logo

Spirulina - zázrak se zajímavými účinky

Wiki Potravina Zelené potraviny
spirulina

Spirulina je superpotravina, která je ceněna pro svůj obsah látek. Je to vlastně zelenomodrá sinice, která se objevuje ve vodách s vysokým pH a vyššími koncentracemi uhličitanů. Vyskytuje se po celém světě až na Evropu. V některých zemích se přímo pěstuje na výrobu tablet a prášku, které těší velké oblibě.

Velmi často se říká, že spirulina je řasa, ale je to sinice. Na zemi se vyskytuje dlouhou dobu a za starých civilizací byla jednou ze složek potravy. V posledních letech se opět vrací zpět, protože její oblíbenost začala prudce stoupat. Může za to nejen obsah výživných látek, ale i obecně trend zelených potravin.


Blendea - kapsle

kapsle spirulina blendea


Jaké má účinky?

Vzhledem k tomu, že spirulina patří k velice zdravým složkám potravy, má mnoho zajímavých účinků na lidský organismus. Mezi ty hlavní patří:

  • detoxikuje organismus
  • napomáhá správnému fungování zažívání
  • má antioxidační účinky
  • podporuje imunitní systém
  • tlumí chuť k jídlu
  • reguluje hladinu cukru v těle

Také se spekuluje, že pomáhá chránit před degenerativními procesy, pomáhá proti stárnutí nebo že je prevencí před rakovinou.


Herbavia - kapsle

kapsle spirulina herbavia


Co všechno obsahuje?

Spirulina obsahuje asi 65 % bílkovin, což z ní dělá výborný doplněk nejen pro vegetariány a vegany, ale obecně pro všechny, kteří mají málo bílkovin ve stravě. Navíc obsahuje velké množství aminokyselin, které jsou pro organismus velmi potřebné. Jedná se o dobrý zdroj železa, vápníku, chlorofylu a enzymů. Z vitamínů můžeme zmínit vitamín A, E a vitamíny skupiny B a to včetně vitamínu B12 (stopově).

Má vliv na hubnutí?

Díky dobrému vstřebávání látek a včetně aminokyseliny fenylalanin je utlumena chuť k jídlu. Mozek nevysílá zprávu o tom, že má hlad a člověk sní pak mnohem méně jídla.

Jak užívat spirulinu?

U spiruliny je vždy nutné dbát na doporučené dávkování, které se vždy nachází obalu daného výrobku. Většinou u kapslí je to několik tablet dvakrát až třikrát denně, u prášku zase několik lžiček denně smíchaných s vodou nebo šťávou.


Nupreme - tablety

tablety spirulina nupreme


Dále je ji možné přidat v prášku do polévky, pomazánky, salátů, smoothie, nápojů atd. Prášek by se měl přidat vždy těsně před konzumací, neměl by se přidat do jídla, které má více než 40°C, aby se nezničily cenné látky.

Další výhodou spiruliny patří fakt, že je přirozeně bezlepková. Mohou ji užívat i děti nad 3 roky. Některé přípravky se spirulinou nesmějí užívat těhotné a kojící ženy, některé naopak ano.

Kde ji můžete koupit?

Levně ji koupíte v tomto e-shopu, kde prodávají tablety, kapsle, pilulky a prášek. Nebo ji získáte v tomto e-shopu za výhodnou cenu.

Vypadá to, že spirulina má mnoho zázračných účinků, jak je tomu u všech zdravých zelených potravin. Máte vy s touto řasou zkušenosti?Nový komentář do diskuze: