logo

Pole dance (tanec u tyče)

Video Cvičení Relax
cvičení

Zhubněte s unikátními produkty:


Nebaví vás hodiny v posilovně a ohrané lekce zumby či jumpingu? Je čas vyzkoušet něco nového, účinnějšího a především zábavnějšího. Vyrazte na pole dance, který se během posledních let rozmohl po celém světě a nyní zažívá svůj boom i u nás v České republice. A co že tohle slovní spojení vlastně vyjadřuje? V překladu znamená tanec u tyče.

Ačkoli se vám to může zdát zvláštní, rozhodně se není čeho ostýchat. Tanec u tyče už dávno není jen dominantou strip klubů. Od poloviny 21. století se příznivci pole dance a organizátoři soutěží snažili odstranit tento lidský předsudek, a jak se v současné době ukazuje, podařilo se jim to skvěle. Na lekcích pole dance vás nečeká žádné svlíkání ani nic vulgárního. Pole dance je velice elegantní a svůdná kombinace tance a gymnastiky, která ve vás probudí netušenou ženskost a dodá vám sebevědomí.

Tanec u tyče není jen pro ženy

Málokdo ví, že pole dance vykonávali v dřívějších dobách převážně muži. Od té doby se však forma tohoto spojení tance a gymnastika podstatně změnila. Svůdné prvky, které jsou velice důležitou součástí dnešního pole dance, vznikly až postupnými obměnami a modernizováním této disciplíny. Po celém světě se každoročně konají mistrovství v pole dance a ani Česká republika nezůstala pozadu. Finále prvního ročníku soutěže se konalo již letos v květnu (amatéři) a červnu (profesionálové).

Jak probíhá hodina pole dance?

Nemusíte mít strach, že byste při první návštěvě lekce pole dance nestíhala. Kvalifikované lektorky dokážou skvěle seznámit nově příchozí cvičenky s již projetými cviky a vězte, že se velice rychle dostanete na úroveň svých zkušenějších kolegyň. Jelikož je cvičení fyzicky poměrně náročné, na začátku i na konci hodiny pole dance je nutné protahování.
Další průběh lekce je samozřejmě zcela závislý na lektorce, ale většina z nich opakuje již známé prvky a rozšiřuje je o nové. Výuka probíhá pozvolna a velice důkladně, abychom se vyhnuli zraněním a tělo si mohlo pomalu zvyknout na tento druh pohybu. Důležitá je také choreografie a posilování svalů, které jsou při pole dance zatěžovány nejvíce. Již po první lekci ucítíte, jak blahodárný vliv má tanec u tyče na vaše tělo i duši. Pokud se budete cvičení věnovat intenzivně a pravidelně, můžete s jistotou očekávat výsledky velice brzy.

Cvičení je výborné na horní polovinu těla

Tancem u tyče zapojujete především břišní svaly a vůbec celou horní polovinu těla. Na začátku se budete věnovat prvkům, které nejsou příliš složité, ale postupem času budete kolem tyče více a více „létat“, jak se v pole dance komunitě často užívá. V kurzech pro pokročilé se naučíte na tyči sedět, vykonávat prvky blíže stropu, hlavou dolů a spoustu dalšího. Můžeme vám tak garantovat, že si díky tance u tyče užijete spousty zábavy, skvěle protáhnete kompletně celé tělo a zažijete nenahraditelný adrenalin. Jakmile se vám podaří jednou proletět kolem tyče, už se jí nikdy nebudete chtít vzdát.

Pro koho je pole dance vhodný?

Lekcí pole dance se můžou zúčastnit ženy i muži jakéhokoliv věku (zpravidla však taneční instituty doporučují věk nad 18 let) a tělesných proporcí. Tanec u tyče je častým prostředkem hubnutí pro ženy s nadváhou. Neostýchejte se, přesto že máte nějaké kilo navíc. Pole dance vám dodá sebevědomí a pozitivně se podepíše na vaší postavě. Užijte si svou ženskost na plné obrátky.

Kde se lekcí pole dance zúčastnit?

Vybrali jsme pro vás nejlepší taneční instituty ve větších městech po celé České republice, které nabízejí lekce pole dance s profesionálními instruktorkami.

Praha

Centrum tance, Václavské náměstí
Taneční studio Poletíme, Praha 2
Poledance Praha Palmovka, Praha 8

Brno

Blanca Pole dance Institut, Brno
Decadance, Brno

Ostrava

Pole dance Motýlek, Moravská Ostrava

Plzeň

Pole story, Plzeň

Pardubice

Intimate Pole dance studio, Pardubice

Takže si kupte oblečení na pole dance a vyrazte si zatančit.
Diskuze k článku


Pole dance si zamilujete! Dělám ho už rok a myslím si, že neexistuje lepší cvičení. :)
Iveta, 8. 12. 2012 1:09
Hrozne rada bych ho zkusila, ale uz od zakladky se neudrzim na tyci ani jsem nikdy nevysplhala, takze bohuzel nemohu :-/
Karolina, 25. 2. 2013 21:00
Karolino, muzes. Ja jsem zacala pred mesicem. Chodim jednou tydne. Ruce mam slabe, splhat jeste neumim, navic mi je skoro 45 let, ale kazdou hodinu citim pokrok, ruce pomalicku sili. Tak smele do toho.
Kika, 26. 2. 2013 19:40
PŘIHLÁSILA JSEM SE DO KURZU-POLE DANCE,NEJSEM SPORTOVNÍ TIP,BĚHEM TŘÍ LET JSEM ZHUBLA 22KG,ROK JSEM CHODILA NA AEROBIC-JINAK ŽÁDNÉ ZKUŠENOSTI NEMÁM,NECVIČÍM,MĚŘÍM 164CM,VÁŽÍM 60KG A JE MI 42LET,BERU TO JAKO VÝZVU,ZAČÍNÁM V KVĚTNU,ALE MÁM TROCHU STRACH,MŮŽETE MNE TROCHU POVZBUDIT,DĚKUJI
IVETA, 16. 4. 2013 22:36
pokud chcete zkusit Pole Dance v Plzni, zkuste www.fitdanceart.cz/o-tanecnim-studiu/tanecni-styly/pole-dance.html. Nově je na náměstí republiky, a učit Vás bude i Romča Zahálková (2. na MČR v pole sport 2015 a účastník mistrovství světa v Londýně)
Kopi, 19. 6. 2015 20:16
Přerov chodil by někdo na pole dance? Ve dvou je to lepsii
Lucka, 27. 10. 2016 7:03
Nemajte predsudky, ja som tlusty hroch, v zivote som nevysplhala po 2 mes pole dance som vysplhala a dam i niektore spiny uplne v pohode lepsie nez 20 rocne baby a to mam nadvahu a 35 rokov! Nevzdajte to!
Lila, 26. 2. 2017 21:16
Nový komentář do diskuze: