logo

Jak vypadá netradiční vlkodlačí dieta?

Diety Slavné diety Diety na hubnutí
štíhlá žena

Zhubněte s unikátními produkty:


Vlkodlačí dieta nebo měsíční dieta, při které svůj jídelníček přizpůsobujete měsíčním fázím (hlavně úplňku), je jeden ze současných hitů mezi celebritami. Vyzkoušely ji už Madonna nebo Demi Moore. Odborníci se na tento způsob hubnutí netváří moc pozitivně (viz nevýhody), ale je známo, že Měsíc ovlivňuje naše nálady, emoce a u žen menstruační cyklus. Navíc atmosférický tlak při úplňku má prý vliv na metabolismus a rychleji během něj spalujeme tuky a odstraňujeme škodlivé látky z těla. Jako detox organismu na pár dní to může být zajímavá zkušenost.

Dva dietní plány

Pokud máte zájem vyzkoušet tento typ diety, můžete si zvolit ze dvou plánů. Základní znamená 24hodinový půst během úplňku, při kterém pijete jen vodu a šťávu. Během půstu vyčistíte tělo od škodlivých a údajně můžete shodit až necelé 3 kg během tohoto jednoho dne.
Rozšířený plán začíná také postním dnem během úplňku a poté podle dalších fází Měsíce.

Úplněk

Nejlepší čas pro začátek rozšířeného dietního plánu je s úplňkem. Období ubývajícího Měsíce, které následuje hned po úplňku, je pak nejjednodušší částí diety díky zmenšení měsíčního vlivu a možnosti zmírnit dietní omezení. V tomto období budete dělat rychlejší pokrok a bude pro vás snazší s hubnutím dále pokračovat.
Během 24 hodin po úplňku postupujete stejně, jak je popsáno v základním plánu. Dodržte postní den, kdy nekonzumujete žádnou pevnou stravu, ale co nejvíce vody a čerstvě vymačkaných ovocných nebo zeleninových šťáv. Kromě toho, že si procvičíte sebeovládání, můžete shodit až necelé 3 kg z hmotnosti vody v těle a odstraníte z organismu nezdravé látky. To je skvělý začátek při hubnutí podle Měsíce.

Ubývající Měsíc

Toto období podporuje detoxikaci a odstranění veškeré přebytečné vody z těla. Kromě chutí klesá i hmotnost a je snadnější si ji udržet. Během ubývajícího Měsíce pijte hodně vody (doporučuje se asi 8 sklenic denně), abyste nadále odstraňovali z těla škodlivé látky a dbejte na vyváženou stravu.

Novoluní (nov)

Když měsíční světlo úplně zmizí z oblohy, má na váš organismus velký vliv nov. Stejně jako při úplňku proveďte 24hodinový půst pouze s vodou a šťávami. Navíc při novoluní nejlépe účinkují detoxikační čaje. Zkuste šalvěj, pampelišku nebo zelený čaj, nastartují metabolismus a maximalizují čisticí účinky novu. Je to nejlepší příležitost pro spláchnutí všech špatných látek a další ztrátu přebytečné vody v těle.

Dorůstající Měsíc

Jak se začíná na oblohu vracet měsíční světlo, roste chuť na jídlo, která vrcholí za úplňku. Budete tak potřebovat větší sebekázeň. V tomto období nehladovějte, ale jezte méně než obvykle a tak, abyste nebyli plní a přesycení. Hlavně se vyhýbejte zahušťovadlům (cukry, tuky, éčka) a co je nejdůležitější, nejezte po šesté hodině večer, kdy Měsíc začne být vidět. Pít hodně tekutin během dne vám pomůže cítit se plnější a hlídat chutě, které vás mohou večer přepadnout.

měsíc na obloze

Výhody vlkodlačí diety

Kromě možnosti shodit až necelé 3 kg za jeden den, je vlkodlačí dieta založená na měsíčních fázích skvělý způsob, jak detoxikovat tělo a posílit imunitu. Napomáhá i hubnutí během dalších období a zvyšuje účinnost jiných dietních programů.
Pokud vám váš hektický životní styl neumožňuje připravovat speciální potraviny nebo držet náročné a zdlouhavé diety, může být vlkodlačí dieta výborný způsob, jak zhubnout a cítit se lehčí a zdravější.

Nevýhody diety podle měsíčních fází

Není vědecky doloženo, že gravitace během 24 hodin po úplňku nebo novu má vliv na to, jakého množství vody z těla se můžeme zbavit. Odborníci se také domnívají, že je nepravděpodobné shodit během jednoho dne tolik hmotnosti a nepovažují ji za zdravou. Důležitější je zhubnout tuk a ne jen vodu. Ani propagátoři diety ji nedoporučují držet více než 6 dní. 24hodinové půsty se rovněž nedoporučují těhotným či kojícím ženám a těm, které se snaží otěhotnět.

Co si myslíte o této dietě? Vyzkoušeli byste ji nebo ji považujete za bizarní?


Diskuze k článku


Tak tohle vyzkouším.
viky, 30. 4. 2014 4:02
Je to bizarni...jak ma clovek nehladovet, kdyz vlastne porad jen pije?
mischa, 1. 5. 2014 16:05
Ráda přidám komentář, neboť již řadu let kupuji lunární kalendář a opravdu tyto půsty, spíše než vlkodlačí dieta mají něco do sebe !!! Je pravda, že pokud je úplněk, tak zhubnete (odvodníte) a když juknete do zmíněného kalendáře, tak jednou týdně se to (s vodou) dá vydržet. Je to spíše očista těla než dieta, ale cítíte se opravdu dobře :-)
Lendy, 25. 2. 2015 10:41
Nový komentář do diskuze: