logo

10 tipů pro snadné hubnutí

Rady Tipy Články
hubnutí

Zhubněte s unikátními produkty:


Podívejte se na tipy, které vám pomohou snadněji zhubnout. Při hubnutí se počítá každá snaha a tohle vám může významně pomoct. Nedržte hladovky, ale vrhněte se do hubnutí s rozumem.

Nastartujte tělo po ránu snídaní

Po dlouhé noci je potřeba dodat tělu energii. Snídani proto v žádném případě nevynechávejte a nezapomínejte na ni. Dejte si celozrnný chleba s tenkou vrstvou másla a sýrem, k tomu malý kousek ovoce a čaj. Pokud ráno nestíháte snídat, přivstaňte si. Vyplatí se vám to, protože během dne vás nebude honit mlsná.

Používejte menší talíře

Používáte-li klasické talíře a máte menší porci, můžete mít pocit, že váš talíř je téměř prázdný. Používejte menší talíře, talíř budete mít plný a vy budete mít pocit, že jste se dosyta najedli.

Dostatečně pijte

Každý den byste měli vypít alespoň 2 litry tekutin. Vybírejte si vodu, čaj bez cukru, neslazenou minerálku nebo ředěné ovocné šťávy. Nevhodné jsou sladké nápoje a nápoje se sladidly. Alkohol a káva se nepočítají do uvedeného limitu.

Nakupujte s plným žaludkem

Stává se vám, že když nakupujete a kručí vám v břiše, že koupíte mnohem víc věcí, než jste původně chtěli? Máte zrovna chuť na čokoládu, oplatky nebo chipsy, ovšem to je kvůli tomu, že máte hlad. Před nákupem se najezte a nakupujte podle seznamu. Koupíte tak méně mlsek a navíc ušetříte.

Nekupujte sladkosti do zásoby

Rádi nakupujete sladkosti do spížky, ať tam máte něco pro děti, návštěvu nebo pro sebe, když budete mít na něco chuť? Sladkosti jsou zbytečná lákadla, kterým stejně neodoláte. Nekupujte je a budete mít o jednu starost méně. Návštěva i děti se bez nich určitě obejdou, navíc ochráníte jejich zuby.

Jezte pravidelně

Pravidelná strava je základ. Pokud celý den nejíte, je pochopitelné, že večer byste nejraději vyjedli celou ledničku. Jezte proto pravidelně a nebudou vás pak přepadat tyto obrovské chutě a vyhnete se přejídání. Neměli byste proto zapomínat na snídani, svačinu, oběd, druhou svačinku a večeři.

Choďte a choďte

Snažte se chodit co nejvíce to jen jde. Jezdíte autem nebo autobusem do školy, práce nebo obchodu vzdáleného 3 km? Běžte raději pěšky. Ne každý den, ale občas ano. Nepoužívejte výtah, choďte často na procházky a vystupujte o zastávku dříve nebo zaparkujte auto dál od práce.

Přemýšlejte nad jídlem na další den

Určitě se vám také stává, že zrovna nevíte, co budete vařit. Vymyslete si jídelníček den či několik dní předem. Nebude vás na poslední chvíli trápit co uvařit nebo koupit. Často to dopadne, že sníte něco (“co dům dá”) narychlo, což je špatně.

Dostatečný spánek je důležitý

Při osmihodinovém spánku si tělo odpočine a odpočinek tělo potřebuje a to nejen při hubnutí. Spěte každý den osm hodin (nebo alespoň sedm hodin), uvidíte, že se budete cítit mnohem lépe.

Nestresujte se

Neustále se stresujete, že nemůžete zhubnout? Přestaňte se stresovat a raději se radujte ze života a najděte si nějakou zábavu. S úsměvem vám půjde hubnutí lépe.
Diskuze k článku


Dodala bych další tip, když máte hlad, napijte se vody nebo čaje!!!!
Alen, 29. 1. 2013 0:46
podailo sa mi schuddnut 3kg za 2tyzdne s kiwi:)
kristinka, 3. 2. 2013 17:17
pro Alen : a taky teplá voda zahání hlad ! :))
ngngbfj, 24. 4. 2013 14:58
zaujímavé :D
koko, 27. 4. 2013 14:34
Jím zdravě a pravidelně 4x až 5x denně, žádné smažené ani sladkosti, na to už nemám ani pomyšlení :) ... Dobrý je na hubnutí zelený čaj. Za měsíc jsem zhubla 6kg :) a když bude i ten pohyb pujde to ještě snadněji.
Lucka, 8. 6. 2013 11:04
Nový komentář do diskuze: