logo

Jste to, co jíte 28.4.2011

Jste to, co jíte
pic

Zhubněte s unikátními produkty:


V díle Jste to, co jíte, který byl odvysílám 28.4.2011, uvidíme statečnou paní Andreu.

Paní Andrea má problém s váhou již od 17 let, kdy držela jednu dietu za druhou. Teď se to ještě zhoršilo. S přibývajícím věkem a těhotenstvím se vyšplhala její váha na 113 kg.

Paní Andrea má 35 let a 6 dětí. Neustále přibírala, až přibrala za pár let 30 kilogramů. Měří 162 cm a váží 113,5 kg. Paní Andrea má v těle 39 kg přebytečného tuku. Je to vyučená kuchařka, která vaří pořád jídlo s masem a se spousty tuku. Dále často peče dorty a různé moučníky.
Jediný pohyb, která Andrea má, jsou procházky. Je teď na mateřské.
Nyní si uvědomuje, že její váha je opravdu velká.

Co všechno musí jít ven z lednice a ze špížky?
tučné a tavené sýry, salámy, nekvalitní jogurty, zbytky jídla, saláty, staré olivy, klobásy, tuky a margaríny, chipsy, sladkosti, čokolády, čokoládové polevy, polévky ze sáčku, dochucovadla, chemické potraviny, ...

Správný jídelníček by měl být složen z:
libového masa, ryb, celozrnného chleba, knäckerbrotů, zeleniny a ovoce, kvalitních mléčných výrobků (cottage, jogurty), vloček, luštěnin, ... a dostatku vody.

Andrea se snaží dodržovat jídelníček, potraviny si pečlivě váží, ale trápí ji stres a stavy úzkosti. Proto jí byla doporučena návštěva psychologa.
I když je na horách, tak i tam jí připravené jídlo z krabiček. Ale Havlíček jí povoluje kupovat i jídlo připravené tam - kuřecí vývar a těstoviny s omáčkou a sýrem.

Zdravý jídelníček dodává energii. Po nezdravém jídle byla často Andrea velmi unavená a bez energie.
V 8. týdnu ji nečekaně navštíví Cajthamlová. Andrea má rozepsaný plán dne, který dodržuje. Vše, co sní, si pečlivě zapisuje. Má nakoupené správné potraviny a nezapomíná na sport dvakrát denně. Cvičí na švihadle, chodí do schodů a později cvičí i na elipticalu.

V 9. týdnu ji navštíví Havlíček a doveze ji eliptický trenažér.
Dále spolu připraví celerovo-jablečný salát s jogurtem:
nastrouhají se jablka a celer v poměru 3:1, přidá se šťáva z citrónů, nasekané ořechy, špetka pepře a vše se promíchá s jogurtem. Salát se nechá vychladit.
Dále připravují bramborový salát:
vařené brambory a syrovou nebo vařenou mrkev nastrouháme, přidáme nakrájený zavařený okurek a prolisovaný stroužek česneku. Smícháme s jogurtem, lžičkou olivového oleje a dochutíme solí a pepřem.
K tomu přidáme karbanátky:
smícháme libové mleté hovězí a vepřové maso, nakrájenou cibuli, prolisovaný česnek, vejce, pepř, sůl a provensálské koření. Smažíme na pánvi bez oleje.

Původně měla Andrea kalhoty velikosti 52 a po třech měsících se vleze již do velikosti 48, která je jí volná. Přes břicho zhubla 13 cm a přes boky 14 cm. Původní váha byla 113,5 kg a po třech měsících 99 kg, tedy mínus 14,5 kg, z toho 13,5 kg tuku.
I manžel zhubl téměř 5 kg, protože Andrea vaří zdravou a málo tučnou stravu.
Nový komentář do diskuze: