logo

Jste to, co jíte 19.4.2012

Jste to, co jíte
pic

Zhubněte s unikátními produkty:


V tomto díle pořadu Jste to, co jíte, který se odvysílá 19.4.2012 na TV Prima family, uvidíme Anežku Krejcarovou a její dceru Janu. Obě dvě milují jídlo a to se projevilo i na jejich váze. Nyní to však chtějí změnit.

Anežka váží 130 kg a má 64 let. Jana váží 96 kg a má 30 let. Obě trápí zdravotní problémy a obezita je už hodně omezuje. Dokážou se změnit a začnou se zdravě stravovat?

Obě dvě milují tučnou českou kuchyni, sladké moučníky a alkohol. Váha se jim neustále zvyšuje a chtějí s tím skončit. Anežce již radil lékař, jak by měla zhubnout, ale ona vůbec nebrala vážně jeho rady, i přesto že Anežka bere každý den mnoho prášků.

Podaří se jim zhubnout? Uvidíme již ve čtvrtek, jak nakonec vše dopadne. Budou dbát na doporučení doktorky Cajthamlové a inženýra Havlíčka? Nebo naopak ji bude přednější jídlo než zdraví?

Nakonec bude hubnout celá rodina (Jana a její bratr, Anežka a její manžel), protože to doopravdy potřebují. Budou se snažit změnit své dosavadní stravování.

Co musí z lednice a ze špízu pryč?

marmelády, džem, sladké pečivo, salámy, paštiky, uzeniny, sladkosti, tučné sýry, cukr, alkohol, pečivo, mouka, čokoládové polevy, ztužený tuk,…

Co by měl obsahovat zdravý jídelníček?

Celozrnné pečivo a chléb, celozrnnou rýži, celozrnné těstoviny, libové maso, ryby, libovou šunku, zeleninu, ovoce, mléčné výrobky, vejce, vločky, kuskus, luštěniny, olivový olej, vodu,…

Jak Jana a Anežka postupuje?

Jana vaří dietnější pokrmy pro celou rodinu. Cvičí venku i doma. Trenér Martin ukazuje, jak by měla Jana a Anežka správně cvičit a dýchat.
Přepadovka dopadá dobře, protože Jana jí správně a pravidelně. I Anežka a její manžel také mění své stravovací návyky.

Recept vepřové řízky v troubě s bramborami v páře

Ingredience: lipové vepřové maso, sůl, pepř, vejce, strouhanka z celozrnného pečiva, brambory, olivový olej, jarní cibulka
Postup: vepřové maso nakrájíme na plátky, naklepeme, opepříme, osolíme, obalíme ve vajíčku a ve strouhance z celozrnného pečiva. Pečeme v troubě (funkce crisp). Brambory upečeme v páře, rozšťoucháme, přidáme sůl, olivový olej a jarní cibulku.

Výsledky

Za tři měsíce zhubla Anežka 16 kg (12,1 kg tuku), přes boky a břicho 14 cm. Přestala brát mnoho léků a její zdravotní stav se zlepšil.
Jana zhubla 12 kg za tři měsíce, 7 cm přes pas a 16 cm boky.

Manžel Anežky zhubl 6,5 kg, manžel Jany 1 kg a bratr Jany nakonec nehubl.
Nový komentář do diskuze: