logo

Rotana - vytvarujte si postavu

Video Cvičení Pomůcky Stroje
rotana

Možná jste doma někde našli ukrytý rotační disk. Kdysi se jednalo o velmi oblíbenou pomůckou na cvičení a hubnutí a můžete si ji pořídit i teď. Záleží jen na vás, jestli se vám bude chtít na rotačním disku (rotaně) kmitat. S pravidelným cvičením si můžete perfektně vytvarovat nejen břišní svaly, ale i stehna a zadek.

Co je to rotana?

Jedná se o fitness cvičební pomůcku, která slouží k posílení šikmých břišních svalů. Rotana má tvar disku, na kterém stojíte a kmitavými pohyby se točíte. Při tomto pohybu se můžete přidržovat okolí (některé rotany mají i úchytky na udržení). Rotana se prodává většinou plastová a může mít posilovací gumu, masážní body nebo digitální počítadlo.

Kolik stojí a kde ji pořídíte?

Rotana stojí od 300 Kč. Můžete ji koupit v obchodech se sportovními potřebami, internetových obchodech a někdy se prodává i v Tescu. Většinou se jedná o plastové provedení výrobku. Pokud si rotanu nechcete kupovat, zeptejte se maminky nebo babičky, jestli ji doma nemá. Pokud ano, bude se jednat o kvalitnější kovový výrobek.

Cvičení na rotaně

Cvičit na rotaně můžete každý druhý den cca 20 minut. Ze začátku cvičte jen 5 minut. Můžete stát rovně, mít pokrčená kolena, používat závaží nebo posilovací gumu a pohybujte se kratšími otáčkami ze strany na stranu. S pravidelným cvičením brzo poznáte, že se vám svalstvo pěkně tvaruje.

Důležité je při cvičení správně stát a cvičit plynule bez trhavých pohybů. Pokud máte problémy se zády, raději se rotaně vyhněte. Pokud byste špatně cvičili, je možné, že vás záda budou bolet nebo může dojít k výhřezům plotýnek.

Výhoda rotany je, že je malá (hned ji uklidíte), lehká (snadno se přenáší), účinná na zeštíhlení a zábavná (můžete se dívat na TV nebo poslouchat hudbu). Podívejte se na diskuzi, kde si ji všichni vesměs chválí.
Rotana je vhodná spíše pro ženy, ale mohou ji používat i muži. Pro muže ale není vhodná plastová.

Pokud máte s rotanou zkušenosti, pochlubte se s nimi v diskuzi. Baví vás na ní cvičit?

Foto: inSPORTline.cz


Nový komentář do diskuze: