logo

Jste to, co jíte 2.6.2011

Jste to, co jíte
pic

Zhubněte s unikátními produkty:


V díle seriálu Jste to, co jíte, který byl odvysílán 2.6.2011 na TV Prima, uvidíte paní Kateřinu z Havířova.

Celý život neměla Kateřina problém s váhou, ale když začala mít problémy v osobním životě, začala přibírat.
Katka se stala doslova závislá na sladkém. Přejídá se sladkým a navíc si ho dává i za odměnu, a také když je ve stresu. Dopracovala se tímto způsobem k velmi vysoké váze.

Navíc takto vychovává i své děti. Za odměnu jim dává sladkosti, takže se můžou dostat do stejných trablí jako Kateřina.

Nyní váží 96 kg při výšce 176 cm a je jí 34 roků.
Přes břicho má 122 cm a její tělo má přes 40 kg tuku navíc. Kateřina, která je na mateřské, nesnídá, odpoledne nesvačí, ale během dne neustále jí sladkosti. Navíc vůbec nesportuje a nemá ráda cvičení.
Vaří z hotovek a sní tak i velké množství tuku.

Co musí jít všechno z lednice a ze špížky pryč?
bílé pečivo, sladkosti (čokolády, bonbóny), tavené sýry, ztužené tuky, šlehačka, játrovka, salámy, párky, sladké jogurty, polotovary, kečup, hranolky, instantní jídla, bujóny, ...
Správný jídelníček by se měl skládat z:
celozrnného pečiva, cel. těstovin a cel. rýže, ovoce a zeleniny, libového masa, ryb, šmakouna, vajíček, luštěnin, mléčných výrobků, libové šunky, vloček, vody, ...

Trenér Martin doporučuje Katce lepší chůzi při procházkách s kočárkem a také dostane běžecký pás. Doporučuje jí tak rychlou chůzi na pásu.

Ve 4. týdnu vaří s Havlíčkem na oběd hovězí nudličky.
Potřebují: hovězí maso zadní, mrkev, cibuli, portské víno, javorový sirup, brambory, bílek, sójovou omáčku, rajčata, ledový salát, jarní cibulka, olivový olej, koření.
Cibuli a mrkev nakrájíme na kousky a osmažíme na lžíci olivového oleje. Po pěti minutách přilijeme dvě lžíce portského a půl lžičky javorového sirupu. Dusíme.
Maso nakrájíme na nudličky a marinujeme ve lžíci sojové omáčky a ve lžíci portského. Chvíli jej orestujeme a přidáme bílek.
Brambory uvaříme v páře ve slupce.
Vařenou zeleninu podáváme s nudličkami, brambory a nakrájeným salátem a rajčaty.

Katka uznává, že zdravá strava je levnější. Kupuje kvalitní potraviny, kterých sní mnohem méně. Na druhou stranu přestala kupovat podle akčních cen, kdy ona a i další lidé často kupují nesmyslné věci, které ani nepotřebují... Ale nekupte to, když je to v akci. :( Koupí se to často zbytečně, a hlavně žádná sleva není zadarmo.

Po šesti týdnech Katka zhubla 6 kg, z toho 5 kg tuku.
Doktorka přepadla Katku v práci, kde začala pracovat. Dopadla dobře.

Po třech měsících Katka zhubla 10 kg (8,5 kg tuku), 11 cm přes břicho a 4 cm přes boky. Dostává hrnce a troubu za odměnu.
Katka se sestrou Ivou připravily zdravý raut pro celý štáb.

Sestra Iva začala hubnout s Havlíčkem o měsíc později. Za dva měsíce zhubla 7 kg tuku a přibrat 1 kg svalové hmoty.


Nový komentář do diskuze: