Ploché břicho by si přál snad každý

| Břicho | Rady | Články | Jak na to | komentáře: 106
břicho


Mít ploché břicho je sen nejen každé ženy, ale i muže, protože ploché břicho často znamená, že je člověk doopravdy štíhlý. Jak docílit plochého bříška? Jde to vůbec? Odpověď zní jde, ale jen za určitých okolností a po dodržování určitých pravidel.

Ploché bříško může mít jen ten, kdo nemá nadváhu či obezitu - to je snad každému jasné. Většinou na břiše zůstávají i štíhlým ženám poslední špíčky a je nejproblémovější partií. Pokud máte ideální váhu a k tomu jen pár špíčků na břiše, máme pro vás rady, jak dosáhnout plochého břicha.


Jak zhubnout břicho

  • 1. aerobní aktivita - cvičte nějakou aerobní aktivitu nejlépe 2 × týdně. Vyberte si to, co vás baví - aerobic, spinning, elliptical, veslování... Při ní se spaluje tuk.
  • 2. jezte pravidelně malé porce jídla - jezte pravidelně 5 - 6 × denně malé porce jídla, nepřejídejte se. Inspirujte se tvorbou dietního jídelníčku.
  • 3. nejezte sladkosti, tučná a smažená jídla - pokud se chcete zbavit posledních špíčků na břiše, nejezte další tuky, jinak nebudete mít ploché břicho.
  • 4. choďte pěšky - choďte pěšky místo používání auta či MHD, nejenže budete při chůzi posilovat celé tělo ale i břicho. Půl hodinka denně vám prospěje.

  • 5. posilujte - posilujte břicho (zkracovačky) a také celé tělo, které je důležité při hubnutí břicha. Minimálně obden byste měla posilovat bříško.
  • 6. narovnejte se - choďte narovnaná, mějte narovnaná záda, ramena, zatáhněte břicho a ukazujte prsa světu.
  • 7. dostatečně pijte - nejlépe 2 - 3 litry vody

Vidíte, mít ploché břicho není nemožné. Stačí se jen trochu omezovat v jídle a pořádně cvičit. Pokud budete dodržovat výše uvedené rady, tak můžete mít menší bříško do měsíce. Záleží, v jakém stavu je vaše břicho teď, protože se nedá přesně říct, kdy budete mít ploché bříško.

Podívejte se na Cviky na břicho na videu.


 

Diskuze k článku (celkem 106):


starší komentáře

také nevím, co mám dělat.

x 10. duben 2011 15:53

Chtěla bych odepsat všem -náctiletým slečnám, které se zde svěřily, že nemohou zhubnout. Za prvé žádná dieta hladovková Vám ve zhubnutí nepomůže. Vy musíte ve svém věku pravidelně jíst a to 5x denně. Mimochodem toto platí i pro starší ženy. Započítejte do toho i dopolední a odpolední svačinku třeba ve formě jablka nebo bílého jogurtu. Snídaně by měla rozhodně obsahovat kousek zeleniny nebo ovoce, pečivo nejlépe celozrnné s plátkovým sýrem nebo šunkou, nebo cereálie s mlékem. Na oběd budete chodit do školní jídelny a sníte ho! Alespoň trochu i kdyby Vám nechutnalo, tak alespoň brambory s kouskem masa nebo rýži s libovým masem. Omáčky zvláště ty zahuštěné nemusíte. Polévky - vývary určitě ano, zasmažené stačí ochutnat, pokud budou z luštěnin tak sníst! Večeře by měla obsahovat hlavně zeleninu a to buď jako přílohu nebo jako zeleninový salát. Pokud maminka bude servírovat i něco jiného tak se v tom nebudete frfnit, ale aspoň to ochutnáte. Uź je Vám dost let a zdravé potraviny snad poznáte. Hlavně potřebujete pohyb a denně vypít alespoň 2 litry vody. Na té vodě to děvčata stojí. Musíte se takříkajíc vypít z tloušťky, pokud si tedy myslíte, že jste tlusté. Čím víc budete pít čistou vodu!!!! tím lépe. Ale opravdu jen vodu, ne žádnou minerálku, či jiné bublinky. A večer hajdy do postele, protože dostatek spánku je důležitý. Vy se většinou ještě nemusíte stresovat ničím jiným než úkoly ze školy, takže takovýto recept a nějaký ten pohyb navíc by Vám měl přijít k duhu. Ještě jednou zdůrazňuji, nezapoměňte hodně pít!!!! Přeji hodně štěstí.

Pavlína 28. duben 2011 12:37

Kiko, asi jsi na spatnych strankach! Blazinec by byl lepsi reseni! :D
Ted ale vazne, ty mas pri sve vaze nejake bricho? Co tak zkusit cvicit bricho nebo se jen narovnat.

Jajka 2. květen 2011 16:05

Já opravdu nemůžu nosit uplá tričk jsem v nich totiž tlustá ...ale to myslím vážně já nejsem jak nějaké holky že bych byla štíhlá a chtěla bych ještě zhubnout .. :)......... A právě nevím jaké účinné cviky mám dělat aby to pomohlo ;) abych neměla špeky .. :(

Kika 3. květen 2011 15:08

ještě před dvěma měsíci jsem vážila 76 kg a ted mám asi o pet kg dole. DĚKUJI :D. Tet si to jenom musim udrzet, a pro ty kteří se ptají (i po tom co si to přečtou )jak mají zhubnout: Opravdu se na to musíte ptát ?? i kdybi ste to nečetly rady na tomto webu, si mislím že odpověd každý/á dobře zná!!!

Aneta 17. květen 2011 16:04

Znám jedno zásadní pravidlo na hubnutí: vynechat sladké, jíst zdravě a sportovat. Když se budete držet tohoto pravidla, zhubnete 20kg (vlastní zkušenost)...!!

Janka 20. květen 2011 09:59

Ty otázky si snad vymýšlíte sami ne? To snad ani není pravda, že by chodilo po světě tolik patnáctiletých blbek

anjet 21. květen 2011 19:09

Cvičit, jíst 5 x denně zdravě , pít a pít a budete jako lusk holky :-)

miska 27. květen 2011 15:17

Ahojky všem, po porodu jsem šíleně přibrala a fofr kolem prcka a zapomínání na sebe hodně přidalo. Nyní jsem na sebe začala myslet a mám dole 32kg od ledna. Celý vtip zní v tom jak už bylo řečeno....pít pouze čistou vodu zhruba 2-4 litry vody podle váhy, ty silnější ty 4 litry klidně, více bych nedoporučovala,aby neodcházeli pryč důležité látky. Pravidelná strava po 3h., vážně dodržovat čas, svačiny v podobě ovoce dopoledne a zeleniny odpoledne. A bez pohybu tuk z bříška prostě nejde. Hladovky a žádný pohyb jsou důsledkem ukládání tuku na břiše.Já osobně cvičím 3 týdně zumbu a 1 týdně aquaerobik - (výborný pro silnější-nezatěžuje klouby).

Jana 2. červen 2011 20:55

Ahoj všichni,

tak za prvé jíst 5x denně, nejméně...a malé porce

za druhé hodně pít, jne vodu bez bulinek, nejlépe z kohoutku

za třetí cvičit alespoň 2x týdně (aerobní cvičení)

za čtvrté držet si tepovku asi na 70% (spočítáte to tak že : 200-věk to celé krát 0,7)

za páté nejíst na noc sacharidy (po 18hodnině ani kousek) jen zeleninu

když máte fakt hlad, dejte si sklenici nízkotučného mléka

řídit se radou dopoledne sacharidy a pak už jen minimálně a hlavně nic nesladit

Anonym 6. červen 2011 20:45

Jen pro upřesnění, tam maximální tepovka se počítá 220-věk a z této hodnoty pak cca těch 70%. Příklad 220-15let=205. Tepovka 70%je 205 x 0,7 = 143,5. Pokud nemáte možnost si to změřit, tak taková pomůcka je, že při aktivitě v aerobní zóně byste měly udýchat jen nosem (hlavně nádech, výdech může být ústy). Pokud už to nejde, zvolněte. Toto je hodnota, kdy tělo je schopno spalovat pouze tuk. Pokud přidáte v intenzitě, pak tělo nestačí brát energii z tuku a tak musí sáhnout po náhradní energii. Tu si zpravidla bere ze svaloviny.
Tedy v tom okamžiku ubývají svaly a ne tuk a to je nežádoucí, protože tuk se spaluje pouze ve svalech. Jinak ne. Obecně platí, že pokud začnete s nějoku aktivitou, tak v prvních cca 25 minutách ještě spalujete zbytkový cukr v krvi, svalech a játrech. Teprve poté se začne spalovat ten kýžený tuk. Proto je potřeba dát sportu minimálně 40minut v kuse, aby to mělo efekt.
Aktivity typu aerobik jsou většinou ve vyšší tepovce, ta zvyšuje kondici, ale není vhodná pro hubnutí. Já to dělám třeba tak, že v těch prvních 15minutách dám nař. běh na páse ve vyšší tepovce a pak zvolním na tu 70% hodnotu a doběhám do těch 40min. Samozřejmě tyto hodnoty jsou obecné, ale můžete je vyzkoušet a pokud uvidíte výsledek po třeba 3 týdnech, tak ty hodnoty platí i pro vás.


K tomu nejezení platí pravidlo, že tělo se přepne do nouzového stavu, kdy se snaží minimalizovat výdaje. Když začnete drastickou dietu kdy skoro nejíte, tak přijdete o část svalů, pak se vám výrazně zpomalí metabolismus. Vy sice viditelně zhubnete, ale ve chvíli, kdy začnete jíst jako předtím, tak začnete přibírat proto, že nemáte stejně svalů jako předtím - takže nepotřebujete tolik energie jako předtím a za druhé váš metabolismus je zpomalený a ten také nepotřebuje tolik energie. Proto je potřeba jíst.
V pořadu Jste to, co jíte to bylo řečeno již mnohokrát, že je potřeba jíst dost. Psychicky máme tendenci jíst méně, ale to zpomaluje ten metabolismus. My ho potřebujeme zrychlit. Takže je třeba jíst tak, aby tělo přestalo mít strach o to, že bude nedostatek a přestalo šetřit a ztratilo důvod ukládat. Proto je snídaně to absolutně nejdůležtější jídlo z celého dne. Tam se dá i sníst dosyta, protože dobrá snídaně nastartuje metabolismus a tělo díky tomu za den vydá více energie. Lidé, ktří nesnídají aktivují metabolismus později.
Jenže s postupem dne má tělo tendenci metabolismus utlumovat, proto bychom večeří měli jíst už jen lehčí a bez sacharidů - bez příloh a bez tuků. Tedy maso a zeleninu, zeleninový salát s mozzarelou light, jogurt, tvaroh atd. Pokud je odpoledne nějaký sport, tak hned po skončení je bezpodmínečně vhodné doplnit jednoduché cukry - např. banánem. A poté cca za hoďku doplnit bílkoviny - cukry dodají energii a bílkoviny se podílejí na tvorbě a zachování svalové hmoty. Ovoce jezte spíše dopoledne a zeleninu odpoledne a večer. A cvičit břicho.
Je dokázané, že v partiích, které se procvičují se neukládá tuk - svaly ho spotřebovávají. Je třeba hlídat bedra. když se při cvičení břicha prohýbáte v bedrech, tak je přetěžujete a břicho je už mimo hru. Takže opatrně.

ekamel 14. červen 2011 16:55

Dobrý den,

měřím 154cm a vážím 50kg, chtěla bych zhubnout alespoň dvě kila, chodím 3krát týdně cvičit a pravidelně jím,ale zatim na sobě nevidím žádné změny......

Michaela 17. červen 2011 13:58

Dobrý den, toto je těžké posoudit. Záleží jak cvičíte, při jaké tepové frekvenci, jaké třeba děláte přestávky mezi cviky. To že jíte pravidelně je OK, ale také je důležité, co kdy jíte. Napište si jídelníček, co přesně jste snědla a kolik času trávíte pohybem a jakým druhem.

ekamel 19. červen 2011 14:18

dobrýý odpoledne chtěla bych pomoct zhubnout alespon 5KG TANcuju zumbu myalíte že m to pomuže

SÁRINKA 19. červen 2011 18:15

Sárinko : zkus držet mléčnou dietu... je perfektní :)

Caidy 20. červenec 2011 13:11

Dobrý dne je my 15let a mám problém vážím 56kg a mám strašne velké bříško mám problem ho zhubnout když svicím tak to vidržík tam týdena nebo dva paks e na to stejne vikašlu ajk mam dosahnout plocheho bříška taka bych vidržela svičit a neshodit rpi tom v zadečku ..?dekuji za odpoved.:)

lili 21. červenec 2011 13:43

Zdravím,

nevíte někdo,jak to je, když chci vážit 60kg tak mám jíst tolik calorií kolik je ideál pro moji váhu nebo pro váhu 60kg?

díky:)

Sue 29. červenec 2011 15:32

potřebuju radu měřim 156 cm a važim 64 kg. začla jsem jezdit na kole. ve škole se mi smejou kvuli memu břichu prosim pomožte.

klara 3. srpen 2011 14:37

Kiko! Vzdyť vážíš tak strašně málo, tak co bys chtěla ještě hubnout? Máš podváhu! Zkus cvičit něco na břicho.

Helena 22. srpen 2011 19:13

ahoj já mněla takové tlusčí bříško,ještě ho mám tak já jim ruzně 4,5,6 deně a začnu cvičit ale nevím chodím na balet dělám sport ale jde to pomalu dolů mužu se zeptat jestliby to šlo richleji?

josi 26. srpen 2011 19:37

Mím snem je se odstěhovat do Koree.. ale tam jsou samí hubený holky...mam velkej zadek a tlustý stehna... potřebovala bych poradit... jak to co nejrychlejš zchodit.. a abych měla zpátky svích 45 nebo 44 kg... =(

TinAh 27. září 2011 17:20

Ahojky, já mám 5dětiček, takže si to břicho dokážete představit :(( Koupila jsem si na aukru za tuším 300,- ab tronic x2 a po cca 14dnech jsem měla pupík, který byl x let už na šířku zase na výšku a prsa větší než břicho-to už dlouho nebylo, navíc je to i na prsa a já jsem lítala na dovče nahoře bez (předtím jsem měla prsa pomalu k pupíku) takže vřele doporučuji :)) A vůbec to nemusí být ten origoš za 2litry z reklamy, stačí made in china, což je ten origoš taky :))

Natty 28. září 2011 17:48

Holky náctiletý....čtete tady vůbec??Vše je tu 100x řečeno a pořád stejné otázky! Napadlo vás někdy,že naprosto bez tuku být nemůžete?Spokojenost samé se sebou je v mozku a ne v pohledu do zrcadla!Vlastní zkušenost :-) Před dětmi jsem měla o 20kg míň a myslela jsem,že jsem tlustá,ke druhému porodu jsem šla se 112kg z původních 64kg :-) Samo to rozhodně dolů nešlo,cvičila jsem denně aspoň 10-15min pro zpevnění postavy a až to šlo,tak po neúspěšném aerobicu přišla úspěšná posilovna.Nedám na ni dopustit!Klasicky jsem prvně 3kg nabrala(v této fázi to většina ženských vzdá)ale pak 6kg spadlo a tělo vypadalo naprosto jinak a hlavně endorfiny dělaly svoje a ta pohoda na duši,vyrovnání se se sebou samou....A břicho milé dámy jsem nechala na běžícím páse :-) po každém tréninku 30min intervalového běhu.Střídání frekvence po 2 min.a hlídání tepu.Takže držím všem palce,myslete na to co vkládáte do úst a náctileté se nesrovnávejte s holkama,které hold nejsou slovanské typy.Z vlastní zkušenosti můžu říct,že chlapům se líbí pohodové ženské a ne vystresovaná žehlící prkna :-)

MedvidekPu 6. listopad 2011 02:26

P.S.Váha pod 50kg není normální a zdravá!!Už vám to někdo řekl?

MedvidekPu 6. listopad 2011 02:29

Ahoj, prosim vas porad te mi jak mam zhubnout, vážím 70 kg a měřím 167 cm.Skoušela jsem držet pár diet ale bez sladkého se prostě neobejdu.

prosím poradte mi jak ste nejlépe zhubli vy! nebo oradu co je pro mne dobré..sem stoho na dně!

Terla 4. leden 2012 19:39

Ahoj holky , když jsem nastoupila na cukrářku dalo mi to za 2 roky 10 kilo ... sladké nejím , tlustá nejsem , ale to bříško :) ... z cukrárny jsem si zničila koleno a záda jsou totálně v hájí, takže nejakej pohyb je promě už to že se nekam po praci doplazím , ale hlavu si stoho nedelam , vaha pod 50 fakt neni normální , ale v 15 ti jsem ti pri 50 kilech taky riala ze musim zhubnout :D ... blbost , spíš by jsme meli delat sklapovačky nebo jiné cviky na bříško ale nezhubnete urcite , spis si to musite vypracovat

Jitka 23. leden 2012 13:04

Já jsem zhubla zhruba 10 kg asi za půl roku. Zhubla jsem čistě zdravě ;).

Dříve jsem běhala asi 3 měsíce každý den + lehy sedy, teď každý den skáču přes švihadlo (600 denně), myslím, že je to hlavně díky tomu švihadlu + sedy-lehy (200 denně)...

Anounymous hehe 2. únor 2012 20:11

prosim o radu chcela bi som schunut ale navjem ako robim na zaciatok asi 40 brusakov denne ,kto bi mi vedel poradit nejake ucinne cvicenie ,dakujem vsetkim za radu ,kika

kika 13. únor 2012 23:29

Prosím o pomoc potřebovala bych mít ploché bříško za dva dny mám kolem 155 cm a vážím a vážím 55 kg nejsem tlustá jenom mám malí špíček opravdu malí na bříško a pořtebovala bych mít plošší bříško do dvou dnů nevíte jak ....Děkuji předem za radu

pavla 28. únor 2012 18:19

Ahoj, sama o sobě si myslím, že jsem vcelku pěkná holka a celkově štíhlá, ale to břicho... Snažím se chodit rovně a držet zpevněná záda, ale nejde to, po minutě na to zapomenu a jdu zase shrbeně. Myslím si, že na moji výšku je váha snad v toleranci, ale břicho fakt mám a nevím, co s tím. Na břicho cvičím každý den plus jezdím poměrně dost na kole, nemám lítačku a chodím zásadně pěšky a celkově si myslím, že zdravého pohybu mám dost. Co se týče jídla, taky se snažím jíst pravidelně a nepřežrávat se, ale je pravda, že si neodepřu, co mi chutná (jako občas smažáka, nějaké brambůrky apod.). Že by to bylo tím? Vždycky když si dám něco nezdravého, tak se snažím to vykompenzovat pořádným pohybem, ale nezabírá to. Všechno ostatní mám dobře zpevněný, až na to podělaný břicho.

Linda 18. březen 2012 22:56

Ahoj prosím o radu chtěla bych zhubnou do léta aspoň něco !! Měřím 156 cm a vážím 66 kilo prosím o radu děkuji :)

Adéla 1. duben 2012 11:07

CHci se zeptat, začala jsem běhat, každý den cca 40minut o víkendech i dvakrát deně, jím pravidelně 5krát deně hodně zeleninu a ovoce, vůbec ne sladké ani mastné, za jak dlouho by měli být vidět výsledky?

Adela 3. duben 2012 17:32

Ahoj prosim o radu,chtela bych zhubnout tak 10 kg slo by to pri me vaze? prosim poradte co pro to udelat a byt zase fit a stihla

Andrea 10. duben 2012 17:53

Musím říct, že tahle stránka mi opravdu pomohla s hubnutím. Doporučuji.

Ajka :) 11. duben 2012 19:20

dobry den udelalo se mi docela břiško poradte co asi tak jist dekuji

lucik 11. duben 2012 23:49

Dobrý den, měřím 146 a vážím 42 mám normální váhu?

Lolík 22. duben 2012 19:09

Dobrý den,potřebovala bych poradit, jak zhubnout 10 kg. Začinám jíst opravdu zdravě 5x denně, ale problém je v tom, že jsem si teď nedávno škaredě zlomila ruku, takže nemůžu cvičit.. Máte nějaké rady na dietu bez cvičení? Děkuji ! :)

Ter 21. květen 2012 17:09

Dobrý den, chtěla bych poradit.. Mám problém s tím, nemůžu nosit uplá trička a tílka.. Vím, že jsem moc mladá a že ještě s dietou nemám rozum, ale chtěla bych třeba ty 2-3kg zhubnout. :) Když mám chuť na sladké, zajím to gumovými medvídky a hodně jím zeleninu. Tučné vynechávám, ikdyž někdy to už není k vydržení. Omezuji sacharidy, co nejvíc to jde a snažím se vypít hodně tekutin. Je to tak správně? Děkuji.

Náátt 28. květen 2012 20:14

Dobrý den, Vážím 69kg a měřím 171cm. Je mi teprve 12let ale strašně mi vadí mé břicho co mám dělat?! nebo mám jenom čekat že se z toho vytáhnu? :) 3 týdně cvíčím mám volejbal 2krát a jednou mažoretky a chcu do léta zhubnou! :(

Porad te mi. děkuju

Tereza 30. květen 2012 19:20

Dobrý večer,

je mi 21 let a pravidelně cvičím - jsem celkem milovník sportu a pohybu mam až až ... mám však problém s tím, že mám stále silnější stehna - potřebovala bych poradit, jaké cvičení mám zvolit, abych zhubla... chodila jsem na HEAT, ale bylo mi řečeno, že po tom budu mít stehna silnější...poraďte prosím :)

Anička 11. červen 2012 21:29

Dobrý den,chtěla sem se zeptat jak mam zhubnout břicho vážím 59kg a výška je 167cm.. jak to mam zhubnout abych mela ploché břicho..poradte mi prosím..:)

zuzka 23. červen 2012 15:42

Dobrý den, chci se zeptat když vážím 51 kg a měřím 162 cm,je pro mě vhodná dieta? Už sem jednu držela, ale nemám dostatek pevné vůle. Nechci moc hýbat s váhou o ti mi nejde, ale to břicho.Co mám dělat?

Anonymka 26. červenec 2012 15:49

prosím poradte mi jek zhubnout co nejrychleji 4kg

anča 6. srpen 2012 18:57

Zdravím, potřebuji radu, každé ráno když se probudím mám nádherně ploché břicho, kterého se nemůžu nabažit, během dne mi ale břicho o 2-3 cm. vystoupne. Jím ovoce, zeleninu a piju dostatek vody, cvičim ale nevím jak si udržet ploché břicho tak aby vypadalo jako po ránu.

děkuji za radu

Alík 17. srpen 2012 13:43

Dobrý den, potřebuji poradit. Vážím 55 kg a se svou váhou jsem spokojená - nechci hubnout. Trápí mě pouze špek na břiše. Snažím se jíst pravidelně, sladké nejím vůbec, dodržuji pitný režim a třikrát týdně cvičím. PoraĎte prosím, co dělám špatně. Chci zhubnout pouze na břiše, ale zatím hubnu všude jinde, než potřebuji. Děkuji za odpověď.

Monika 1. září 2012 15:03

Dobrý den, mám menší problém s tím,že nevím jak se zbavit bříška.Mám 170 cm a 57 kg.Od mala jsem byla hrozně hubená,taková ta holka samá ruka samá noha,až kolem 20 let jsem se zpravila do normálu,že jsem s váhou i postavou spokojená,jenže se mi tuk ukládá jen na břise ve spodní části,ale když jsem držela dietu,tak jsem zhubla celkově a to nechci,chci si váhu udržet,jen se zbavit bříška.Pokud někdo víte jak se toho zbavit,děkuji za radu :-)

Monis 27. září 2012 17:48

Rozhodla jsem se napsat, jelikož 99% příspěvků jsou hlouposti ...

NEHUBNĚTE RYCHLE !!! tělo má svůj čas trvá minimálně 2 týdny než si zvykne na změnu jídla/cvičení atd. ! Pokud posilujete začínejte 2x týdně a 3x týdně aerobní cviky (nejlépe rotoped/eliptický trenažér, NE spinning ! ten není na hubnutí ! ), ty provádět mezi 30-60 minuty. DŮLEŽITÉ je kardio ) tep ) ten držet okolo 60-70% maxima ( to je že jste udýchaní ale dokážete normálně komunikovat ) tělo začíná spalovat tuky cca po 40 minutách aerobního cvičení. Jídelníček upravte do směru organických potravin, tedy hodně zeleniny, masa a těstovin/rýže ( odvodňuje ) pokud máte chuť na sladké tak ovoce ( místo bonbonků hruštičku ) člověk by měl přijmout okolo 9 lžic cukru denně ... nehubněte více jak 3,5Kg měsíčně, zvyšujete tím riziko nabrání jak jsem psala výše TĚLO POTŘEBUJE ČAS !

Jana 11. listopad 2012 00:17

Rozhodla jsem se napsat, jelikož 99% příspěvků jsou hlouposti ...

NEHUBNĚTE RYCHLE !!! tělo má svůj čas trvá minimálně 2 týdny než si zvykne na změnu jídla/cvičení atd. ! Pokud posilujete začínejte 2x týdně a 3x týdně aerobní cviky (nejlépe rotoped/eliptický trenažér, NE spinning ! ten není na hubnutí ! ), ty provádět mezi 30-60 minuty. DŮLEŽITÉ je kardio ) tep ) ten držet okolo 60-70% maxima ( to je že jste udýchaní ale dokážete normálně komunikovat ) tělo začíná spalovat tuky cca po 40 minutách aerobního cvičení. Jídelníček upravte do směru organických potravin, tedy hodně zeleniny, masa a těstovin/rýže ( odvodňuje ) pokud máte chuť na sladké tak ovoce ( místo bonbonků hruštičku ) člověk by měl přijmout okolo 9 lžic cukru denně ... nehubněte více jak 3,5Kg měsíčně, zvyšujete tím riziko nabrání jak jsem psala výše TĚLO POTŘEBUJE ČAS !

Jana 11. listopad 2012 00:17

Dobrý den je mi 22 let a vážím 98 kilo .. chtěla bych aspon zhubnout těch 30 kilo . poradíte mi co mam dělat jím 8 denně . a cvíčím 2 krát denně 10 min .

ALice 13. listopad 2012 00:22

Bože tak mi už konečně odpište čekám už 4 dny ! .. Dělejte a okamžitě mi poradte !!

ALice 16. listopad 2012 23:38

Dobrý večer... Chtěla bych zhubnout.. a nějak mi to nejde :( vážím 101Kg.... Aspon bych chtela tech 50kg zhubnout a merim 175Cm Jim 7 denne ale na vecer nejim cvicim 3 denne chodim plavat behat skoro uz 1 rok a ani o jedno kilo jsem nezhubla :( jenom 2 deka :// Odepište mi co nejdřív prosím děkuji.

Sandra 7. prosinec 2012 18:07

dobrý den jemi 20 let a vázim 90 kilo cvičim ale nehubnu nemuzu se zbavit jídla jak mám zhubnout?

Patricie 8. prosinec 2012 13:42

dobrý den měřím 143 a vážím skoro 55kg. Co mám udělat? Nejím sladké ,ale někdy slánky. pohybu mam moc jak tady radíte ale kila ne a ne dolu .Poradte mi . Děkuji

elis 10. prosinec 2012 18:03

Už mám tolik rad. Vím přesně co mám dělat! ALE JÁ SE PROSTĚ NEMŮŽU PŘINUTIT KONEČNĚ ZAČÍT!!!!! Poradíte?

Ela 12. prosinec 2012 22:02

Dobrý den. Chtěla bych do června zhubnout a mít ploché bříško, štíhlé nohy atd. Vážím 52kg a měřím 160cm. Sepsala jsem si jídelníčky a sehnala cviky na všechny partie těla. Každý den budu cvičit hodinu a půl. Je možné do června získat hezkou postavu?

Megan 30. leden 2013 13:49

Dobrý den chtěla bych zhubnout aspon 20kg vážím 70kg a měřím 165cm je mi 14 let .Na můj věk je to příliš moc :( Jím 6-7 denně málo porcí.. Jím sladký tak za den 3 tatranky piji colu.. Ale nemůžu se zbavit cvičím 1 denně prosím poradte mi nevíc si rady . ! :(

Frantiišška 30. leden 2013 14:58

Umí tu vůbec někdo čéééésky? To snad všechno píše jedno individuum ze zvláštní školy!!! Jen, že mění jména. Tolik blbosti pohromadě snad ani není možné!!!

Olga 31. leden 2013 18:59

dobry den chcela bych poradit jak dosahnout zpevneneho briska.snazim se jist male porce nekolikrat denne,pohybu mam dost jsem postacka a potrebuji poradit i s vytahanou kuzi na brisku. vendelin

vendelin 2. únor 2013 09:58

CITUJI:

ahoj vazim 46 kilo chtela bych zhubnou tak 6 kg ale vubec mi to nejde delam uplne vsechno co kde radi ale vubec nic nepomaha
natalie, 19. březen 2011 12:15

KONEC CITATU

Tedy já žasnu, že by anorektička chtěla radu jak dále hubnout. Milá ženo (dívko), domníváš se, že se bude chtít nějaký muž(chlapec) milovat s kostrou?

Kostry jsou žádané tak akorát jako ramínka na šaty na předváděcím molu, ale to by jste vážená musela měřit alespoň 180 a více centimetrů....

Hodně rychle si uvědomte, že být zdravá to není automatické, ale aby tělo fungovalo musí mít řádnou výživu, zatím jsme tak nedokonalí (alespoň většina)
že se neumíme živit pránou. Jednou snad možná i tato možnost bude, až k tomu duševně dozrajeme. Neblbněte a normálně jezte, určitě si žít zasloužíte. Držím Vám palce. Zdenka

Zdenka M. 3. únor 2013 15:54

CITUJI:

Umí tu vůbec někdo čéééésky? To snad všechno píše jedno individuum ze zvláštní školy!!! Jen, že mění jména. Tolik blbosti pohromadě snad ani není možné!!!
Olga, 31. leden 2013 18:59

KONEC CITATU

Tady je zas něco pro paní Olgu, když tolik lpí na ČJ
======================================

Otazník, vykřičník

Sází se hned za poslední slovo ve větě.
Mezi otazníkem/vykřičníkem a posledním slovem není (v češtině) mezera!

Pokud chceme na něco upozornit nebo se něčemu podivujeme (nečím si nejsme jisti) uprostřed věty,
„obalíme“ otazník/vykřičník závorkami a napíšeme ho k danému slovu (od slova je oddělen mezerou).

Neměň to!
Kolik je hodin?

Viděl jsem tam 16 (!) tesaříků.
Dosazením do uvedeného vzorce dostaneme vždy (?) správnou hodnotu.
Více vykřičníků

Pro silné zdůraznění můžeme použít vykřičníky dva. Výrazy s více než dvěma vykřičníky působí hloupě.
Čeština použití více než dvou vykřičníků najednou nezná.
====================================================
prima den Zdenka

Zdenka M. 3. únor 2013 15:57

Ahoj, je mi 16 let a vážím 78 kg, snažím se zhubnout, ale nejde to, kila ani cm v pase nejdou dolu a ještě k tomu mám štítnou žlázu a nevím co mám dělat, mám VELKÉ břicho, VELKÁ stehna a široká záda, prosím poraďte mi někdo, co mám dělat. Snažím se jíst 5x-6x denně a pít hodně čisté vody a k večeři si dávám jen bílou Activii, ale nic se neděje :/ Už nevím co mám dělat.

Radka 3. únor 2013 23:00

A pro paní Zdenku!

S odpuštěním, milá paní, máte oko z Kašparovy krávy. Neboť za posledním slovem mé první věty mezera není, hned následuje otazník. A pokud jde o vykřičníky, pro expresivní vyjádření jich mohu nasekat kolik chci!!!!!!!!!!!!!!!!!

A propos, slečna či paní Ela jich naťukala pět! A pokud se nudíte, opravte veškeré ty zrůdnosti, které nasekali, resp. nasekala ta ubohá stvoření, mající hlavu jen proto, aby jim nepršelo do krku. Není-liž pravda? Ostatně celá tato diskuse je naprosto hloupá i bez vykřičníků.

Také přeji prima den,
Olga

Olga 5. únor 2013 00:33

Sice to do této diskuse nepatří, ale musím dát za pravdu paní Olze. Poslední dobou se snad nikdo neobtěžuje napsat svůj dotaz alespoň bez gramatických chyb (když už ne stylisticky správně). To jsou na tom Češi tak zle, že nedokáží dát dohromady kloudnou větu? Dobrovolně tak své vyjadřování staví na úroveň Ukrajinců. Vždyť to úplně křičí z obrazovky. A rozhodně neberu argument, že je to jen v rámci zrychlení psaní a že dotyční by jinak věděli, jak co napsat. Dneska si budete ulehčovat poznámku na diskusi, zítra se nebudete obětžovat rozlišovat i a y ve zprávách sms (a bohužel znám i jednu studentku VŠ, která tak běžně činí) a pozítří se v práci či ve škole už nebudete namáhat vůbec něco psát. A to se tváříte, že jste absolvovali minimálně základní školu? Fuj! Vemte si příklad z Francouzů, ti by si svou řeč nenechali nikým prznit a chyby neodpouští dokonce ani cizincům, kteří se ji pokouší naučit.

Katka 3. březen 2013 15:30

Potřebuji pomoct, nevíte někdo jestli mám cičit najednou na stehna, břicho apod., nebo jestli třeba v pondělí na břicho, v úterý na zadeček,.....

Nomi 11. březen 2013 23:32

Nevíte jestli nejde ovlivnit růst prsou?? (aby byly větší)

anca 11. březen 2013 23:37

ahojte,já jsem si pořídila ROTANU na cvičení a jsem z ní úplně nadšená.Začala jsem cvičit před třema měsícema,pravidelně poctivě každý den v podvečer 20min.Taky jsem si upravila jídelníček a šli kilíčky pěkně dolů.Posiluje to hlavně břicho,ale zhubla jsem i ve stehnech a zadku.jsou mi dost vellké kalhoty. zatím mám dole 10,5cm přes břicho a 7,5kg váhy.baví mě to cvičení,je to snadný,žádná dřina a docela i zábava.tak se ženský taky nechte inspiirovat a plochému bříšku nazdar!!!

Marcela 18. březen 2013 18:03

Dobrý den , mám 38 let a moje váha je 80kg při výšce 170cm, váha mu mě byla o deset kilo nižší, ale bohuže se léčím se štítnou žlázou , mám hypofunkci,tedy přibírám na váze, chci se zeptat mám šanci při tomto onemocnění zhubnout a váhu si udržet, ráda sportuji jím zeleninu , lyžuji .....ale váha se nemění

Jiřka 26. březen 2013 15:19

Jiřko, být váma, tak se nedívám až tolik na váhu ale spíše na centimetry. Začněte více cvičit (i obyčejná chůze každý den pomůže) a posilovat.

Iva 30. březen 2013 20:39

Dobrý den.
vážím 60 kg a chtěla bych vážit tak 45-50...
jak můžu jinak zhubnout když nemám možnost spiningu..??
a jím mastná jídla..?
prosím poraďte mi!!! ;)

hubnutí 8. duben 2013 15:35

nazdar hubnutí, ta váha,které chceš docílit je zralá tak akorát na anorexii!!! to snad ani nemyslíš vážně-to je p*del,že jo? a jestli to myslíš vážně a chceš fakt zhubnout,tak nejez ty mastný jídla a dej si ovoce a zeleninu! to by blbej neřek.

Marcela 9. duben 2013 17:39

Ahoj, no když tady čtu některé případy, tak nechápu. Mít 40 kg a chtít ještě hubnout, asi záleží na věku ... být Ti 10 let tak řeknu, jó zhubni, ale zdá se mi, že některé dívky .. ženy by na to měly jít rozumně.
Měřím 167, váha 62, věk 39, problém mám zásadní a už docela dlouho.
Trpím bulímií, celé tělo protestuje, únava, deprese, je to na nic .... Tím chci jenom říct neblbněte a neřeště těch pár kilo navíc.
Ale těm,které ví jak na to, přeji, aby měly tu vysněnou postavu, cítily se dobře a zvedlo se jim seběvědomí.

Které já bohužel nemám.
Tak moc bych chtěla přestat a zase začít žít normálním životem, ale vím, že sama to nezvládnu.
Přeji hezký den.

M.P.K. 13. duben 2013 09:34

nejezte 3až 4 dny a zhubnete ja jsem to skusila a pomohlo to ještě pomáha suchy rohlík s ničim a nejset smažene veci atpodobně a funguje to na 1 fakt ja si to nevymyšlim sama jsme to skusila a funguje ale stím 3 až 4 dny to nepřehanějte ! aby si pak někdo enmyslel že mate tu nějakou nemoc

Martina 16. duben 2013 18:36

Jakto že moje kamarádka jí mekáč, čokolády a všechno, nesportuje a je hubena jak tyčka.. ja jim jenom ty zdravý věci a cvičím 3 krát týdně a vypadám jak Obelix? -.-

Aly 18. květen 2013 23:44

Ja jsem tu zhubla tak 5 kg kdyz jsem se tu chlamala nad gramatikou to vase i y :-D:-D ... nic ve zlem ale par hodin venovat ceskemu jazyku by taky neskodilo mozna lepsi mit bricho nez psat takhle.

a 31. květen 2013 11:29

Ahoj,chtěla jsem se zeptat jestli když každý den jezdím tak hodinku na rotopedu a nějaký cviky na posílení postavy .. Tak jestli si mylsíte že bych mohla aspoň trošku zhubnout do měsíce? A samozřejmě,zdravý jídelníček :)

Kačka 5. červen 2013 20:38

od doby, co jsem začala chodit na praxi jsem zhubla ani nevím jak. Musíte se hodně hýbat. Stačí rychlejší chůze např. ze psem nebo jestli bydlíte v paneláku tak chodit pěžky

Petra 8. červen 2013 12:50

Dobrý den jmenuji se Katka a měřím 163 cm a 80 kg . Ted jsem zhubla 1 kg takže mám těch 80 měla jsem 81 půjdu do 8.tř a je to děs . Kámošky mi říkají že nejsem tlustá ale mé mámě je 48 let a váží 65 ted běhám 3x týdně a cvičím 10 minut 3x týdně a běhám 7 km za 1 hod (4km běžím ) (1km rychlá chůze ) (2km běžím sprintem ) . Poradte mi co ještě mám dělat ? Předem děkuji za odpověd Katka :)

Katka 1. červenec 2013 23:10

Katko ahojky,
Pořiď si rotanu,je perfektní,dobře se s ní shazuje. Já dala dolů za půl roku skoro 15kg.vřele doporučuji:-):-):-)

Marcela 6. červenec 2013 09:54

no tvl ta cestina vam ale dava zabrat co?Me je 23 let a chtela jsem se zeptat jestli neznate nejake dobre cviky na zadecek?diky

Miska 17. červenec 2013 15:09

Dobrý den chtěla jsem se zeptat jestli je pravda že AB TRONIC X2 spaluje tuky a posiluje břišní svaly?? Četla jsem tu že to prý zabralo!! Pokud máte s tímto přístrojem zkušenosti napište prosím za jak dlouho byl vidět výsledek!! :) Předem děkuji za odpověď

SSSS 23. září 2013 17:16

alice jestli chceš zhubnout tak jdi do fitka je to jednoduché vážila jsem 75kg a je mi 17 let skusila jsem to po týdnu jsem zhubla půl kila doufám že ti to pomůže tak ahoj

kikinka 25. listopad 2013 15:37

Dobry den,potrebovala bych poradit...Merim 160 cm a vazim 78 kg.Co mam delat proto aby mi sli cm i kila dolu chtela bych shodit asi 20 kg...Dekuji

Linduš 29. prosinec 2013 16:01

Dobrý den, vážím 79 a měřím 168 chtěla bych zpět váhu 65,ž nevím co s tím léčím se se sníženou štítnou žlázou :( děkuji

Tera 4. leden 2014 02:33

Holky, jestli cvičíte (hlavně posilování), tak je lepší se měřit a ne vážit. Kila většinou po každodenním cvičení jdou nahoru (samozřejmě ne vždy), protože nabývá svalová hmota, ale cm ubývají ;) a dejte si více cílů - ne jenom výslednou váhu nebo cm - bude vám to potom rychleji utíkat :) ..a dobrá videa má třeba Cassey Ho, Jillian Michaels,...
Je mi 15 a za 1. týden každodenního cvičení jsem měla z břicha 3 cm dole :)) takže to chce hlavně pravidelný režim, a to ve všem.. :)

vev 16. leden 2014 21:13

Dobrý den, díky mnoha diskuzím na netu jsem se rozhodla oprášiti Rotanu.. Mám ji šoupnutou pod gaučem, nikdy jsem ji nepoužila, páč mi to přišlo nemožné, vytvarovat si postavu díky takovéto točíčí se věci na zemi.. Ale dočetla jsem se jenom samou chválu, a tak na tom něco bude.. Je mi 29 let,měřím 168cm a vážím 56kg. Váhu mám dobrou, na té nic menit nechci, jen se mi začalo obalovat bříško a stehna. Nevypadá to vubec hezky, když od kolene dolu mam nohy jak tyčky a stehna - no proste kejty, vypadam jak hruška :D

Ivana 9. únor 2014 22:18

Tady to snad někdo zatrollil! Vůbec nechápu jak někdo náctiletej může řešit dietu. Při všem volným čase, co máte, stačí se jen trochu začít hýbat a nepřežírat se. Pro orientaci by jste měli přibližně vážit tolik kolik měříte mínus metr (takže třeba 160cm=60kg). O nějakých čtyřiceti tady vůbec nechci číst, to je bud nějaká sranda, nebo provokace. Pokud máte při padesáti kilech břicho, tak na něj cvičte, hubnutím si akorát zničíte v tomhle případě zdraví. No pravděpodobně i při 45kg už poznáte poruchu zdraví samy, když přijdete o menses. Všem ostatním držím palce s hubnutím. Chce to pevnou vůli!!!

Aneta 3. duben 2014 00:16

Ahoj, myslíte, že mám šanci zhubnout, když každý den cvičím půl hodinku,ale jím sladké? Jinak jím pravidelně,ale když mám chuť na sladké, tak si ho neodepřu. Co myslíte? :)

Kača 11. duben 2014 16:45

ahoj ja vážím 96kg a výšku mám 171cm a chtěla bych zhubnout aspoň 36kg je to vůbec možné do 2 měsíců mohli byste mně něco doporučit dekuji

bára 13. duben 2014 10:44

Dobry den mam 50 kylo a chtěla bych zhubnout 5kg a chci se zeptat muzu pocas diety jist bile pečivo

violetta 16. duben 2014 21:14

dobrý den vážím 63 kg a měřím 165 cm potřebuji zhubnout do měsíce pak jedeme se školou k bazénu

kalinka 26. duben 2014 11:43

Dobry den vazim 71kg merim 169cm snazim se zhubnout uz mesic mam 5kg dole ale cm v pase neubyvaji kazdy den beham cvicim jim 5x dene v noci se necpu tak nevym co delam spatne

Andrea 22. květen 2014 23:17

Ahoj, jsem -náctiletá a mám 70kg a 170cm ale pořád jsem tlustá. V pase a to hlavně břicho, ostatní je OK. Denně chodím tak půl hoďky rychlou chůzí a 5 min běhám. Omezila jsem sladké a piju šťávu se sirupem a na zahnání žízně vodu. Snažím se posilovat břicho cviky, ale nevím kdy se dočkám úspěchu. Potřebuji shubnout do plavek :-D

Ráďa 23. květen 2014 15:42

Ahojte, bude mi 16 .. Měřím 165 cm A mám 60-61-62 kg mění se mi to jen takhle. Teď začli prázdniny a já o ty prázdniny se chci snažit zhubnout.. ale né že bych chtěla mít 30 kg i s postelí, chci ..50 kg.. a plochý bříško.. A boky pryč, to by mi stačilo .. vím co je být hubená a co tlustá .. nejsem tlustá ale prostě chci to pryč... Začala sem pít vodu .. jen občas se napiju .. bublinek.. Jaký cviky mám dělat.. ?? nebo co mám vlastně.. dělat nerozeznám .. lušteniny nebo co to je .. -_- .. Potřebuju vše vysvětlit :( .. Nejim bílý pečivo.. ale jen chleba a na to sýr.. plátkovej Aidam ..noo fakt nevim.. díky za odpověď bo vysvětlení ....

Pipi 28. červen 2014 17:32

Dobry den.. Chtela bych zhubnout ale nejim ovoce ani zeleniu. Je to mozne??

Adel 2. červenec 2014 12:36

Dobre ranko vsem! Tak se k vam take pridavam:-)startovaci vaha 67kg,vyska168cm.

Renca 25. srpen 2014 06:15

Ahoj Pipi,z toho co jsi napsala si myslím,že zhubnout na 50 kg by bylo moc.

Stačí,když si každý den po škole půjdeš třeba zaběhat,projet na bruslích,na kole,nebo něco jiného.Navečer si potom zacvič.Já posiluju kompletně celé tělo asi takto:ruce-nohy-břcho.Když toto nebo něco podobného dodržíš tak se výsledky do tří týdnů dostavý.Hlavně nehubni moc rychle (max. 1 kg týdně !!!!)

PS:když se dáš třeba na běhání tak doporučuju třeba po půl roce běžet třeba nějaký kratší závod,třeba budeš poslední,ale úžasně to člověka nakopne.

Hodně Štěstí :)

Hanka 2. září 2014 17:49

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat měřím 176cm a vážím 87 kg jak mám zhubnout. Pracuji jako servírka jím 7 denně cvičím a nic mi nepomáhá... Chtěla bych zhubnout tak 30 kg jak na to Děkuji za odpověď :)

Ejmí 25. leden 2015 23:53

dobrý den , chtěla jsem se zeptat měřím 165 cm a vážím 65 jak mám mít hubené břicho, jak mám zhubnout chodím do školy pěšky dělám aerobik 2 týdně a gymnastiku a chtěla bych zhubnout 15 kg .Děkuji za odpověd

katka 22. březen 2015 20:38

dobry den 166 cm a vazim 52 kg ale mam brisko potrebuji pomoc :( kdyz cvicim tak 3 dny vic nezvladnu to strasne boli prosim pomoztemi prosim
dekuji moc

heluska 21. leden 2016 17:12

ahoj,
jsem sice ještě mladá (12 let) ale vadí mi moje postava ...
nejsem žádný lenoch a ráda si zacvičím ale nic nepomáhá.
nejde mi až tak o moje kila navíc ale jde mi o ploché bříško.
prosím poradte mi nějaké cviky a rady ,které sevzhledem k mému věku dají zvládnout

děkuji moc za pochopení

viky 17. leden 2017 20:03
starší komentáře

Přidat nový komentář:

Jméno:
 
.