logo

Domácí nápoje na hubnutí + recepty

Rady Zajímavosti Recepty
Domácí nápoje na hubnutí

Zhubněte s unikátními produkty:


Pitný režim je velice důležitý, ale obyčejná voda z kohoutku někdy může nudit. Co tak si pití trošku zpestřit i něčím jiným než vodou? Navíc existují různé rady, pomoci kterých podpoříte hubnutí ještě více. Víte, co má na redukci váhy mnohem větší vliv než voda z kohoutku či petky?

Připravte si domácí nápoje na hubnutí, které jsou chutné, osvěžující a levné. Navíc každý vliv na hubnutí se počítá, tak proč něco dobrého, co podporuje hubnutí a spalování tuků, nevypít. Ve skutečnosti uvedené nápoje hubnutí jen podporují, zhubnout můžete hlavně střídmou stravou a dostatkem pohybu.

Jaké nápoje podporují hubnutí?

Káva

Káva patří k velice rozporuplným nápojům, kdy někteří hlásají, že je nezdravá a jiní, že je zdravá. Nemůže se kávě upřít její vliv na zrychlení metabolismu, spalování tuků i zahnání chutí na sladké. Pokud si dáte maximálně tři šálky kvalitní kávy denně (bez cukru a smetany), můžete zaznamenat rovněž tento pozitivní efekt. Nezapomeňte ale také na doplňování dalších tekutin.

Voda s citrónem

Citrónová voda slouží k podpoře hubnutí dlouhá léta. Dejte si sklenici vlažné vody se šťávou z jednoho citrónu vždy ráno nalačno. Podpoříte tím trávení, střevní peristaltiku a také doplníte vitamín C.

Voda s jablečným octem

Jablečný ocet pozitivně působí na spalování tuků, trávení i detoxikaci. Stačí si ráno připravit sklenici vody s jednou polévkovou lžící jablečného octa a zhruba za třicet minut snídat. Nebo můžete během dne vypít tři sklenice s vodou a každou s kávovou lžičkou octa.

Zelený čaj

V zeleném čaji se nacházejí katechiny, které podporují štěpení tuků. Čaj rovněž zrychluje metabolismus a dodává organismu energii. Aby měl čaj na hubnutí vliv, připravte si maximálně pět šálků zeleného čaje za den, ovšem musí jednat o kvalitní čaj, což ty z běžných obchodů většinou nejsou.

Nechcete doma vyrábět nápoj? Vyberte si z proteinových nápojů, které chutnají naprosto výborně.

Vyzkoušejte nový přípravek Detox Fatburn.

Recepty na domácí nápoje

Okurkový nápoj

Pití okurkového nápoje by mělo mít vliv na ploché břicho. Ze začátku je nutné pít jen tento okurkový nápoj a poté by se měla přidávat i další lehčí jídla. Nápoj se připravuje před spaním a pije přes celý den.

Suroviny:
2 litry vody
1 čajová lžička nastrouhaného závoru
1 okurka
1 chemicky neošetřený citron
mátové lístky

Postup:
1. Vložte do nádoby nastrouhaný zázvor, oloupanou okurku nakrájenou na kolečka, dobře omytý citron na kolečka a mátové lístky.
2. Vše zalijte vodou a nechte přes noc odležet.
3. Poté ho postupně pijte přes den.

Zázvorový nápoj

Zázvor dokáže nejen zrychlit metabolismus, ale je nápomocný při detoxikaci těla. Pijte ho chvíli před jídlem. Lepší je rovnou připravovat větší dávku a zbytek uchovávat v lednici.

Suroviny:
200 ml vody
3 cm zázvoru
med

Postup:
1. Oloupejte zázvor a nakrájejte na kousky.
2. Zázvor rozmixujte s vodou.
3. Podle potřeby nápoj oslaďte medem.

Skořicový nápoj

Skořice pozitivně působí na imunitu i hubnutí. Zrychluje metabolismus, zlepšuje metabolismus tuků a ovlivňuje i trávení. Kromě toho, že ji můžete přidávat takřka kamkoliv, můžete si připravit také nápoj ze skořice.

Suroviny:
kávová lžička mleté skořice
200 ml vody
med

Postup:
1. Skořici zalijte horkou vodou a nechejte chvíli louhovat.
2. Poté sceďte a podle potřeby trošku oslaďte medem.

Banánový nápoj

Banány ve spojení s dalšími surovinami zahánějí hlad, zrychlují metabolismus a pomáhají při hubnutí. Tento nápoj (spíše koktejl) je vhodné pít ráno nalačno.

Suroviny:
1 střední banán
1 pomeranč
1 lžíce kokosového tuku
100 ml bílého jogurtu
špetka mletého zázvoru
lžíce lněných nebo chia semínek

Postup:
1. Do mixéru vložte banán, pomeranč, kokosový tuk, jogurt, mletý zázvor a semínka.
2. Chvíli mixujte, než se všechno rozmixuje.
3. Pijte ráno, může sloužit i jako lehká snídaně nebo svačina.
Nový komentář do diskuze: