logo

Kryolipolýza a odstranění tuku zmražením

Zákrok Celulitida Postava
Kryolipolýza

Zhubněte s unikátními produkty:


Kryolipolýza je moderní neinvazivní (nechirurgické) ošetření, které slouží k odstranění podkožního tuku a zmírnění estetických problémů s celulitidou. Název je odvozen z řeckých slov kryo (mráz nebo chlad), lipos (tuk nebo tučný) a lysis (rozpad nebo rozpuštění).

Tato metoda vychází ze studií dermatologů Dietera Mainsteina a R. Roxe Andersona z Massachusettské všeobecné nemocnice v Bostonu, a patentovat ji nechala společnost Zeltiq se sídlem v San Francisku, která dodává přístroje kosmetickým salonům a wellness lázním. Procedura je dostupná i v České republice a stala se velmi oblíbenou. Jak vlastně funguje a jak ošetření probíhá?

Jak kryolipolýza funguje?

Kryolipolýza je založena výzkumech, které objevily, že tukové buňky jsou citlivější na chlad než okolní tkáně. Při proceduře se tuková řasa (tedy faldíky) nasaje do chladícího aplikátoru. Tuk se nejprve rozehřeje na 40 °C a následně zmrazí na minus 5 - 10 °C. Tím buňky podlehnou tzv. apoptóze (řízené buněčné smrti), vyloučí se lymfatickým systémem z těla a špíčky se zmenší. Zbylé buňky se totiž shluknou k sobě a vytlačí prázdná místa, čímž tukovou vrstvu zredukují.

Aplikovat kryolipolýzu je možné na všechna místa, na kterých se nachází tuková vrstva. Mezi oblíbené partie patří břicho, boky, hýždě, stehna (vnitřní i vnější strana), paže nebo záda. Má i viditelné účinky na celulitidu.

Co můžete čekat v salonu?

Příprava na ošetření

Nejprve byste se sestřičkou měla probrat svůj zdravotní stav. Mezi rizikové skupiny patří ženy s onkologickou léčbou, silnými antidepresivy a s léky na ředění krve, vážnými onemocněními srdce, ledvin, jater a oběhové soustavy i vážnými infekcemi včetně kožních, trombózou, epilepsií, aterosklerózou a cukrovkou, dále těhotné a kojící a extrémně obézní. Procedura by se neměla provádět během menstruace.
Poté se svléknete a převlečete do jednorázových trenýrek a sestra vás nafotí (k porovnání před a poté) a přeměří, aby mohla zvolit rozměr chladícího aplikátoru (hadice připomínající vysavač).

Průběh ošetření

Procedura kryolipolýzy probíhá vleže na lehátku. Sestřička vám ošetřované místo namastí a přikryje igelitem. Poté následuje samotné zmražení, kdy aplikátor vytvoří podtlak a nasaje tukovou řasu. Zpočátku to studí a tlačí, ale za chvíli se uvolníte. Mražení trvá cca hodinu. Po skončení zákroku můžete normálně odejít, žádná následná omezení nejsou nutná.

Výhody kryolipolýzy

Nejedná se o operativní zákrok, kryolipolýza je bezbolestná a ošetření probíhá ambulantně, nemusíte se po něm omezovat v žádných běžných aktivitách. Metoda je bezpečná - mražení se týká pouze tukových buněk, kůže, nervy, svaly a jiné tkáně jsou chráněny. Není potřeba navštěvovat salon opakovaně.

Nevýhody kryolipolýzy

Technika byla patentována teprve roku 2009, nejsou tedy zatím známy možné vedlejší účinky, které by mohly v delším časovém horizontu nastat. Mohou se objevit modřiny či zarudnutí pokožky, ale tyto symptomy by měly do dvou dnů zmizet.
Není to zrovna nejlevnější zákrok - cena za větší oblast se pohybuje i kolem 10 000 Kč. Většinou jedna oblast stojí pár stovek nebo tisícovek, ale někdy je nutné kryo opakovat.

Znáte nový doplněk stravy Yolab Odstraňovač tuku? Přečtěte si o něm něco.

Opravdu tento zákrok pomůže?

Odborníci jsou k této metodě spíše skeptičtí, stejně jako k ostatním jednorázovým lokálním opatřením k odstranění přebytečného podkožního tuku. Kryolipolýza není zázrak, který vás faldíků zbaví navždy a bez práce - vždy je primární dodržovat zdravý vyvážený jídelníček a cvičit. Nemyslíte si, že je zdravý životní styl lepším způsobem?

Důležité je, že kryolipolýza nesmí být brána jako metoda zhubnutí, ale jako zformování nebo vylepšení určitých partií.

Co si o kryolipolýze myslíte vy? Vyzkoušela byste tuto metodu, máte s ní už zkušenost, nebo jste skeptická?
Nový komentář do diskuze: