logo

Víte, jak zhubnout bez diet a jojo efektu?

Rady Tipy Jak na to Zhubněte
jak na hubnutí

Zhubněte s unikátními produkty:


Za chvíli tady máme léto a určitě byste chtěli co nejrychleji zhubnout, ať na pláži nevypadáte moc při těle. Jak ale na to, ať se moc netrápíte a nemusíte držet přísné diety? Samozřejmě, že bez určitého omezení nezhubnete, ale není nutné držet diety, které jsou často jednostranné a po nich se může objevit jo-jo efekt. Začněte hubnout postupně a uvidíte, že to zvládnete. Právě teď máte pár měsíců na to, abyste s tím mohli něco dělat.

Pokud se budete snažit zhubnout zdravým způsobem, obejdete se bez diet, jojo-efektu a nebude vás to stát ani moc peněz. Pokud moc neholdujete cvičení, tak se ale bez alespoň malé pohybové aktivity se neobejdete. Vyvarujte se držení zázračných diet, raději se začněte lépe stravovat.

Proč diety nefungují?

Určitě vás napadne, že byste mohli držet nějakou osvědčenou dietu třeba týden, dva a pak byste rychle zhubli. Týden nebo dva byste téměř nic nejedli nebo byste jedli pořád to stejné. Ve výsledku moc tuků nezhubnete, jedná se pouze o vodu. Tato metoda by vám vůbec nepomohla, protože po skončení diety byste zase přibrali a to dokonce více než předtím. Takže toto není ten nejlepší způsob, jak můžete efektivně snížit váhu.

Nehledejte proto nějakou zázračnou dietu, která vám slíbí tolik nebo tolik kilogramů za týden. Zhubnete pouze vodu a po jejím skončení opět všechno, co jste zhubli, přiberete zpět. Měli byste tudíž začít hubnout jiným způsob, chytřejším a hlavně zdravějším.

Jak se vyhnout jo-jo efektu?

Po nezdravé dietě často přichází na řadu jo-jo efekt. To znamená, že opět přiberete všechno zpět, co jste zhubli a k tomu navíc i menší bonus. Můžete se mu vyhnout tak, že budete pravidelně jíst v přiměřených porcích. Jakmile zhubnete na požadovanou váhu, nesmíte začít zase jíst jako předtím, přejídat se nebo se pořád válet. Měli byste si i pak dávat pozor na to, co jíte a zvyšovat množství snědeného jídla postupně. Jiná rada není.

A co různé přípravky?

Přípravek, který zakoupíte v lékárně, slouží pouze jako pomocník (je dost chválen Diterpex. Neudělá za vás celou práci, protože vy musíte sami něco pro to udělat. Pomohou vám omezit chuť k jídlu, zrychlí metabolismus nebo naoko zaplní žaludek, ale to nestačí, když se nebudete hýbat a střídmě stravovat.

Existují i další přípravky, které může předepsat lékař, ale ty jsou vhodné jen v určitých případech. Koneckonců nepotřebujete žádný takový přípravek, potřebujete pouze odhodlání a silnou vůli. Můžete snadno zhubnout bez prášku, stačí jen chtít a něco pro něj dělat.

chůze se psem

Jak na to, aby to mělo účinek?

Nejdůležitější je osvojit si několik základních pravidel, která vám pomohou k vysněnému cíli. Mezi ně patří:
- hubnutí bez hladu - hladovění vám nepomůže na snižování hmotnosti. Díky němu si akorát zpomalíte metabolismus a hubnutí pro vás bude stále náročnější. Jednou se zastaví, budete hladovět a nezhubnete ani deko.
- pravidelná strava - naučte se jíst pravidelně, nevynechávejte snídani, svačinu, oběd, svačinu a večeři. Když budete jíst pravidelně co cca 3 hodiny, nebudete pociťovat hlad a hladina cukru v krvi bude na optimální úrovni.
- střídmé stravování - nepřejídejte a nehladovějte, porce by měla být vždy přiměřená a měla by obsahovat jak bílkoviny, tak i sacharidy a tuky.
- konzumace zdravých potravin - za zdravější se dá považovat celozrnné pečivo, tmavá rýže, celozrnné těstoviny, pohanka, jáhly, mléčné výrobky, zelenina, ovoce, olivový olej, semena, ořechy, atd.
- omezení méně vhodných potravin - naopak omezte tučná masa, smetanové výrobky, pamlsky, polotovary, instantní pokrmy a sůl ve větším množství.
- nechtějte vidět výsledky hned - zdravě můžete za týden zhubnout až 1 kg, zhubnete-li více kilogramů, hubnete příliš rychle a pravděpodobně nezdravě.

A jak na hubnutí bez cvičení?

Cvičení samozřejmě hubnutí velmi pomůže, ale není vhodné se do něj nutit, pokud vám zrovna není po chuti. Začněte místo něj dělat něco jiného. Choďte. Ano, obyčejná chůze velmi pomůže na hubnutí a také se jedná o přirozený způsob pohybu, na který není třeba žádné dovednosti.

Obden choďte svižnější chůzí 30 minut po okolí, následně tuto dobu zvyšujte na 40, 50 minut až na hodinu. Až budete každý druhý den chodit hodinu, poznáte na sobě určité změnu už po měsíci. Navíc můžete začít i běhat nebo střídat běh s chůzí. Jedná se o skvělý druh pohybu, díky kterému se budou spalovat tuky. Běžte na procházku se svým psem, ať máte společnost. Nemáte-li psa, manžel(ka) může jeho funkci také dobře zastoupit.

kalanetika pilates cvičení

Jak zhubnout určitou část těla?

Možná byste chtěli zhubnout v určité části těla, např. stehna, zadek, břicho, boky, v pase nebo obličeji. Tak vězte, že to není možné. Zhubnout se nedá pouze v jedné části těla, neboť tuk mizí z těla stejnoměrně.

I když můžete mít pocit, že u žen mizí hned prsa, tak to je z toho důvodu, že se tam vyskytuje hodně tuku. Nepomůže na danou část ani neustálé posilování, protože ji jen posílíte. Účinnou metodou je spálit tuk pomocí vhodného pohybu a stravy.

Zpevnit si tělo můžete pouze cvičením

Pokud ale chcete nebo potřebujete zpevnit tělo, tak se již bez cvičení obejdete. Vhodné je posilovat v posilovně, cvičit pilates, kalanetiku nebo jiné cvičení, které formuje postavu. Vhodné je posilovat alespoň dvakrát týdně a to celé tělo. Nesoustřeďujte se jen na jednu partii v domnění, že ji dřív zhubnete.

Prvních výsledků, zda vaše snažení bylo úspěšné, si můžete všimnout již po měsíci. Stačí jen chvíli vydržet, ať máte sílu dál pokračovat.


Diskuze k článku


ano je to pravdiví článek .Já se tím řídila a za 13. měsíců dole 40kg,bez námahy a s chutí.Jím vše -bohužel nejím maso a salámy,občas jím sladké,dám si pivo ,a miluji sport
Jitka, 7. 3. 2014 22:36
S přípravekem Obethin, toho docílíte snadno, jako já! Žádná dieta jen menší porce a úsměv na tváři.
Sabina, 3. 4. 2014 14:51
Dobrý den,můžu se zeptat jaké porce si dáváte?používáte gramáž?a co je to za přípravek ten OBethin?kde se dá sehnat za info moc děkuji
krejzy3, 15. 4. 2014 17:50
recenze na obethin je tady https://sjidelnicek.cz/obethin/
Helena, 15. 4. 2014 18:11
Účinnou metodou je spálit tuk pomocí vhodného pohybu a stravy. Např: jaký pohyb podle vás nejůčinější :D
Adéla, 4. 11. 2015 19:12
Nový komentář do diskuze: