logo

Voda s citronem na hubnutí i zdravotní potíže

Tipy Zajímavosti Ovoce Články
citron hubnuti

Zhubněte s unikátními produkty:


Voda s citronem má plno účinků na zdraví. Všeobecně je známo, že nastartuje metabolismus a pomáhá při hubnutí, jejich výčet je ale mnohem delší. Víte, proč byste si měla ráno dát teplou vodu s citronem a jaké má účinky?

Tento ranní rituál přináší mnoho výhod, které se mohou pozitivně podepsat nejen na vaši linii, ale i na zdraví. Stačí jen jeden citron jednou denně vymačkat do sklenice s teplou vodou nebo si můžete dát další sklenici i večer před spaním. Po celý den takto ochucená voda není moc vhodná, mohla byste pociťovat nežádoucí účinky.

Proč zrovna teplou vodu?

Pokud si dáváte ráno na lačno vodu s citronem, měla by být tato voda teplá (v zimě) či vlažná (v létě). Je to z jednoduchého důvodu, studená voda by byla po ránu pro organismus teplotním šokem, což by naše tělo nemuselo nést zrovna nejlépe. Proto si dejte ráno teplou nebo vlažnou vodu, ale ne horkou. Klidně může být voda převařená, ale není to nutné.

Voda s citronem nepůsobí pouze na hubnutí, ale působí i na různé zdravotní neduhy a dá se využít i při péči o tělo.

Jaké účinky má citronová voda po ránu?

Pravidelné pití vody s citronem se může projevit pozitivně v mnoha oblastech. Ovšem vždy mějte na paměti, že účinků dosáhnete jen s čerstvým citronem. Citronka nebo citronový sirup žádné účinky nemají.

Dodává energii

Po ránu vám dodá voda s citronem energii, k tomu oživíte tělo, dodáte mu vitamíny (C, A, vitamíny skupiny B) a minerální látky (draslík, vápník, hořčík fosfor atd.). Navíc redukuje stres a špatnou náladu.

Zlepšuje imunitní systém

Pravidelná konzumace potravin bohatých na vitamín C slouží jako prevence různých nemocí a posiluje imunitní systém. Totéž se týká i citronu. Každý den do svého těla dostanete vitamín C a další cenné látky, čehož oceníte například v chřipkové sezóně.

Má pozitivní vliv na trávení

Samotný citron pozitivně působí na zažívací potíže. Stimuluje zažívací systém a pomáhá s lepší absorpcí živin. Dále pomáhá při zácpě, průjmech, nadýmání i pálení žáhy, k tomu ještě čistí střeva.

citron hubnutí

Podporuje játra

Šťáva z citronu pomáhá posilovat jaterní enzymy a rovněž se podílí na vytváření nových enzymů. V játrech šťáva z citronu rozpouští v játrech kyselinu močovou a ovlivňuje i žluč. Játra mají obecně těžkou práci, musejí se vypořádat s různými škodlivinami a v tom jim může pomoct zásadotvorný citron.

Odplavuje škodlivé látky z těla

Citron i šťáva z něj se často používá při detoxikaci těla. Pomáhá při odplavování škodlivých látek a čistí zažívací trakt kvůli močopudnému efektu, ke kterému díky konzumaci citronové šťávy dochází.

Zrychluje metabolismus

Voda s citronem na lačno dokáže rozproudit ráno metabolismus. Dejte si ji ráno, ať metabolismus zrychlíte. Nezapomeňte, že voda by neměla být studená, ale teplá či vlažná.

Podporuje hubnutí

Nejenže citronová šťáva zrychluje metabolismus, ale i pomáhá více zasytit, protože v sobě obsahuje pektinovou vlákninu. Po vodě s citronem bývá zpravidla menší hlad, tím můžete také ovládnout chutě. Na hubnutí je voda s citronem na lačno velmi vyhledávaná.

Zlepšuje hojení

V citronech se nachází kyselina askorbová neboli vitamín C, který má protizánětlivé účinky a také urychluje hojení. Nejen citron, ale i další citrusové plody se doporučuje konzumovat při zranění.

Pozitivně působí na tlak

Když si po ránu dáte citronovou vodu, udrží váš krevní tlak na nižších hodnotách. K tomu navíc má pozitivní vliv na činnost srdce i zmenšuje výskyt stresu.

Vyrovnává hladinu pH v těle

Citron se řadí mezi zásadité potraviny, díky časté konzumaci můžete zlepšit hladinu pH, kterou zvyšují kyselinotvorné potraviny a vlivy okolí. Přirozené zásadité prostředí je mezi pH 7,36 - 7,44. Jakmile organismus nebude překyselený, nebude docházet k jeho oslabování a bude odolnější.

Vyzkoušejte nový doplněk stravy Bio Detox, který má zcela přírodní složení.

Potěší astmatiky

Pravidelná konzumace citronů a citronové šťávy se pozitivně projeví u astmatiků. Pomáhá rozpouštět hlen, který se hromadí v dýchacích cestách.

Zlepšuje stav pokožky

Citron se může chlubit dezinfekčními účinky a toho můžete využít i při péči o pleť. Rozjasňuje a omlazuje pleť při pravidelném používání masek s citronem. Rovněž pomáhá vybělit pihy nebo tmavá místa na pokožce.

Pomáhá při péči o zuby

Pokud vás bolí zuby, může na ně pomoct čerstvé šťáva z citronu, při potírání dásní šťávou zastavíte i krvácení a osvěžíte dech.

med a voda s citronem

Jak si připravit lepší nápoj?

Voda s citronem nemusí být pouze s citronem, můžete k vodě přidat i další suroviny. Chutné a účinné jsou například tyto:

  • S medem
  • S okurkou nebo okurkovou šťávou
  • S mátou
  • Se zázvorem
  • S meduňkou
  • S limetkou (místo citronu)
  • Se zázvorem

Může mít i nežádoucí účinky

Častá konzumace citronů se může projevovat i negativně. Pití citronové vody může způsobit pálení žáhy (často u těch, kteří jsou na pálení žáhy citliví) nebo může podráždit zubní sklovinu (sklovina se může kvůli kyselině citronové náchylnější k zubním kazům nebo zuby mohou být citlivější). Z těchto důvodů by se neměl nahradit celý pitný režim vodou se šťávou z citronu, ale dejte si sklenici s ní jednou či dvakrát denně.

Máte nějaké zkušenosti s vodou s citronem? Napište je do diskuze.


Nový komentář do diskuze: