logo

Cvičení Insanity je náročné, ale zajímavé

Cvičení Video
cvičení

Zhubněte s unikátními produkty:


Fitness cvičení Insanity (v překladu doslova šílenost nebo šílenství) bylo vyvinuto americkým trenérem a choreografem Shaunem T. Jedná se o 60denní kardio program a tzv. maximální intervalový trénink, který se praktikuje podle DVD, která k němu byla natočena. Součástí programu je i nutriční plán a kalendář, kde si svůj dvouměsíční plán zaznamenáváte. Zahrnuje 3 týdny vysoce intenzivního tréninku a týden určený k regeneraci.

Kdo je to Shaun T?

Celým jménem Shaun Thompson se narodil roku 1977 a vyrůstal v New Jersey, kde jako dítě hrál americký fotbal, baseball a běhal. Vystudoval zde také univerzitu, obor sportovní věda. Jelikož během studií přibral 22 kg, rozhodl se zaměřit na fitness. Po škole se živil jako osobní trenér, manažer zdravotního programu, instruktor aerobicu, choreograf a tanečník (tančil např. při vystoupeních se zpěvačkou Mariah Carey).
Nyní žije v New Yorku a pro společnost Beachbody natočil DVD s domácím fitness programem Insanity a Hip-Hop Abs.

Pro koho je Insanity určeno?

Toto náročné cvičení není pro každého. Za prvé, musíte mít zdravé srdce, není dobré, když vás bolí klouby a není určeno těhotným.
Ujistěte se, že zvládáte základní cviky, např. alespoň 10 kliků a zkracovaček nebo uběhnete víc než 1,5 km. Zkuste se dostat do formy předtím, než s programem začnete. Nezapomeňte, že těchto 60 dnů bude opravdu tvrdých.

Stručně řečeno, Insanity je pro ty, kteří se cítí zdravě a dobře, mají čas se mu intenzivně věnovat a nehledají výmluvy.

Jak Insanity workout probíhá?

První den (dejme tomu pondělí) děláte „fit test”, podle kterého zjistíte, jaká je vaše počáteční úroveň a jestli jste na Insanity připraveni. Tento test provádějte, dokud nebudete vyčerpaní. Poté jej opět zopakujete po dvou týdnech.
Všechny ostatní dny v týdnu, kromě neděle, jsou věnovány samotnému cvičení a každý den je těžší než předešlý. Ve čtvrtek však máte tzv. „den kardio regenerace“, kdy můžete zvolnit. Místo obvyklých kardio cvičení děláte více strečinku a balanční cviky.

Oblékněte si zeštíhlující legíny s turmalínem. Vypadají velice zajímavě.

První měsíc je o něco jednodušší a cvičení trvá cca 35-40 minut. Druhý už je náročnější a cvičení vám zabere asi hodinu denně. Doporučuje se jíst víc než jindy.

Dietní plán pro cvičení Insanity

Je nutné dodržovat poměr bílkoviny – sacharidy – tuky. 40 % bílkovin ve stravě slouží jako palivo pro vaše svaly a pomáhá jim zůstat v dobrém stavu. 40 % sacharidů je určeno k tomu, abyste měli vysokou hladinu energie, díky které cvičení zvládnete dokončit. 20 % tuků dodává energii navíc a udržuje tělo a všechny procesy v něm v chodu.
Samozřejmostí je zdravé kvalitní jídlo, protože jinak nebudete nabírat svalovou hmotu a spalovat tuky. Jídelníček by měl být pestrý a stravování pravidelné.

Znáte nový HEAT spalovač tuků? Podívejte se, jak přesně funguje.

Jaké jsou výsledky cvičení?

Dva hlavní cíle jsou výrazné snížení tělesného tuku (budete se potit jako nikdy) a nárůst svalové hmoty. Insanity může snížit množství tělesného tuku až na 10 - 15 % (pro srovnání – profesionální sportovci mívají kolem 8 %, takže se to opravdu vyplatí).
Svaly posílí nejen cvičení samotné, ale i dodržování nutričního plánu. Skupiny svalů budou větší a silnější (hlavně na hrudníku) a největší změnu uvidíte na stehnech (posílení kvadricepsu a odstranění stehenního tuku) - vaše nohy budou vypadat delší a štíhlejší.

Oblékněte si kraťasy Hot Shapers.

Jak se na cvičení připravit?

Cvičte v teniskách nebo botaskách. Budete v nic hbitější a poskytují ochranu kloubům.
Místnost, ve které cvičíte, musí být vyvětraná. Nedostatek čerstvého vzduchu nebo přílišné teplo může mít vážné následky a budete se cítit na omdlení.
Vezměte si ručník nebo nějakou podložku, protože se budete hodně potit a samozřejmě dostatek vody, abyste nebyli dehydratovaní.
Nikdy bezprostředně před tréninkem Insanity nejezte, může to způsobit zvracení.
DVD během cvičení nezastavujte. Pokud potřebujete odpočinek, nechte i tak video přehrávat dál.
Pořiďte si domácí EKG a pozorně sledujte srdeční rytmus. Pokud se zvyšuje a máte pocit napětí v prsou, okamžitě přestaňte. Předtím, než s 60denním programem začnete, si pro jistotu nechte vyšetřit srdce, jestli nemáte problém, o kterém nevíte.
Půl hodiny po tréninku jen odpočívejte.
Během těchto dvou měsíců dodržujte dietní plán a dostatečně spěte.

Cvičte na rotaně. Bude vás to náramně bavit.

Podívejte se na video

Chcete-li mít představu, jak vypadá, mrkněte se na video.

Výhody a nevýhody cvičení Insanity

Nemusíte chodit do posilovny, ale můžete cvičit v pohodlí domova a ani nepotřebujete žádné nářadí. Insanity je dobře strukturované, naplánované, efektivní (za krátkou dobu toho pro sebe uděláte hodně) a trenér Shaun T je opravdu motivující.
Nevýhodou může být vysoká cena DVD, opakující se a náročná cvičení, která jsou určena opravdu jen pro zdravé lidi v kondici a není mezi ně zařazen žádný silový trénink.

Zaujalo vás toto cvičení? Máte s ním zkušenosti? Napište své postřehy do diskuze.


Diskuze k článku


Cvičím ho doma už dva týdny, pokaždé jsem tak strašně zpocená ale citím se super. Hlavně vidím první změny na postavě. Fakt doporučuju.
Tereza, 3. 6. 2014 18:36
a kde se dá tato sada dvd koupit?
Klára, 3. 6. 2014 18:53
Cvičím to cca 2,5 roku a na Shauna nedám dopustit! Jsem závislačka!:)
Martina, 3. 6. 2014 21:24
chtěla jsem se optat kde toto celé cvičení stáhnu,chtěla bych začít cvičit ale nevím kde ho sehnat.děkuji za poradu
terka, 4. 6. 2014 11:21
Ahoj, ja jsem to stahovala na uloz tu :) Musis si k tomu stahnout i kalendar, kde mas rozepsane co jaky den cvicit :)
Lucie, 5. 6. 2014 7:48
Insanity je skvělý, ale lidé hodně zapomínají na to, že tu postavu kterou chtějí, vytvoří z 20% cvičením a z 80% stravou, to je HODNĚ důležité!!!
Tes, 14. 6. 2014 16:06
Ahojte, bylo by možné mi podrobně poslat odkazy na jednotlivá videa INSANITY, na ulozto jsem všechno nenašla, doteď cvičím Jillian a chtělo by to změnu Díky
klara, 17. 9. 2014 10:47
Odkaz na komplet, včetně jídelníčku. Ale je to v En ....
GrayWolf, 18. 11. 2014 17:44
Ahojky, se stravou mate pravdu, ja si denne pocitam kalorie.Nejlepsi je si Insanity koupit, cvicim 19.den a mam 4 kg dole...doporučuji!!!
Gabriela, 30. 11. 2014 17:51
Ahoj moc se omlouvám, že se ptám už na nejednou zmíněnou otz. ale mohla bych požádat o odkaz ke stažení? A o odkaz ke koupi? děkuji mockrát
Nik, 2. 1. 2015 22:57
Mohu tako poprosit o odkaz diky.
bubla, 17. 1. 2015 20:21
Poradíte mi někdo,jak se to cvičí?Jaký je plán?
Alena, 24. 2. 2015 16:52
Prosím o radu kde mám začít cvičit ,když jsem musela a týden přestat kvůli nemoci . Děkuji M
Marcela, 7. 3. 2016 11:50
Ahojky, skvělé cviky a hlavně rady ohledně cvičení, výživy a zdravého životního stylu najdete na youtube Fitness Demi
Demi, 14. 2. 2017 5:17
Nový komentář do diskuze: