logo

Cvičení hooping k vytvarování pasu a postavy

Cvičení Tipy Relax
hooping

Zhubněte s unikátními produkty:


Která holka nekroužila obručí, když byla malá? Určitě snad všechny. Mnozí kluci také potají zkoušeli, jak ta obruč funguje a co to vlastně je. Teď se kruhy vracejí a to ve velkém stylu. Zažívají rovnou boom. Do kroužení se zamilovaly známé ženy, jako jsou zpěvačka Beyoncé, herečka Liv Tyler nebo americká první dáma Michelle Obama. I vy si můžete zábavným kroužením skvěle vytvarovat postavu a také zhubnout. Kroužení (hooping) sice ze začátku vypadá složitě, jakmile si ale osvojíte správnou techniku, půjde vám to velmi snadno.

Tančení s obručí hula hoop je nejen velmi zábavné, ale i účinné. Za hodinu kroužení můžete spálit až 2 500 kJ. Stačí si pořídit vhodnou obruč a vrhnout se do cvičení. Cvičit můžete doma nebo se vydat do fitka, kde se hooping cvičí. Nejedná se ale o žádné nudné a jednoduché cvičení, s obručí můžete posilovat, tančit nebo kombinovat obojí. Cvičení s hula hoop je vhodné nejen pro ženy, ale i pro muže bez ohledu na věk a váhu.

Hula hooping neslouží pouze k zábavě, ale můžete i zhubnout a vytvarovat si postavu. I když na první pohled vypadá, že kroužíte pouze boky, zapojujete také střed těla, břišní a zádové svalstvo. Dalšími cviky můžete posilovat stehna, paže nebo hrudník. Ze začátku na vás mohou čekat menší modřiny, ale až si na tento pohyb zvyknete, staré zmiznou a nové se již nebudou tvořit. Navíc díky cvičení se tělo stane velmi ohebné a zpevněné. Tělo se během těchto krouživých pohybů zpevní a navíc také zhubnete.

Nejde-li vám hooping hned ze začátku, s každou další hodinou a dobrou technikou vám půjde lépe a lépe. Často se stává, že je těžké udržet při kroužení obruč v pase, ale správnými pohyby a technikou se brzy naučíte i kroužit na nohou či rukou. Vhodnější je tedy jít na několik prvních hodin do fitka, kde vám lektorka všechno ukáže a případně vás opraví. Existují různé kurzy jak pro začátečníky, tak též pro pokročilé. Na nich vám obruč půjčí zdarma nebo za menší poplatek.

cvičení hula hoop

Kde se dá sehnat obruč na hooping?

Obyčejné a lehké obruče koupíte v obchodech se sportovními potřebami za 80 - 200 Kč. Tyto obruče jsou velmi lehké a na hooping nejsou vhodné, ale na začátek (pár dní) stačí.
Obruče na hooping pořídíte od 500 Kč do 900 Kč. Tyto obruče jsou těžší a pevnější s průměrem 90 až 100 cm a v zajímavých barvách, různé hmotnosti a často se vzorem. Koupíte je v internetových obchodech, které se zabývají prodejem obručí hula hoop nebo i ve fitku, kde se hoop dance tančí. Také existují skládací obruče, jejichž jednotlivé části jsou dlouhé cca 80 cm a jsou vhodné při cestování.

Kam si zajít zakroužit?

Zakroužit si můžete v mnoha městech po celé České republice. Zatím se cvičí v několika městech (Brno, Praha, České Budějovice, Havlíčkův Brod, Ostrava,...), ale jejich seznam neustále zvětšuje. Cvičení hledejte podle těchto hesel: hooping, hula hoop, hoop dance, hoopnotica, hoop fit,...
1 lekce stojí asi 150 Kč.

Pokud u vás nikde necvičí hooping, zkuste cvičit doma sami. Ze začátku se můžete dívat na videa na youtube a postupně se zdokonalovat. Nezapomeňte, že je nutné kroužit správnou technikou, ať si neuškodíte. V tom je právě nejlepší zajít na několik hodin do fitka, ať se naučíte správně kroužit. Doma je vhodné kroužit alespoň 15 minut denně. Po pár týdnech uvidíte změny na břiše.

Už jste zkoušeli hooping nebo se to chystáte alespoň vyzkoušet?
Nový komentář do diskuze: