logo

Myslíte si, že se dá zhubnout bez pohybu?

Rady Jak na to Tipy
vaha a zena

Zhubněte s unikátními produkty:


Ne každý má dostatek času na to, aby den co den cvičil, chodil do fitka a tak přemýšlí, zda by šlo dát nějaké to kilčo bez pohybu dolů. Při hubnutí se pořád doporučuje správně se stravovat a cvičit, ale co kdyby zhubnout bez pohybu šlo? Přece zhubnout lze i bez počítání kalorií. Jak je v tomto případě?

Celé hubnutí funguje na tom, že musíte mít menší příjem než výdej. Příjem je dán tím, co sníte za celý den. Výdej tím, jakou energii za celý den vydáte - tady se počítá nejen sport, domácí úklid, cesta do práce, ale i životní funkce organismu. Takže, abyste hubli, měli byste mít nižší energetický příjem, což se ne ve všech případech hodí.

Snižování energetického příjmu

Jako nadějná možnost se jeví snižování energetického příjmu, což se ale nemusí vždy vyplatit. Jakmile totiž snížíte tento energetický příjem pod hranici bazálního metabolismu, zpomalí se vám metabolismus a hubnutí se vám po chvíli zastaví. Když snížíte energetický příjem jen o trošku, tak hubnout budete velmi pomalu. Například, pokud snížíte příjem za den jen o 500 kJ, zhubnete za měsíc pouze 500 gramů, pokud jej snížíte o 1 000 kJ, můžete zhubnout 1 kg. Takto pomalé hubnutí určitě nikoho nebude dlouho bavit, budete jíst zase méně a dostanete se pod hranici bazálního metabolismu, což je už i často zmiňovaných 5 000 kJ.

Často se hranice 5 000 kJ radí, ale již se nikdo nezmíní, že vám takto malý příjem zpomalí metabolismus. Navíc, když budete mít nějaký další pohyb, bude vám energie chybět a můžete se cítit slabí, bez energie nebo na omdlení. Organismus přepne do úsporného režimu, metabolismus se tudíž zpomalí. V případě, že se začnete opět normálně stravovat, přiberete. Projeví se totiž jo-jo efekt.

Pohyb hubnutí zrychlí

Pokud naopak bude cvičit a obecně se více hýbat, hubnutí vám půjde lépe. Spálíte díky pravidelnému pohybu více energie, což má na snižování pozitivní vliv. Taktéž vám nebudou ochabovat svaly, jak se děje bez pohybu. Nemusíte rovnou chodit do fitness centra, ale stačí cvičit venku nebo doma. Možností je mnoho. Cvičením se tvoří svaly a čím víc svalů máte, tím lépe budete hubnout.

Bojíte-li se cvičit před ostatními, zkuste to doma

Máte-li strach cvičit před někým cizím z toho důvodu, že by si o vás něco špatného řekli, cvičte doma. Určitě znáte mnoho videí, podle kterých byste mohli cvičit. Také můžete doma tančit nebo uklízet, při obou činnost se vydá dost kalorií. Úplně nejlepší by bylo, kdybyste chodili často ven na procházky ráznou chůzí. Každý den choďte alespoň půl hodiny, nejedná se ve výsledku o cvičení a přitom je tak ideální na hubnutí.

Zhubnout můžete i zlepšením stravování

Pozitivní vliv na hubnutí bude mít i úprava stravy. Vyřaďte z jídelníčku nešvary, mezi které patří sladké, smažené a tučné pokrmy, sladkosti, pochutiny, polotovary, sladké nápoje, atp. Dále se začněte stravovat v přiměřených porcích co 2,5 - 3 hodiny, nezapomínejte snídat a večeři si dejte tak 2- 3 hodiny před spaním.

Můžete hubnout i bez pohybu, ale zhubnete tímto způsobem jen několik kilogramů, což může pomoct v případě obezity. Pokud chcete zhubnout jen pár kilo, tak vám to moc nepomůže. Důležité je mít dostatečný energetický příjem, abyste se nedostali pod svůj bazální metabolismus, jinak se vám hubnutí zastaví.

S cvičením můžete začít postupně, nejprve můžete chodit, časem můžete zajít i do fitka nebo do posilovny.

Hubnout bez pohybu moc nejde, tak se nebojte a začněte něco dělat.
Nový komentář do diskuze: