logo

SH'BAM - nové cvičení, které dobývá svět

Cvičení Video
cvičení sh'bam

Zhubněte s unikátními produkty:


Pokud už vás nebaví Zumba, vyzkoušejte něco nového a originálního. SH'BAM je nové taneční cvičení pocházející z Nového Zélandu a založila jej skupina Les Mills již v roce 2011. Jedná se o kombinaci různých tanečních stylů a intenzit, při kterém se skvěle spaluje tuk a zlepšuje kondice. Hezky se při něm zapotíte a zhubnete.

Obecně je známo, že tanec má výrazný vliv na hubnutí, tak proč si to nevyzkoušet zrovna u tohoto nového fitness tance, který dobývá svět? Skvělá atmosféra, pot, choreografie a super instruktor každého přesvědčí k tomu, aby si našel čas na SH'BAM. Jen tak mimochodem, název tohoto cvičení nemá vůbec žádný smysl, je to jen vymyšlené jméno.

Co to vůbec je?

Cvičení SH'BAM je založeno na jednoduchých tanečních pohybech, krocích a cvicích. Během cvičební hodiny se kombinuje intenzita cvičení - chvíli tančíte velmi intenzivně a chvíli se jedná o pomalé relaxační pohyby. Během hodiny se vystřídá 12 písniček, které jsou vždy v jiném stylu (pop, jazz, hip hop, oldies, relaxační, latin atd) a v jiném tempu. To znamená, že na každou písničku cvičíte něco jiného - jiná choreografie a jiné tempo. Jedná se tak o efektivní intervalový trénink, který má velmi pozitivní účinky na spalování tuků.

Vyzkoušejte zeštíhlující legíny s turmalínem. Na cvičení se prostě hodí.

Hlavní výhody cvičení SH'BAM

Mezi hlavní výhody tohoto cvičení patří:
- jednoduchost
- jednodušší spalování tuků díky efektivnímu intervalovému cvičení
- zlepšíte si kondici
- naučíte se nové taneční styly a kroky
- během 50minutové lekce spálíte průměrně 510 kalorií (2 142 kJ)
- zažijete skvělou zábavu
- poslechnete si ty nejlepší taneční hity
- zacvičíte si

Jak vypadá typická lekce?

Typická lekce je dlouhá cca 45 minut s 12 různými písničkami a každá písnička představuje odlišnou choreografii.
Na začátku hodiny vás čeká rozehřátí celého těla klasickými pohyby.
Následuje část trvající cca 35 minut, při které bude tančit podle instruktora různé taneční kroky střídající se intenzity. K tomu si poslechnete ty největší hity.
Lekce končí protažením všech svalových partií.

Oblékněte si legíny Hot Shapers.

Daná choreografie se přecvičuje vždy tři měsíce, díky čemuž se ji perfektně naučíte. Na rozdíl od Zumby, kde si může instruktor téměř vymýšlet, co předcvičí, tady jsou jasně daná pravidla, hudba a postupy, co má cvičit.

Podívejte se na video

Určitě vás zajímá, jak toto cvičení vypadá v praxi. Podívejte se na videa, ať máte inspiraci, co a jak.

Pro koho je SH'BAM vhodný?

Tanec SH'BAM je vhodný pro každého bez ohledu na věk nebo váhu. Není nutné být zdatný v tanci nebo cvičení, protože se jedná o velmi jednoduché kroky, které se každý brzo naučí. Navíc tří měsíce se jede stejná choreografie, takže je na naučení snadnější. Toto cvičení je vhodné i pro těhotné v prvním trimestru a dál podle stavu těhotné.

Kde si můžete SH'BAM zatančit?

U nás je zatím možné navštívit hodiny SH'BAM jen v Praze a to v Holmes Place (Smíchov, Karlín a Anděl). Určitě se toto cvičení brzo rozšíří i do dalších fitness center po celé republice, jak se tomu děje po celém světě.

Znáte SH'BAM? Líbí se vám?


Diskuze k článku


Skoro stejné jako zumba
Eva, 19. 9. 2014 23:05
Nový komentář do diskuze: