logo

Jak zpevnit ochablé paže? Jen cvičením!

O cvičení Cvičení Rady
paže

Zhubněte s unikátními produkty:


Ochablá kůže a svaly na pažích trápí většinou ženy a zpravidla se tento problém s věkem zhoršuje. To se děje nejen kvůli nevhodné stravě, ale hlavně kvůli nedostatečnému cvičení. Většina žen, pokud vůbec cvičí, se zaměřuje spíše na dolní polovinu těla a břicho, ale na paže a záda se zapomíná. Navíc při jednostranném pohybu, ať v kanceláři nebo u pásu, svalstvo časem ochabne.

Obzvláště v létě nebo na plesech vynikne, jak moc má žena povislou kůži zrovna na pažích. Není třeba si rovnou představovat ženu v důchodovém věku, protože povislé paže má i mnoho třicítek. Nemusí se ale jednat pouze o ženy s nadváhou, jak se mylně někteří domnívají. Ale tento problém může mít i štíhlá žena, která má za sebou několik diet, ne příliš vhodné stravování nebo nesportuje. Přitom, když se začne s cvičením brzo, je možné se povislé kůže zbavit. V horších případech pomůže pouze plastická chirurgie.

Jak posílit povislé paže?

Paže se zpevní pouze pravidelným posilováním, ale pokud někdo například 40 let vůbec svaly neposiloval, pravděpodobně má na nich buď jen povislou kůži, nebo povislou kůži a tuk. Z tohoto důvodu je vhodné začít cvičit co nejdříve např. již před třicítkou, i když se ještě na pažích žádná ochablost neprojevuje. Cviky na ochablé svaly nejsou náročné, proto není vůbec od věci paže posílit.

Vhodné je paže posilovat buď vlastní váhou těla, nebo se závažím, které by mělo být menší. Cviků na zadní a vnitřní stranu paží existuje velmi mnoho, je tedy možné si vybrat podle libosti. Stačí cvičit třikrát týdně po 15 - 20 minutách. Ochablé svalstvo časem posílíte a vytvarujete, když se budete této partie celkem věnovat cca hodinu týdně. Pokud je ale nutné spálit i tuk, tak na něj je nevhodnější aerobní cvičení, protože je potřeba jej spálit a pravidelná a vyvážená strava.

Cviky na posílení ochablých paží

Existuje mnoho cviků, při kterých se posiluje vnitřní a zadní strana paží (triceps). Cvičení na povislé paže můžete provádět doma i v posilovně. Důležitý je způsob, jakým se tato oblast posiluje.

Boxování

Můžete klasicky boxovat do boxovacího pytle nebo boxovat jen tak naslepo. Stačí boxovat silou jen pár minut. Při boxování jen tak jako nezapomeňte na zatnutou pěst, rovná záda a pokrčené nohy.

Cvičení s postelí/židlí

Sedněte si na okraj postele nebo židle, rukama se chytněte za okraj a pak pomalu dejte zadek dolů tak, abyste cítila, jak ruce zabírají. Vydržte v dané pozici několik sekund a pak se vraťte a cvik opakujte 15x po 3 sériích. Nezapomeňte na zpevněné tělo.

Cvik na triceps

Uchopte činku nebo láhev s vodou, ohněte se v pase, druhou rukou se můžete přidržet a zapažte rukou dozadu. Můžete ji mírně pokrčit. Cvik opakujte 15x po třech sériích.

posilování s činkami

Posilování se zátěží

Vezměte si činky (cca 1 kg) nebo láhev s vodou, natáhněte ruce a ty k sobě přitahujte. Výdech má být u přitahování a opakujte 15x po třech sériích. Cvik je variabilní ruce můžete jak vzpažit, tak i předpažit a pak pokrčit k sobě.

Protáhnutí paží

Postavte se, pokrčte paži a tuto paži dejte směrem na záda, opačná ruka by měla pomáhat při zatlačování. V této poloze vydržte 10 sekund a vyměňte. Na každou stranu opakujte 10x. Ruce můžete i propojit. Jedná se o klasické protahovací cvičení, které se dělá snad po každém aerobiku atd.

Ptačí cvik

Stoupněte si, zpevněte tělo a narovnané paže dejte dozadu asi o 45°. Tam drobně pažemi kmitejte. Kmitů by mělo být ze začátku 50, pak postupně zvyšujte až na 100. Tento cvik je z kalanetiky a je určen právě pro svaly na pažích.

Znak ve vzduchu

Postavte se vzpřímeně, vzpažte a začněte kroužit rukami směrem dozadu tak, jak se plave znak. Ruce by měly být napnuté a pohyby plynulé.

Roztahování paží

Postavte se, připažte a následně zvedněte nejprve do pravého úhlu (upažte), chvíli vydržte a pak pokračujte nahoru do vzpažení, k tělu je pak připažte. Při cvičení můžete použít i mírou zátěž.

To byl přehled několika cviků, které vám mohou pomoct na zpevnění ochablých svalů na pažích.
Nový komentář do diskuze: