logo

Nemáte čas na hubnutí? Nevymlouvejte se

Rady Tipy Články
cvičení

Zhubněte s unikátními produkty:


Mnoho lidí se neustále vymlouvá, že na hubnutí nemá čas. Přitom se jedná pouze o výmluvu, protože hubnutí nikomu nezabere moc času. Ano, je nutné se pravidelně stravovat a pravidelně cvičit. Ale opravdu si někdo nenajde během týdne několik hodin?

Při hubnutí je velice důležitá pravidelná strava (5 porcí denně) a dostatečný pitný režim (2 litry tekutin denně). Dále je potřeba cvičit 2 - 4 hodiny týdně. Pokud máte někoho, kdo vám uvaří, tak potřebujete týdně jen pár hodin. Pokud nemáte nikoho, kdo by vám uvařil, tak si připočtěte 1 - 2 hodiny denně na vaření a přípravu pokrmů.

Rozvrhněte si čas

Podívejte se na to, co děláte celý den. Najděte pravý důvod, proč nestíháte, i když máte osmihodinovou pracovní dobu, jste doma nebo na mateřské, čas si vždy najdete. Rozvrhněte si den a najděte si v něm místo na sport a na přípravu pokrmů. Opravdu prohlížením časopisů, psaním do diskuzí, sledováním TV a neustálým připojením na Facebooku nezhubnete.

Můžete využít krabičkovou dietu

Pokud máte ale práci, při které doopravdy vám na nic nezbývá čas, využijte krabičkovou dietu. U ní ale vybírejte pečlivě, protože ne každá firma, která nabízí krabičkovou dietu, je kvalitní. Dále si můžete doma sami připravovat krabičkovou dietu tak, že si navaříte na několik dní, schováte jídlo do krabiček a to následně dáte zamrazit.

Stále si myslíte, že to nejde?

Pokud opravdu chcete zhubnout, tak se snažte o změnu. Najděte si čas na přípravu jídla, na jeho konzumaci a dostatečný pitný režim. Vyhněte se stravování ve spěchu, zapomeňte na fastfoodové jídlo a na sladké nápoje. Když navíc budete cvičit, můžete brzo vidět první účinky nejen na váze, ale i na centimetrech.

Když se začnete pravidelně stravovat a cvičit, hned vám půjde hubnutí lépe. Do práce si s sebou vezměte svačinky nebo i jídlo v krabičkách. Nikdo se vám nebude smát, a i kdyby, tak na něj kašlete (hubnete přece pro sebe a ne pro vaši obtloustlou kolegyni :-) ).

Myslíte si, že hubnutí zabere hodně času?
Diskuze k článku


Ahoj, to se každýmu řekne, ale já opravdu nemám čas. Dělám dvanáctky a pak mám tři dny pauzu, ale jak mám hubnout v práci? Když přijdu jsem ráda, že jsem doma a ještě cvičit? V práci raději nejím ať nepřiberu, stejně ale přibírám... Co tedy mám dělat???
Eva - 28 let, 21. 12. 2012 17:05
Nový komentář do diskuze: