logo

Jste to, co jíte 24.5.2012

Jste to, co jíte
pic

Zhubněte s unikátními produkty:


V tomto díle pořadu Jste to, co jíte, který se vysílá 24.5.2012 na TV Prima family, uvidíme Lenku Urbanovou.

Lenka Urbanová je doslova závislá na čokoládě, a to i přesto, že se snaží prý trošku žít zdravě. Lenka, která pracuje jako laborantka, má postavu typu hruška a také ji trápí lupenka. Lenka se také často stresuje a právě v tomto případě si vezme čokoládu. Lenka váží 86 kg, přes boky má 124 cm a přes břicho 100 cm.

Navíc Lenka téměř vůbec nevaří a preferuje ohřívání polotovarů. Sportování se nevěnuje a jako jediný pohyb má venčení psa. Pak je potom jasné, že má nadváhu.

Lenka se trápí nejen kvůli váze, ale i kvůli hledání protějšku. Pomůže jí svými odbornými radami doktorka Cajthamlová a inženýr Havlíček? Uvidíme již ve čtvrtek 24.5.2012, jestli Lenka zhubne.

Lenka už od patnácti drží různé diety, hladovky, a na druhou stranu se snaží jíst zdravě (alespoň si to myslí), což jí moc nejde. Jí často sušenky, oplatky a čokolády kvůli stresu a chutím.
Lenka ráno snídá, na oběd má jen maso se zeleninou nebo polévku a večer už má chuť na čokoládu a sladkosti.

Co musí z lednice a ze špízu pryč?

Uzeniny, pečivo, alkohol, sladké limonády, polotovary, mražené výrobky, dressing, sladké jogurty, tučné sýry, sušenky, oplatky, čokolády,...

Co by měl obsahovat zdravý jídelníček

Celozrnnou rýži, celozrnný chléb a těstoviny, brambory, libové maso, ryby, mléčné výrobky, vejce, šunku s vysokým podílem svaloviny, zeleninu, ovoce, luštěniny, jáhly, kuskus, vločky, olivový olej, vodu,…

Mořské plody se Štíhlými nudlemi

Ingredience: Štíhlé nudle, papriky, žampiony, cuketa, krevety, mušle, kalamáry, pepř, sůl, česnek, olivový olej
Postup: Nakrájíme zeleninu, kterou osmažíme na kapce olivového oleje. Necháme ji vychladnout, zakápneme olejem a přidáme nakrájený česnek. Dáme na chvíli do lednice.
Na rozpáleném oleji osmažíme mořské plody s nakrájeným česnekem, bílé víno, nakrájená rajčata a uvařené těstoviny. Promícháme a chvíli vaříme.
Mořské plody podáváme s těstovinami a zeleninou.

Štíhlé nudle (těstoviny od firmy Svoboda - výroba domácích knedlíků s.r.o.) koupíte ve zdravé výživě nebo v supermarketech (např. Billa).

Jak Lenka postupuje?

Lenka pravidelně cvičí. Chodí pravidelně s pejskem ven a hlavně posiluje doma.
Také vaří kvalitní pokrmy. Už vůbec nemá chuť na čokoládu. Nechybí ji.
Přepadovka doktorky Cajthamlové dopadla velmi dobře.

Výsledky

Po třech měsících Lenka zhubla 12 kg (z toho 10 kg tuku) na 74 kg, 20 cm přes břicho a 10 cm přes boky.


Nový komentář do diskuze: