídání váhy.Dokud se hubne, je to OK, pokud se váha zastaví, je to známka toho, že je třeba ubrat.Stále by ve vedení měly být bílkoviny plus zelenina.opatrná bych byla v případě knockebrotu, je to dehydratovaná potravina, ty výživové hodnoty jsou úplně jinde, však si to přečti. Myslím, že z hlediska diety i výživy je lepší jeden malý krajíček celozrnného chleba, nebo nějaké placky, co pečou holky z Dukanky s ovesnými otrubami nebo jiné pečivo z alternativní mouky - špaldová, pohanková atd. Ale jako studentka asi na pečení nebudeš mít náladu, že? :-) No, když budeš hledat, určitě někde nějakou radu najdeš. Tady u té diety jde o to, že se nepočítají žádné kalorie, princip je jiný. Moc jsem neporadila, ale aspoň odpověděla, že ? :-)))))) Tak pááááááááááááá :-))))
romča, 11. 4. 2014 11:03
Ahoj holky tady to ale žije :-) já jsem tu ted nemohla byt s vami protože jsem ležela v nemocnici se slepakem takze jsem nedrzela a začnou zase od začátku ale az příští týden az se da tělo zas do kopi:-) at vám jde váha dolu a krásný vykend;-)
nef, 11. 4. 2014 16:40
Ahoj Holčiny.... nef, Ty se tedy nenudíš .-) - tak ať jsi brzy v pohodě, dieta neuteče.... A co ty Kristo - vážení, měření? Já v sobotu 69,9, je to úžasný pocit se 6 na začátku, ale je to jen 10 dkg, tak musím máknout, aby se mi to zase nepřehouplo přes 7 :-))))) jinak jsem se i přeměřila, tak přes žaludek a zadek jsem dala cca 5 cm dolů, přes stehna po 2 cm, méně to jde přes břicho, tam asi 2-3 cm. Holt, bez pohybu to nepůjde. Stále dodělávám uzávěrku a jsem v práci přesčas, ještě ty dva týdny musím , pak se to snad zvolní, i když moje práce je stále pro dvě, ale musím ji stíhat sama...tak holky pište, pište a hubněte, krásný den :-)))
romča, 14. 4. 2014 8:14
Krásný vstup do nového týdne, holky! :) Máma si teď 2 týdny dávala odstup od sacharidů, končila první fází a skoro 5 kg dole, to je krásný! V sobotu jsme měli rodinnou oslavu, všude plno jídla, je to hrozný zvyk, přejídat se na oslavě, jako by lidem nestačilo, že se vidí a jsou spolu, achjo :D ... Takže teď nastoupím do první fáze. Taky začínáš, Nef?:) hlavně, pokud jsi už zdravotně ok ... Jinak co se týče studia - nevadí mi vařit nebo péct, když se chce, chvilka se na to najde :) A s těma knockebrotama máš pravdu, no. Jinak vážení - slabota. Já vím, že svaly váží více než tuk, ale stejně spokojená nejsem, asi jako každá ženská :) začínám na 61,5 kg. A zvážím se až za 2 týdny ;)
Krista, 14. 4. 2014 9:20
Ahoj Kristo, gratuluji mamce, ano i v knize se píše, že úbytek v 1F je 4-6 kg.Já jak začínám opakovaně, tak už to nikdy tolik nejde, ale jak jsem psala, váha se pomalu snižuje, tak jsem ráda.Já mám od vánoc vlastně dole 7 kg, ale nabrala jsem část zpět při té nemoci v únoru. No už nemá cenu si cokoli vyčítat, je třeba jet dál. No a s Tvou váhou, já myslím, že jsi opravdu nespokojená neprávem :-), víš ono na takových těch tyčkách také nic moc není, já to nějak zapomněla a myslela, že máš víc, ale očividně dietu nepotřebuješ, nadváha žádná, tělo díky sportu jistě pevné, takže to jen chce o jídle přemýšlet a stravovat se zdravě , a jestli někdy zhřešíš třeba sladkým, tak prostě dát dva odlehčené dny bez sacharidů a neměla bys mít problém :-). Tak mi držte palečky, ať se do léta ještě zmenším a pište :-)
romča, 14. 4. 2014 10:46
Velka gratulace Romco jde ti to baječne také už bych chtěla aby vaha ukazala na zacatku 7 ale to je ještě na dlouho ale dam to :-) začnu až od příštího pondělí to budu po kontrolách a připravena se k vam plne přidat,kilum zdar
nef, 14. 4. 2014 16:13
Ahoj, kdo sem nakouknete, moc mě mrzí, ža tady ta diskuse nikdy nevydrží......co se je Vámi všemi? No, asi to ani nebudete číst, protože kdybyste sem chodili, tak byste asi napsali, že? :-)))...takže krásné svátky jara a až si zase někdo bude chtít psát, já tu budu nakukovat :-)
romča, 18. 4. 2014 9:16
Krásné Velikonoce, holky! :) Tak jak vám to jde? Já jsem ted o víkendu měla 2 noční a to je pro mě peklo, co se týče nějakého zdravého pravidelného stravování ... Chtěla jsem se zeptat, nemáte zkušenosti s Dukanovou dietou? Koukala jsem, že je téměř totožná s naší plážovou, jen první dny bez zeleniny, ty je ale po pár dnech přidají .... Krásné volno všem!
Krista, 21. 4. 2014 9:05
Ahoj Kristo, tak koukám, že naše řady se nerozmnoží, přeběhla jsi k Dukankám, tak to zkus. Já ty holky čtu někdy od půli ledna, protože tady bylo mrtvo a potřebovala jsem trochu podpory a konzultací. Ale záhy jsem zjistila, že i když mne mezi sebe přijali, že jsem tam neměla s čím přispět, když jsem jela plážovku. Ono se to nezdá, ale rozdíly tam jsou, takže se mi stalo, že jsem za svůj příspěvěk dostala negativní reakce, protože Dukan to nepovoloval...ptáš se na názor - tak můj je, že Dukan je mnohem přísnější a také větší absence zeleniny a ovoce je nahrazována různými multivitamíny, nesmí luštěniny a třeba ani vodu s citronem po ránu,naproti tomu, kdo je na sladké , tak ujíždí na umělých sladidlech a rovněž mají povolenou colu light, což se mě osobně moc nelíbí ! NICMÉNÉ - holky jsou šikovný, hubnou a i píšou, že různá vyšetření krve se jim zlepšila, takže se zdá, že to nemá ani zravotní dopady. Ale v Tvém případě bude platit to stejné, ať zvolíš jakoukoli dietu - nemáš nadváhu, spočítej si BMI, takže nemůžeš čekat, že Ti sletí 8kg během týdne. Holky co začínají na 70,80, i 100kg samozřejmě hubnou okamžitě a poměrně rychle, ale jak se blíží své optimální váze, tak se ten proces spomaluje a bojují třeba s kilem celý měsíc (čtu příspěvky opravdu každý den). Ptala jsi se na názor, tak jsem ho napsala a pokud sem ještě nakoukneš, tak Ti přeji hodně štěstí.....:-) Já se zmenšuji pomalu, ale jistě , dle zdejších zásad :-)
romča, 22. 4. 2014 14:02
Romi moc děkuji! :) Ráda bych zkusila Dukanku a pak přešla k této stravě, jak říkáš, více povolí a na tu bych se časem přidala. Ale ani já nejsem a asi ani nebudu zastáncem light Coly ;) A jak Ti to jinak jde?
Krista, 22. 4. 2014 15:15
Ahoj holky, no je pravda, že ta diskuze tady moc dlouho nevydrží. Dlouho jsem tady nebyla, poslední dobou nestíhám a mám spoustu vyřizování. Tento týden jsem měla celý odpolední, takže absolutní nestíhačka. Musím ale říct, že na to že denně slupnu něco co bych neměla, hlásím nádhernou váhu 65,9. Což je úplně luxusní. Na to, že necvičím, výborný výsledek, ale vidím to sama na sobě, potřebovala bych zpevnit, o tom žádná!! Co se týká dukanky, zrovna včera jsem četla v nějakém článku že p. Dukan zemřel na následky své diety se 120kily.Takže žádná dieta, nejspíš nebude ta nejlepší.
Péťa, 26. 4. 2014 8:46
ahoooooj holky :-) zvláště zdravím Romču, Nef... napadlo mě po dlooouhé době sem nakouknout...chci vás povzbudit všechny, jste holky šikovný a bojujete :-) Najděte si každá svůj styl dietky a nebuďte na sebe urputi, naslouchejte svému tělu a ono vám samo napoví.... chce to papat hlavně po malých dávkách třeba 5-6krát za den. tolik jídla, co jsem snědla a jím stále, jsem nikdy nedala :-) a přesto jsem těch zatracených 22kg sundala. a je jedno jestli to dáte s Plážovkou nebo s Dukanem...a nebo s někým jiným. je to pořád jen na vás samotných! Já jsem papala podle Dukana, nikdy jsem se ovoce nezřekla....a přesto jsem hubla! je to holky v hlavě-brala jsem to sportovně a ne tak přísně :-). do dneška nejím a nebudu jíst pečivo z mouky, pořád peču z otrub. nemám problém, mě to chutná. Zůstala jsem a zůstanu u Dukana už nadosmrti.....udělala jsem si svoji poslední doživotní fázi :-) jím hodně bílkovin, ovoce, zeleninu i přílohy-ale jen celozrnné, žitné apod. pohanka, kuskus,polenta, jáhly.... žádný jojo efekt není ani se ho nebojím. Od října loňského roku se mi pořád drží velikost 38 :-) jooo a výsledky z krve? - suprový - vše ok, takže veliké zlepšení ve všem :-) nebojte se kočky, když budete aspoň trošku na sebe důsledný....tak se to podaří vám všem :-) Ale jak tak tady čtu, tak se mooc každá snažíte a jde vám to dolů :-) moc vám držím palce a budu sem chodit k vám častějc, abych vás podržela a popohnala k vytouženému cíli :-) :-) :-) krásnej čarodějnicovej večer přeji :-) ....a nepřejezte se pečených buřtů u ohýnku :-)
Marcela, 30. 4. 2014 15:46
ahojky koukam ze to tu dočista umřelo.skoda docela by me zajímalo jak na tom kdo je.ja jsem n tom porad stejne jak na houpačce a tak chci zítra najet zas poctive na dietku.jestli sem nektera kouknete tak napiste budu rada
nef, 22. 8. 2014 18:52
Ahoj všichni. před týdnem jsem narazila na knihu...a celou přelouskala... Konečně pořádně rozumím souvislostem, jak je to s cukry a podobně, .. jistěže všude skáčou z netu chytrý věty, víc pohybu, zeleniny, méně sladkého..ale vše je kusé.. nedovysvětleno v souvislostech ... Nyní mám jasno, proč se víc ukládá to a ne ono. Proč mám hlad po kopě oběda a po jiné ne. Nebudu psát, kolik vážím, by jste se mi smály milé dámy ))) ale v mém případě jde spíš o zdravotní stránku věci a asi 5kg navíc.... a tu mrchu celulitidu ! Mám tu skladbu nějak špatnou a v zásadě nejsem rozežraná..sladké mě moc nebere.. i když si dám... Pokud však jím víc, jdou mi kilka taky nahoru..s věkem již ano, dřív jsem mohla baštit o půlnoci a nic se nedělo. Nejsem sice tlustá, ale dá mi přesto práci se držet, jak mám váhu nyní. Každej vždy mávne rukou, co já bych za to dala, vypadat jak ty... jak to děláš, a já říkám, že mě to taky stojí nějaký to úsilí... nevim, proč si myslí každý, že to tak mám samo o sobě ))) Tak jsem se rozhodla, když úsilí, ať to má víc hlavu a patu. Dnes první den s dietkou plážovkou..říkám já. Ráno jsem si dala hořkou kávu, sice klasika kofejnová, ale bez cukru, pro mě dost těžké..no přežila jsem to... Dušená čočka s pohankou a trošku sýra na to ...to byla moje snídaně.. Celé dopoledne jsem zobala asi 300gr zeleniny předem připravené ...mrkev, kedlubny, okurka , malé rajče, paprika. Oběd - kuřecí plněný přírodní plátek s oříšky, zelenina syrová a dušená zelenina jako příloha, 3dcl červeného vína , když máme tu neděli.. Hojně čisté vody po celý den. Odpoledne zase káva, ale dala jsem si kostku cukru ... hrůza.... Nemám hlad..kdyby přišel, dám si syrové zelí. Mám po ruce nachystáno. Večeře - zelná polívka bez brambor, ty jsem si vybrala. Netvrdím, že vše mám správně, ale už jen se obejít úplně bez pečiva a příloh, mám co dělat, abych je nahradila ..a to nejsem zákusková ani se necpu knedlíkama..nebo horou jiných příloh..rohlíky nejím skoro vůbec, chleba mi schází..ve druhé fázi si budu péci domácí chleba, správný a opatrně si dám kousek ...se ví. Tedy jestli mi bude ještě chybět..)) Mám super jednoduchý recept na domácí chleba, změním jen složení, princip zůstane stejný. Nic pracného a bez pekárny na chleba peču. Hlad nemám, ani chutě, uvidím co v noci. Už přemýšlím co zítra budu jíst. UF - to mě dost zaměstnává. Musím na to být i prakticky připravená v práci, jinak to nedám... Pokusím se to sem dávat každý den , co jsem jedla a jak to jde... Mějte se.
, 18. 1. 2015 18:34
Druhý den s plážovkou... Snídaně - kořeněná pohanka oreganem s čočkou a trochu sýra strouhaného + káva bez cukru To jsem zobala nadvakrát - takže i svačinka to byla. Oběd- zelná polévka bez brambor Svačina - míchaný salát asi 400gr s olivovým olejem a trochu balsamica na chuť - paprika, mrkev, kedlubna a listový salát - z toho jsem si ten salát udělala. Večeře - balkánský sýr, rajče okurka a kuřecí přírodní maso. Pak dvojka červeného. Na hezké sny. Jistěže. V průběhu dne popíjím vodu z vodovodu. Dnes už tolik nemyslím na chleba, dala bych si pro změnu těstovinek hrstičku, ale vydržím to. Jak mě to čapne, už chroupu mrkev. Mám to při ruce! Včera večer jsem si dala 1 kostičku s 88procentním obsahem kakaa čokolády - přiznávám se. Večer jsem pekla dětem do školy jablkový koláč, a to tak vonělo, ani jsem se toho nedotkla, ani soustečko. Normálně bych si dala testovací kousek, pak už to nejím.
, 19. 1. 2015 22:09
Třetí den s plážovkou.... Snídaně - omeleta ze dvou vajec - černá káva bez cukru Svačina - okurka + rajče - 2 lžíce arašídů... Oběd - pohanka s dušenou zeleninou, čočkou a česnekem Svačina - zelná polévka bez brambor - to já prostě můžu i třetí den.. Večeře - přírodní kuřecí kapsa plněná sýrem zabalená v parmské šunce a zelný salát s mrkví a křenem Opět voda z vodovodu po celý den. Jím normální porce, ne maličké, ne kopce. Hlad nemám, chutě dnes nejsou na nic zakázaného.
, 20. 1. 2015 19:47
Tčtvrtý den s plážovkou.... Snídaně - zeleninový salát s tuňákem - 250gr celková hmotnost -složení salátu - 1vejce na tvrdo,3lžíce drceného tuňáka ve vlastní šťáve, čínské zelí, paprika, mrkev , hrách, kukuřice. Černá káva se lžičkou přírodního hnědého třtinového cukru - ano vím, nemá být.... Svačina - přírodní pařený sýr, kousky, 80gr + 1 lžíce dýňového a 1 lžíce slunečnicového semínka. Oběd, ale pozdní v 15h - játra přírodní vepřová - zelí s jednou celou jarní cibulkou namícháno. Svačina - mrkev Večeře nic - neměla jsem hlad svačinu dám jen mrkev jednu
, 22. 1. 2015 6:47
Pátý den s plážovkou... Snídaně - pohanka s dušenou zeleninou- složení: mrkev hrách, cibule,bílé zelí, grilovací koření - černá káva bez cukru. Svačina - 1+1 lžíce slunečnicového a dýňového semínka. Oběd - Přírodní vepřová játra, salát z mrkve petržele, křenu + citronová šťáva - černá káva bez cukru. Svačina - Bílý jogurt 200ml + čínské zelí pokapané olivovým olejem. Večeře - Balkánský sýr a přírodní kuřecí maso dušené - okurka . Voda...no jasně, celej den....
, 22. 1. 2015 18:27
Šestý den s plážovkou..... Snídaně - dušená červená čočka s 1 vejce natvrdo nakrájené do čočky - černá káva s 1 lžička třtinový přírodní cukr - no nedala jsem to bez cukru.... Svačina - dojedla jsem snídani... Oběd - ledový salátu s rajčetem s jogurtovou zálivkou s česnekem a kousky grilovaného lososa - černá káva bez cukru.. Svačina - čínské zelí s porkem - lžíce směs ve hmoždíři nadrceného konopného, lněného a sezamového semínka. Večeře - přírodní kuřecí maso - orestované bílé zelí s cibulí a mrkví - drcený kmín..
, 24. 1. 2015 12:37
Sedmý den s plážovkou.... Snídaně - jedno míchané vece s trochou sýra - černá káva Svačina - dušená červená čočka s pohankou a zeleninou - cibule, bílé zelí, červená paprika a mrkev + drcený kmín a koření tandoorii masala + ozdobeno jarní cibulkou Oběd - syrová zelenina Svačina- nic Večeře- přírodní krůtí maso s romadúrem a dušená zelenina. Po týdnu 1 kg dole, pevnější partie a bez hladu. Nějaká chyba sem tam...příští týden se polepším. Jsem spokojená s výsledkem.
, 25. 1. 2015 17:48
Osmý den s plážovkou... Snídaně – pohanka se zeleninou dušená Svačina – dýňové a slunečnicové semínko Oběd – omeleta ze dvou vajec Svačina – salát z červeného zelí, rajčete, česnek, bílý jogurt Večeře – dušené kuřecí maso se sušeným rajčetem a syrová zelenina k tomu – porek, paprika Tekutiny - 2xčerná káva – hojně vody po celý den … V žádném případě nedávám do ničeho umělá sladidla jak píše kniha .... to raději hořký kafe !!!! Nic sladkého stejně nejím.....
, 26. 1. 2015 14:08
Devátý den s plážovkou... Snídaně - pohanka se zeleninou Svačina - červené zelí s rajčetem a jogurtem Oběd - 2 míchaná vaajíčka s tuňákem a trochu balkánského sýra Svačina - okurka Večeře - hrachová kaše bez ničeho Dochází mi inspirace - lovím recepty na internetu.....)))
, 27. 1. 2015 15:16
Desátý den s plážovkou... Snídaně - kuřecí kousky s mraženou zeleninou s kořením a trochu rajčatového protlaku Svačina - okurka Oběd - hrachová kaše - volské oko Svačina - rajče Večeře -čerstvá zelenina - umixovaný tvaroh s tuňákem Děsná chuť na chleba - nedala jsem si ho... zajedla jsem chuť trochou dýňového semínka ))
, 29. 1. 2015 10:02
Jedenáctý den s plážovkou..středa.... Snídaně - rozmixovaný tuňák s tvarohem - čerstvá zelenina Svačina - slunečnicové semínko Oběd - červená čočka dušená s mrkví a celerem + řerstvá paprika a jarní cibulka Svačina - bílé zelí Večeře - bílý jogurt s rajčetem
, 30. 1. 2015 14:38
Dvanáctý den den s plážovkou.. Snídaně - tvaroh rozmixovaný s vejcem - čerstvá zelenina Svačina - červená čočka dušená s mrkví a celerem + řerstvá paprika a jarní cibulka Oběd - přírodní rybí filé - čerstvý pórek paprika žlutá Svačina - bílý jogurt s čínským zelím a mrkví - olivový olej Večeře - kuřecí maso gyros - ledový salát s paprikou - dresing z kysané smetany a kopru
, 30. 1. 2015 14:39
Třináctý den s plážovkou... Snídaně - zavináč - nakládaná kyselá ryba Svačina - tvaroh+ trochu olivového oleje - čerstvá zelenina Oběd - kuřecí vývar se zeleninou Svačina - dušená šunka a sýr - mrkev Večeře - bílý jogurt s pohankou
L, 3. 2. 2015 6:48
LÍ Tak jak jste na tom? Sledovala jsem Vás tu, jaké budete mít výsledky ;)
Nicky, 17. 2. 2016 12:36
Nový komentář do diskuze: