logo

Celulitida - tipy na krémy a gely

Rady Tipy Články Celulitida
celulitida

Zhubněte s unikátními produkty:


Bojujete proti pomerančové kůži? Nejste výjimka. Jen v naší republice se s celulitidou potýká přes 80 % žen. Základem boje proti celulitidě je nepochybně zdravý životní styl, tedy pohyb, vhodná strava a řádné dodržování pitného režimu. Na cestě za vysněnou hladkou pokožkou bez nevzhledných ďolíčků vám mohou pomoci také nejrůznější postupy, sporty a také přípravky – ať už krémy či gely proti celulitidě nebo doplňky stravy.

Jak vzniká celulitida?

Problém s pomerančovou kůží mají nejčastěji plnější ženy, objevovat se však může i u štíhlých žen a dokonce také u mužů. Celulitida vzniká v důsledku nadměrného množství toxinů a kyselin v těle, které naše látková výměna není schopna zpracovat a následně vyloučit z organismu. Množství škodlivin narůstá nejen vlivem špatné stravy, životních zlozvyků, častým užíváním léků, ale také stresem.

Může se jednat o špatnou detoxikační schopnost jater a ledvin, nebo nedostatečný krevní a lymfatický oběh. Většinou nás trápí ďolíčky na hýždích, stehnech a bocích, škodliviny se však často usazují také na pažích.

Když už pomerančová kůže udeřila…

Nemějte strach, celulitida se dá řešit i v případě, že už jste její příčiny zaznamenala. Máte-li několik kilogramů navíc, prvním krokem (často také jediným) v boji proti tukovým shlukům, které pomerančovou kůži tvoří, bude hubnutí. Důležité je snížit počet přijímaných škodlivin, tzn. obměnit jídelníček, vyřadit éčka, naučit se jíst zdravé potraviny ve velké míře a pít vodu v množství alespoň 2 litry denně.

Detoxikaci organismu můžete pomoci také pravidelnými masážemi (např. domácí masáž studenou sprchou, baňkování), pohybem, krátkodobými půsty a detoxikačními přípravky, které podpoří funkci ledvin a jater. Vhodné jsou rovněž speciální lymfatické masáže nebo přípravky pro podporu funkce lymfatického oběhu jako protektin či cytosan.

Cellulite PRO je nový doplněk stravy pro boj s celulitidou zevnitř.

Pokud nejste zvyklá se pravidelně hýbat a sportovat, je třeba začít. Těmi nejúčinnějšími sporty proti celulitidě jsou například obyčejná rychlá chůze, jízda na kole či na in-linech, dřepy, skákání přes švihadlo, běh nebo aquaerobic.

Gely a krémy proti celulitidě

Řada z nás se snaží si cestu za hladkou pokožkou usnadnit pomocí nejrůznějších krémů a gelů. Ty však samy o sobě účinek nikdy nemají, důležité je dodržovat výše zmíněné postupy, cvičit, správně se stravovat a změnit svou životosprávu. I přes toto všechno snažení je jejich role v boji proti celulitidě minimální. Některé gely se ukázaly být téměř bez účinku, my jsme však pro vás vypátrali ty kvalitnější (přesto ne nejdražší), které vám proti ďolíčkům na problémových partiích pomůžou.

Anticellulite gel Missiva

Tento gel se osvědčil již u řady žen, které trpěly celulitidou různých stupňů. Aktivní látky z buxusu a anýzu za pomoci extraktů z vinné révy napomáhají odstraňovat příznaky celulitidy a napomáhají prokrvení pokožky. Za balení 150 ml zaplatíte okolo 390 Kč.

Zeštíhlující roll-on proti neústupné celulitidě Garnier

Značka Garnier je, co se týče přípravků proti celulitidě, velice úspěšná. A masážní roll-on s dvojitou masážní hlavicí není výjimkou. Podporuje prokrvení a díky obsahu lipo-kofeinu odstraňuje přebytečnou vodu zadrženou v pokožce. Při současném cvičení/hubnutí a správné intenzivní aplikaci jsou účinky viditelné už za 7 dní. Tento malý zázrak si můžete pořídit v drogeriích již od 130 Kč.

Znáte novinku VENIRA Stop celulitidě? Jedná se o kapsle plné aktivních látek.

Perfect Slim Gel L’Oréal

Velice oblíbený gel značky L’Oréal si získal přízeň mnoha uživatelek díky svým rychlým účinkům (rozdíl poznáte již za 8 dní). Výrobce slibuje viditelnou a dlouhodobou redukci celulitidy, což se u mnoha žen ukázalo jako skutečnost. Za balení 200 ml zaplatíte okolo 330 Kč.

Good bye Cellulite Nivea Body

Osvědčená Nivea boduje i v přípravcích proti celulitidě. Účinný krémový gel vyhladí ďolíčky a díky obsahu L-karnitinu vám ubere také na centimetrech. Cena je však v tomto případě už okolo 250 Kč za balení 75 ml.

Tyto a další krémy na celulitidu si můžete koupit v každé dobré drogerii nebo lékárně.

Máte osvědčenou radu nebo přípravek, který vám pomohl?


Diskuze k článku


Dobrý je skořicový gel. Vyzkoušejte ho :)
Dáša, 5. 2. 2013 18:44
Sada od Runberry. Odzkoušeno. Nemá konkurenci.
Nelly, 3. 3. 2013 20:53
Nejlepší krém na celulitidu je cvičení.pořídila jsem si před půl rokem ROTANU ,každý den večer cvicim 20min.a je po celulitide,upravila jsem si jídelníček,zhubla jsem tři velikosti a 13 kg.nespolehejte jen na krémy,stojí spoustu peněz a cvičení je zadara a zlepší náladu.
Marcela, 4. 6. 2013 12:30
Dobrý den, mně známá doporučila pleťový gel Cellulitis, který jí samotné po nějakém čase používání docela pomohl. Kůže se trošku zpevnila a zjemnila. Mají ho prý ve většině lékárnách. Vyzkouším to, za pokus to stojí. :-)
endi25, 29. 12. 2016 7:33
Nový komentář do diskuze: