logo

Jarní hubnutí: Jak snadno zhubnout na jaře?

Tipy Zdravý styl Rady
běhání na jaře

Teplejší teploty nám začínají říkat, že je čas odhodit zimní bundy a kabáty a obléct si něco lehčího. S tím souvisí i léto, které brzy zaklepe na dveře a už bude pozdě něco se sebou udělat. Teď na jaře je ještě čas začít shazovat nežádoucí kilogramy.

Jarní hubnutí má mnoho výhod. Z mnoha důvodů na jaře hubnete snadněji než v zimě, kdy se pořádně venku nedá nic dělat, jaká je zima. Tato výmluva na jaře zcela mizí. Můžete se věnovat různým pohybovým aktivitám, chodit ven na procházky a užívat si sluníčka.

Snadnější sportování

S teplejším počasím začněte trávit více času venku. Efektivní na spalování kalorií je rázná chůze, běh, jogging, jízda na kole nebo hraní míčových her. Pokud nechcete být venku, jezděte na trenažéru nebo běhejte na běžeckém pásu doma nebo ve fitku. Každý pohyb se počítá.

Ke spalování tukových zásob dochází zhruba po dvaceti minutách pohybu, proto se danému cvičení věnujte alespoň 45 minut. Vhodné je cvičit třikrát týdně. Nezapomeňte, že vás pohyb musí bavit a nesmíte se do něj nutit.

Cenově dostupnější zelenina

V zimě bývá zelenina docela drahá, proto se jí mnoho lidí vyhýbá. Navíc je často z dovozu a její chuť a kvalita je nevalná. Teď na jaře se cena na cenovkách snižuje a chutná lépe. Brzy se začne sklízet zelenina z českých polí, což se projeví na chuti i na naší peněžence.

Nemůže se tedy nikdo vymlouvat, že nemůže jíst zeleninu, protože stojí hodně. Už drahá není a je snadno dostupná. Případně, vybírejte si druhy, které jsou levnější a které se v našich končinách sklízejí nebo brzy budou. Vůbec nejlepší pro tělo je jíst sezónní ovoce a zeleninu.

Znáte nové přípravky jako Yolab Odstraňovač tuku a Active Burn?

Potěší vás sluníčko a teplo

Sluneční paprsky přinášejí dobrou náladu a dodávají vitamín D. Na slunci se budete cítit mnohem lépe, což je důležité i při snižování váhy. Špatná nálada a stres působí při hubnutí negativně, zatímco dobrá nálada pozitivně.

Podívejte se na recenzi na Golden Tree Nighttime Burn.

V každém případě dávejte pozor na vyšší teploty, které se občas na jaře objeví, a na slunce, které vás může spálit. Chraňte se a nepobývejte na slunci v období oběda, kdy jsou paprsky nejsilnější.

Méně oblečení vás přinutí

V zimě vás zakrývala péřová bunda, svetr nebo jiné teplé oblečení, ale na jaře nebo v létě tyto kousky oblečení rozhodně nevyužijete. Lehčí oblečení odkryje špíčky, což asi nikdo nechce.

Pokud vás nepřinutí vaše vůle, přinutí vás oblečení. Teď to bude lehčí bunda a halenka, později v létě to budou plavky a ty odkryjí všechno. Tam už nezakryjete nic a každý uvidí, jestli jste zhubla nebo ne.

Podívejte se na Night FatBurn Extreme a Venira spalovač tuků.

Vsaďte na pestrou stravu

Strava v celém hubnutí hraje nejdůležitější roli. V první řadě by měla být pestrá a pravidelná. Zařaďte do jídelníčku bílkoviny (maso, ryby, mléčné výrobky), kvalitní sacharidy (tmavá rýže, těstoviny, vločky), zeleninu, zdravé tuky (oleje), luštěniny, ořechy, semínky atd. Naopak omezte sladkosti, pochutiny, smažené pokrmy a jídla z rychlého občerstvení.

Nezapomeňte na dostatek tekutin. Pijte nejlépe čistou vodu, čaje a neochucené minerální vody. Za den byste měla vypít alespoň 1,5 litru tekutin. Nepijte sladké nápoje ani alkohol, jelikož se jedná o nezdravé nápoje s vysokým obsahem kalorií.

Ještě je dostatek času

Teď na jaře je ještě dostatek času udělat něco se svou váhou. Před dovolenou je to několik měsíců, což je pořád dostatek doby na to, abyste zhubla nežádoucí kilogramy. Nevzdávejte se a začněte se sebou něco dělat hned teď nebo zítra.

Nový komentář do diskuze: