logo

Přísná dieta Gwyneth Paltrow

Diety Slavné diety Zajímavosti Diety na hubnutí
kniha Gwyneth Paltrow

Zhubněte s unikátními produkty:


Gwyneth Paltrow je známá a úspěšná americká herečka, která je známá super štíhlou postavou. Co stojí za jejím úspěchem a jakým způsobem si udržuje váhu? Celebrity mají mnoho způsobů, jak můžou docílit své vytoužené váhy. Často za tím stojí dřina ve fitku a omezování v jídle.

Právě Gwyneth cvičí šestkrát týdně ve fitku společně trenérkou a díky tomu se může pyšnit velmi pevným tělem. Cvičení ale není všechno, proto Gwyneth drží i přísnou bezlepkovou dietu s omezením sacharidů.

Dieta je velmi přísná a náročná na přípravu, což se můžete již za chvíli dozvědět. Díky špatnému zdravotnímu stavu ji lékař doporučil eliminační dietu, aby se tělo očistilo a zregenerovalo. Díky této dietě se jí to podařilo a zbavila se nepříjemných potíží. Gwyneth nejprve nevěděla, co všechno může vařit a společně s Julií Turshen sestavila sbírku téměř 200 receptů, které jsou přesně sestavené dle zadání lékaře. Gwyneth Paltrow tak vydala knihu It's All Good (Všechno je dobré), ve které najdete vhodné recepty.

Znáte NUPO dietu? Mrkněte na ni.

Na čem je založena dieta od Gwyneth?

V první řadě Gwyneth konzumuje pouze bezlepkové pokrmy, z jídelníčku ještě vyřadila sóju, kávu, alkohol, vejce, mléčné výrobky, cukr, rajčata, lilek, kukuřici, červené maso, korýše a ryby žijící hluboko pod vodou. Zároveň všechny potraviny musí být v přirozeném stavu a měly by být co nejčerstvější. Polotovary jsou také zakázány. Jedná se vlastně o nízkosacharidovou dietu, která se velmi často používá při hubnutí.

Podívejte se, jak vypadá nízkosacharidová dieta.

Co si můžete dát dle její knihy?

V knize naleznete velmi mnoho zajímavých receptů a pro příklad uvádíme, co si můžete dát:
Na snídani: koktejl z kokosového mléka s broskvemi, koktejl z avokáda a manga, koktejl z manga a kokosové vody, koktejl s mandlovým mlékem a skořicí, koktejl s ostružinami a malinami.
Na oběd: smažená kuřecí prsa s ořechy, vařená ryba se salátem a mandlemi, quesadilla s lososem, kuřecí s čerstvým špenátem, losos na zázvoru se zeleninou.
Na večeři: halibut se zeleninou a salsou, hummus s rozmarýnem a kuřetem, sladkokyselé kuřecí kousky se salátem, celozrnné rizoto s artyčoky, cuketa s ančovičkami.

Pokrmy vypadají velmi zajímavě, ale jejich příprava je velmi složitá. V zahraničních novinách bylo vypočítáno, že jeden den její stravy přijde na 300 dolarů (6 000 Kč), což je opravdu hodně, ale jedná se o úspěšnou herečku, takže proč ne.

Co si o tom myslíte vy? Chtěli byste takhle hubnout?

Foto: amazon.com
Nový komentář do diskuze: