logo

Dopřejte svému tělu očistu jarní detoxikací

Zajímavosti Detox Tipy
detoxikace organismu

Zhubněte s unikátními produkty:


Jaro je obdobím znovuzrození a regenerace, úklidu nejen vašeho domova, ale i těla. Je to skvělý čas na očistu organismu, zejména poté, co jsme v zimě dýchali špatný vzduch v uzavřených vytopených místnostech, trpěli nedostatkem slunečního svitu a omezovali venkovní aktivity.

Zdravá jarní detoxikace organismu vás nejenže naučí dobrým stravovacím návykům a péči o tělo, které se vždy hodí, ale pomáhá také dodat energii, snížit hormonální nerovnováhu, pročistit pleť, zmírnit příznaky jarních alergií, ustálit krevní tlak a zlepšit pleť, trávení, náladu, spánek, soustředění a mnoho dalšího.
Jaké jsou základní kroky pro očištění organismu?

Snižte spotřebu masa a mléčných výrobků

Zcela se vyhněte tučnému a červenému masu a uzeninám, dejte přednost stravitelnějším druhům jako drůbeží, králičí nebo rybí. Nebo jej nahraďte luštěninami a obilovinami, nezapomínejte na celozrnné pečivo.

Mléčné produkty zas podporují zahlenění, kterého jsme už tak po zimě plní. Možná to ani nevíte, ale příliš hlenu se může projevovat nejen rýmou a záněty dýchacích cest, ale i únavou, nedostatkem energie a špatným trávením. Vyhněte se hlavně plnotučným výrobkům, místo toho zkuste ovčí nebo kozí sýr či mléko a mléko sójové, rýžové či mandlové.

Zelenina a zase zelenina

Ujistěte se, že každé vaše denní jídlo tvoří alespoň ze 70 % zelenina. Nejlépe čerstvá zelenina, ale ani dušenou, pečenou či restovanou na malém množství rostlinného oleje nic nezkazíte. Ideální jsou hlavně zelený salát, brokolice a zelí.

Jezte méně, ale častěji

Menší a lehčí porce vícekrát za den pomáhají nejen snížit zátěž vašeho trávicího systému, ale také udržovat rovnovážnou hladinu cukru v krvi. Nestabilní hladina cukru způsobuje přibírání, nedostatek energie a výkyvy nálady.

Zdravou svačinkou mezi hlavními jídly jsou třeba nesolené mandle a ořechy, závitky s mořskou řasou nori a avokádem (tzv. vegetariánské sushi), ovocné a zeleninové smoothie (lze přichystat i doma), sezamová semínka, ovoce atd.

krájení zeleniny

Pijte hodně vody

Dodržování pitného režimu pomáhá z těla odplavit škodlivé látky. Skvělým detoxikačním nápojem je velká sklenice vody s čerstvou šťávou z citronu - pijte vždy vodu ráno teplé nebo v pokojové teplotě. Citrony zabraňují překyselení organismu, obsahují více než 20 antikarcinogenních sloučenin a pomáhají čistit vaše játra, ledviny a střeva.

Doplněk stravy Hepafar Forte Premium Sensilab slouží k detoxikaci jater. Znáte ho?

Bylinky pomáhají vnitřním orgánům

Ostropestřec mariánský regeneruje játra a má detoxikační účinky, pampeliška a medvědice lékařská obnovují funkce ledvin, rakytník řešetlákový léčí plíce (a obsahuje spoustu vitamínu C), lněné semínko pomáhá vylučovat škodlivé látky ze střev a kopřiva či medvědí česnek čistí organismus. Rovněž si dopřejte různé bylinkové čaje.

Liver Complex Golden Tree je doplněk stravy s mnohými účinky.

Nejezte to, co nepřečtete

Při nákupu čtěte složení potravin. Většina škodlivých konzervantů, umělých sladidel a chemikálií má dlouhé či složité názvy. Pokud zjistíte, že složky, které jídlo obsahuje, nemůžete pořádně přečíst ani vyslovit, radši jej vůbec nekupujte. Nejlepší je vybírat čerstvé potraviny a základní suroviny.

DetoxActive je doplněk stravy, který obsahuje 8 přírodních látek.

Zbavte se zbytečných potravin

Spousta jídel obsahuje látky, které vašemu organismu nedají vůbec nic prospěšného, ba právě naopak. Průmyslově zpracovaná jídla jako fast food, sladkosti, limonády či polotovary bývají plné nebezpečných trans tuků, rafinovaného cukru, prázdných kalorií, umělých přísad nebo barviv.

Během detoxikace se také zcela vyhněte kofeinu, alkoholu, cigaretám a z potravin ještě bílé mouce, pšenici, mléku, masu, soli a bramborám.

jóga

Užijte si horkou koupel

Nejenže je koupel potřebný relax, ale přidáním šálku jedlé sody nebo epsomské soli má i detoxikační účinky. Obě tyto přísady alkalizují vodu a neutralizují tak kyselé odpadní látky. Epsomská sůl podporuje vstřebávání hořčíku, jehož nedostatkem podle odborníků trpí až 80 % populace.

Hořčík rovněž neutralizuje kyselé prostředí v organismu, dále uvolňuje svaly, má protistresové účinky, zvyšuje využití bílkovin a vápníku, zlepšuje paměť a myšlení. Ne nadarmo se mu říká symbol klidu a míru v těle.

Už jste vyzkoušeli unikátní přípravek Bio Detox Mix? Může se vám hodit.

Další rady a tipy

Výše uvedené rady jsou hlavně všeobecné. Existuje spousta specifických detoxikačních programů, ze kterých si můžete vybrat, od týdenních po měsíční. Hlavně však nezkoušejte takové, kdy budete hladovět a trpět tak nedostatkem důležitých živin, ačkoli jednodenní půst s ovocnými šťávami neuškodí, třídenní o vodě nebo zeleninovými šťávami také ne.

Detoxem organismu se však nezabývá jen naše západní medicína. Například ajurvédské učení doporučuje speciální očistné masáže olejem a používání bylinek při saunování, tibetské dochucování jídel pálivým kořením, indické zas provozování jógy a meditací.

Podívejte se na odlehčený jídelníček, který je vhodný právě při detoxikaci organismu, sem na stránku.

Dopřáváte si na jaře detoxikační kúru? Jaký je váš způsob?
Nový komentář do diskuze: