logo

Domácí zábaly, masky a peeling na celulitidu

Celulitida Rady Tipy
ležící žena bez celulitidy

Zhubněte s unikátními produkty:


Celulitida je strašákem mnoha žen a v poslední době se vyhýbá ani mužům. V obchodem najdeme všemožné krémy, gely nebo séra za několik stovek i tisíců slibující až zázračné účinky. K tomu jsou dostupné i různé přístroje a v kosmetických studiích slibují zázraky. Jak ale všichni víme, s celulitidou je boj na dlouhou trať. Nestačí se jí jen zbavit nebo ji zmenšit, ale také zabránit jejímu návratu, protože se často po chvíli objevuje.

Celulitidu si ale můžete zmírnit i dostatečnou domácí péčí. Existuje mnoho zajímavých receptů na zábaly a masek, které právě na celulitidu pomáhají. Podle některých tyto recepty opravdu fungují, tak proč je nevyzkoušet? K přípravě jsou potřebné pouze suroviny, které zpravidla najdete doma nebo něco málo budete muset přikoupit.

Maska z tělového mléka a kávy

Suroviny: tělové mléko, mletá káva
Postup: Obyčejné tělové mléko se smíchá s kávou. Množství zvolte od oka. Na pokožku postupně naneste hmotu a pokožku masírujte nejméně 3 minuty. Vhodné je také nanášet směs po koupeli a poté ji opláchnout.

Domácí kávový zábal

Suroviny: 4 kávové lžičky mleté kávy, 1 sáček bezbarvé želatiny, 1 KL mleté skořice, voda, potravinářská fólie
Postup: Podle návodu připravte želatinu a tu pak nechte vychladnout. Dále připravte kávu ze 4 lžiček mleté kávy a 250 ml vroucí vody. Teplou kávu včetně socu (lógru) smíchejte se želatinou, přidejte skořici a zamíchejte. Směs nechte vychladnout. Vychladlou směs naneste na pokožku s celulitidou a zabalte pomocí potravinářské fólie na 15 minut a poté pokožku opláchněte.

Kávový peeling s mátou

Suroviny: 50 ml olivového oleje, 150 g lógru z kávy, 150 g hnědého cukru, 1 KL vanilkového extraktu, 10 kapek esenciálního mátového oleje
Postup: Všechny suroviny smíchejte a poté naneste na pokožku jemnými masírujícími pohyby. Zbytek peelingu můžete schovat v uzavřené nádobě do lednice.

Vyzkoušejte doplněk stravy Cellulite PRO, který je určen na pomerančovou kůži.

Syrovátková maska

Suroviny: sušená syrovátka, voda
Postup: Syrovátku smíchejte s vodou tak, aby se vytvořila hustá kašička. Tu pak naneste na problémové partie, nezapomeňte na masáž a nechte působit 15 minut. Poté masku smyjte.

Skořicový zábal

Suroviny: 300 ml bílého hustého jogurtu, 1 kávová lžička olivového oleje, 5 polévkových lžic mleté skořice
Postup: Jednotlivé suroviny spolu dobře promíchejte a poté naneste na pokožku. Dobře během nanášení masírujte. Nechte působit 30 minut, můžete se zabalit do potravinářské fólie. Skořice má velmi pozitivní účinky na celulitidu, ale někdo na ni může být velmi citlivý, což se projeví červenými fleky. Pálení je normální.

káva a skořice

Anticelulitidní zábal s kávou a čajem

Suroviny: kávový soc, zbytky ze sypaného zeleného čaje, 2 lžíce olivového oleje, 2 lžíce mořské soli
Postup: Zbytky z kávy a zeleného čaje postupně sesbírejte dohromady ze 10 porcí a uchovávejte v lednici. Až budete mít toto sesbírané, smíchejte se solí a olejem. Poté naneste na partie a nechte 15 minut působit.

Medový peeling s kávou

Suroviny: 4 polévkové lžíce medu, 2 lžíce mleté kávy, třtinový cukr
Postup: Med lehce ohřejte, přidejte kávu a cukr. Naneste směs na pokožku a nechte působit 15 minut. Poté ji očistěte.

Znáte novinku VENIRA Stop celulitidě? Víte, jak se užívá?

Maska z ovesných vloček

Suroviny: dvě hrsti vloček, lžička skořice, lžíce třtinového cukru, med
Postup: Vločky namelte, přidejte k nim skořici a cukr, následně přidejte tolik medu, aby vznikla trošku lepivější hmota. Na pokožku s ďolíčky nanášejte krouživými pohyby, masírujte několik minut a poté nechte působit 10 minut. Masku pak smyjte.

Na problematické partie si vybranou směs nanášejte dvakrát týdně. Dále je ale nutné opravdu hodně pít (ne sladké limonády) a přidat i pravidelné cvičení.

V mnoha receptech se vyskytuje káva, skořice a med. Káva má podporuje lymfatický systém a také zlepšuje krevní oběh, skořice kůží prohřívá, rozšiřuje cévy a odbourává tuk, med a vločky zase pokožku detoxikují.

Znáte nějaký účinný recept na celulitidu, který používáte?


Diskuze k článku


Sice to není domácí zábal, ale super je skořicový gel. Prodávají ho normálně v lékarně za pár korun a účinkuje.
Paja, 24. 8. 2013 18:51
Hojky, dělávám si pravidelně kúry s kávou a kůže je po tom strašně hebká a jemná. Dvakrát týdně nechám působit na 20 minut - někdy zabalim i do fólie a možná to má účinek i na celušku.
Bára, 26. 8. 2013 12:27
Chci se zeptat jde ta skorice i na brisko ? Dekuji jinak ahoj
Misa, 26. 2. 2017 9:09
Nový komentář do diskuze: