logo

Dvojitá brada: Cviky a tipy na odstranění

Rady Články Cviky
dvojitá brada

Zhubněte s unikátními produkty:


Trápí vás dvojitá brada? Začněte s ní něco dělat, jakmile si všimnete, že se vám zvětšuje. Může za to moct nejen štítná žláza, ale i přibírání, stárnutí a další příčiny. Čím dříve s ní začnete bojovat, tím větší máte šanci, že se jí budete moct zbavit.

Co to je druhá brada a proč vzniká?

Jako druhá neboli dvojitá brada se označuje brada, která zvětšuje původní podbradek. Objevuje se tam více tuku nebo se tam nahrnuje málo elastická kůže.

Vzniká kvůli přibírání, genetice, stárnutí, problémům se štítnou žlázou, hrbení se nebo i kvůli špatné technice nanášení krémů atd.

Mezi časté příčiny dvojité brady patří genetické dispozice. Pokud se s ní potýkají příbuzní, je velká šance, že i vy máte mnohem větší šanci, že budete mít druhou bradu. To se ale dá ovlivnit nejen udržováním si zdravé váhy, ale i cviky posilující tuto oblast.

Negativně na dvojitou bradu působí také vadné držení těla, obzvláště hledění do země. Rovněž ji zvětšují a k tomu i celý obličej léky, které zadržují vodu nebo v případě, že obecně organismus zadržuje vodu. Jako méně častá příčina je špatné nanášení krémů a líčidel.

Působí na ni i věk

Věkem kůže povoluje, je ochablá a není již tak pružná jako dřív. Povolená kůže se nahrnuje směrem dolů a vytvoří nejprve menší a pak větší podbradek, který je jen z kůže a v případě vyšší váhy se k němu přidává i tuk.

Estetické zákroky také mohou pomoct

Pokud dvojitá brada vznikne vlivem stárnutí, nedá se odstranit jinak než plastikou. Povolená kůže se dá vypnout liftingem nebo mini-liftingem. Používá se v případě, že tam nebyl tuk nebo již tam není.

Pokud je nutné zbavit se v této partii tuku, půjde to klasickou či ultrazvukovou liposukcí nebo pomocí laserové liposukce. Laser rovnou vypne a zpevní kůži. Na tom, který zákrok je nejlepší je vhodné se poradit s lékařem, protože každý má své výhody i nevýhody a on může poradit tu nejlepší metodu odstranění. Zákroky, kterými se zmenší nebo odstraní dvojitá brada, jsou velmi oblíbené a většinou fungují.

Cvičení na dvojitou bradu

Pomocí cviků, které jsou cílené na tuto problematickou oblast, můžete dvojitou bradu zpevnit. Tuk ale těmito cviky nespálíte, protože ten spálíte pouze celkovou redukcí za pomocí vyvážené stravy a dostatečného pohybu. Není možné si vybrat, že zhubnete tuk zrovna na tomto místě.

Otevření úst

Opřete loket o stůl, narovnejte prsty jedné ruky a ty si opřete o podbradek. Otevřete ústa, nechte ústa otevřená na pět vteřin a poté ústa zavřete. Prsty celou dobu musí zůstat na stejném místě. Tento cvik opakujte desetkrát. Cvik neprovádějte v místnosti, kde jsou mouchy. :)

Záklon hlavy

Sedněte si a pořádně zakloňte hlavu. V záklonu vydržte deset sekund a poté se pomalu vracejte zpět. Cvik opakujte pětkrát.

Jako při modlení

Sedněte si ke stolu, opřete si ruce lokty o stůl a sevřete v pěst. O ni si opřete podbradek, mějte zavřená ústa a jazykem vyvíjejte tlak na horní patro nebo na zuby. V této pozici chvíli vydržte a pak povolte. Cvik opakujte šestkrát.

Záklon hlavy s polibky

Sedněte si a trošku zakloňte hlavu. V záklonu našpulte pusu, jako když dáváte pusu nebo si zahrajte na kapra, ale v obou případech se snažte rty jakoby dotknout stropu, hlavou ale nesmíte hýbat.

Vyslovování písmen

Rovněž pomáhá zřetelně a nahlas vyslovovat některá písmena. Vhodná jsou následující A, O a E. Ústa otevřete co nejvíce, jak to jde. Během vyslovování musíte cítit, jak se tvář namáhá. Opakujte desetkrát za sebou.

Co s podbradkem preventivně dělat?

Pokud se vám již začala dvojitá brada tvořit nebo máte strach, že se bude tvořit, můžete zkusit následující rady.

  • Udržujte si zdravou hmotnost.
  • Dostatečně pijte.
  • Cvičte cviky na tuto oblast.
  • Při používání krémů je nanášejte směrem nahoru.
  • Choďte vzpřímeně.

Máte zkušenosti a tipy, jak se zbavit dvojité brady?
Diskuze k článku


Opravdu to bude fungovat??
Kačka, 30. 11. 2016 17:24
Nový komentář do diskuze: