logo

Výborný recept na tradiční sushi

2. 9. 2010 Recepty Oběd Články Ryby
Sushi recept

Sushi je tradičním japonským pokrmem, který patří k velice oblíbeným jídlům i zde v Česku. Jak všichni víme, Japonci patří k velice štíhlým a zdravým národům a to nejen díky konzumaci sushi, které je velmi dietní, ale kvůli velké spotřebě ryb. Jeho příprava je vcelku snadná a zde je uveden recept na Maki sushi.

Sushi recept

sushi

Ingredience:
200 g sushi rýže Nigiri
2 lžíce rýžového octa
špetka soli
uzený nebo syrový losos
avokádo nebo salátový okurek
řasy Nori
křen Wasabi
sójová omáčka Kikkoman
nakládaný zázvor
podložka na sushi

Postup:
Rýži propereme nejméně šestkrát ve vodě, dokud nebude čirá. Poté ji uvaříme buď v rýžovaru, nebo v hrnci. Rýži nesolíme a nesmíme ji rozvařit.
Hotovou rýži necháme trošku vychladnout a smícháme s dvěma lžícemi octa a solí. Pak ji necháme úplně vychladnout.
Okurek nebo avokádo nakrájíme na dlouhé tenké proužky a také lososa nakrájíme.
Na podložku na sushi dáme řasu (celou nebo půlku) lesklou stranou dolů. Na ni rozprostřeme rýži (ne až na konec), potřeme trošku Wasabi, na něj dáme proužek okurku a lososa. Vše pomalu pomocí podložky rolujeme a pak ostrým nožem rozkrojíme na šest kousků.
Sushi máčíme lehce v sójové omáčce a křenu. K němu si dáme nakládaný zázvor.
Recept na sushi je vcelku jednoduchý a sushi je velmi lahodné.


Diskuze k článku


výborné
jan, 25. 6. 2011 17:33
Souhlasím, že sushi je zdravé, lehké a zároveň velmi chutné jídlo, což o mnoha potravinách vhodných pro dietní režim říci nemohu. Potřebovala jsem zhubnout a velmi mě ubíjelo vařit pro manžela a děti a pak speciálně jídlo pro sebe. Mnohdy jsem na to svoje mdlé jídlo neměla chuť a kolikrát jsem to i nezvládla a jedla s rodinou. Sushi je pro mě záchranou, má ho ráda celá rodina a manžel by ho rád i dvakrát týdně. Než jsem přišla, kde nakupovat suroviny, dělalo mi to docela vítr v peněžence. (teď nakupuji na strankách levnesushi). Ze začátku jsem i poctivě motala roličky a pro celou rodinu to bylo tak na hodinu příprava. Teď už je .odbývám. jen kornoutky, myslím, že se jim říká temaky. A to je fofr. Děti si to dokonce chtějí balit samy, tak z toho máme takový obřad.(Japonci by nám asi dali) :-). Ale to nejdůležitější, snažím se víc přemýšlet nad tím, co jím (ale nehladovím)asi 3 měsíce a mám 8kg dole.
Věrka, 30. 7. 2011 14:36
recepty jsou velmi hezké a zhubla jsem 37kg ted jsem hezky hubena
denísek, 30. 5. 2012 18:19
Nový komentář do diskuze: