logo

Účinné rady na zlepšení celulitidy

Celulitida Rady Jak na to
mazání krému na nohy bez celulitidy

Zhubněte s unikátními produkty:


Pokud se na některých partiích těla objeví celulitida, žena začne celkem panikařit. Nejčastěji zajde do drogerie nebo lékárny, kde se snaží vybrat ten nejlepší přípravek, který jí pomůže tohoto problému zbavit. A to nejlépe navždy. Ovšem s celulitidou to není tak jednoduché, jak to vypadá.

Celulitida neboli pomerančová kůže postihuje až 80 % žen a nevyhýbá se ani mužům. Vzniká kvůli velkému příjmu toxinů a kyselin, které organismus neumí zpracovat a následně vyloučit, díky nezdravému životnímu stylu a stárnutí podkožního vaziva. Nenajdete ji jen u silnějších žen, ale i u štíhlých žen, starších i mladších. Výjimkou nejsou ani celebrity, které se s ní též potýkají (vizte: novinky.cz).

Cellulite PRO je nový doplněk stravy, který proti celulitidě funguje jinak.

Celulitida není ale záležitostí posledních let, i ženy před mnoha lety ji měly, ale vůbec se neřešila a nikdo z ní nedělal tak velký problém, jako se dělá teď.

Teď se výrobci předhánějí s nejlepším a nejúčinnějším krémem a gelem, ve studiích se nabízejí zázračné metody na odstranění celulitidy, vyrábí se anticelulitidní prádlo a všemožné přístroje. Ve výsledku vám však žádná z těchto pomůcek nepomůže se zbavit celulitidy. Mohou ji zmenšit, ale v žádném případě ji napořád neodstraní.

Podívejte se na tipy k zmenšení celulitidy

 • Jezte zdravě - zdravá strava má vliv i na celulitidu. Jezte hodně zeleniny a ovoce, dávejte přednost celozrnným potravinám, jezte ryby a libové maso. Vhodné jsou i panenské oleje, oříšky a semínka, které obsahují vitamíny, minerály a další látky.
 • Pijte dostatek tekutin - každý vypijte alespoň 2,5 litru neslazených tekutin. Vhodná je voda nebo bylinkové či ovocné čaje bez cukru. Kávě a alkoholu byste se naopak měli vyhnout.
 • Omezte pamlsky a pochutiny - pamlsky obsahují velké množství cukru a ztužených tuků, které nejsou pro tělo nejideálnější, pochutiny zase sůl a tuk. Opravdu je nutně musíte stále jíst? Vynechte je, protože vám škodí a může se vám zhoršit celulitida.
 • Vyhýbejte se nevhodným pokrmům a éčkům - jídlo ze sáčků, polotovary nebo chemické koktejly si rozhodně odpusťte. Nejsou zdravé a vaší celulitidě neprospívají, ba naopak ji zhoršují.
 • Pravidelně cvičte - najděte si oblíbený sport a tomu se věnujte nejméně dvakrát týdně. Můžete i připojit posilování. Dobrý vliv na pomerančovou kůži má pilates a kalanetika.
 • Choďte co nejvíce to jde - chůze nejpřirozenější pohyb člověka. Nevozte si pořád zadek v autě a městské dopravě, ale více choďte. Zkuste každý den chodit alespoň 40 minut svižnou chůzí, můžete ji občas střídat s během.
 • Dělejte si masáže - pravidelně si masírujte problematické partie. Výborná je i lymfatická masáž od odborníka.
 • Promazávejte problematickou partii - nemusíte utrácet každý měsíc několik stovek za krémy, ale vyzkoušejte skořicový gel, na který pěje chválu mnoho uživatelek. Koupíte ho v lékárně za necelou stovku. Můžete vyzkoušet i domácí recepty na zábaly s kávou, skořicí nebo dalšími přísadami.
suroviny na zábal

Znáte přípravek VENIRA Stop celulitidě? Víte, jak funguje?

 • Nestresujte se - stres má vliv na všechno - na přibírání, nemoci i na celulitidu. Uklidněte se a odpočívejte.
 • Nejezte zbytečné léky - pokud jíte neustále léky na bolest, vitamíny a další doplňky, schválně se podívejte na složení. Barviva a chemické látky se z těla celkem špatně a pomalu vylučují, tak jim nezbývá nic jiného než se uložit. Místo léků na bolest se snažte najít příčinu bolesti, místo vitamínů jezte čerstvé ovoce a zeleninu a ujasněte si, zda jsou opravdu různé potravinové doplňky důležité nebo je jíte jen tak.
 • Zvažte užívání hormonální antikoncepce - i antikoncepce má vliv na tvorbu celulitidy, zadržování vody a přibírání.

Z celulitidy si rozhodně nic nedělejte, můžete využít různých tipů, které ji pomohou zmenšit a zlepšit. Nespoléhejte na přípravky za tisíce, u kterých se tvrdí, že 100% pomohou. Pravděpodobně se jedná jen o marketingový tahák. Raději se stravě stravujte, cvičte a občas si udělejte masáž nebo zábal.

Máte nějaké rady, které vám pomáhají na celulitidu? Nechcete se o ně podělit i s ostatními?




Diskuze k článku


Mě osobně nepomohly žádné drahé krémy, ale pořídila jsem si před 8měsíci ROTANU a každý den poctivě na ní cvičím. Začala jsem se zdravě stravovat (úprava jídelníčku) a vše dohromady dalo: Mám dole 16kg, konf.velikost a tři čísla menší a hlavně-odstěhovala se mi celulitida! celkově se mi zpevnily nohy,břicho i zadek:-). Nemůžu jinak,než vřele doporučit.Je skladná,nikde nepřekáží a hlavně: stojí pár korun:-):-):-). Vzhůru do vrtění !!!
Marcela, 24. 7. 2013 15:44
Zdravím dámy,dnes mi dorazila ROTANA domů. Takže od zítřka začínám :-) Jsem zvědavá na výsledky. Můžete mi někdo poradit za jakou dobu každodenním cvičením začala celulitida mizet... ? Díky:-)
Kamča, 7. 8. 2013 14:44
Já jsem začla používat pleťový gel Celulitis, známá mi ho doporučila, že ji pomohl. Tak uvidíme co dokáže :-)
endi25, 25. 1. 2017 14:09
Nový komentář do diskuze: