logo

Domácí nápoje na hubnutí + recepty

Rady Zajímavosti Recepty
Domácí nápoje na hubnutí
-

Pitný režim je velice důležitý, ale obyčejná voda z kohoutku někdy může nudit. Co tak si pití trošku zpestřit i něčím jiným než vodou? Navíc existují různé rady, pomoci kterých podpoříte hubnutí ještě více. Víte, co má na redukci váhy mnohem větší vliv než voda z kohoutku či petky?

Připravte si domácí nápoje na hubnutí, které jsou chutné, osvěžující a levné. Navíc každý vliv na hubnutí se počítá, tak proč něco dobrého, co podporuje hubnutí a spalování tuků, nevypít. Ve skutečnosti uvedené nápoje hubnutí jen podporují, zhubnout můžete hlavně střídmou stravou a dostatkem pohybu.

Jaké nápoje podporují hubnutí?

Káva

Káva patří k velice rozporuplným nápojům, kdy někteří hlásají, že je nezdravá a jiní, že je zdravá. Nemůže se kávě upřít její vliv na zrychlení metabolismu, spalování tuků i zahnání chutí na sladké. Pokud si dáte maximálně tři šálky kvalitní kávy denně (bez cukru a smetany), můžete zaznamenat rovněž tento pozitivní efekt. Nezapomeňte ale také na doplňování dalších tekutin.

chsh

Voda s citrónem

Citrónová voda slouží k podpoře hubnutí dlouhá léta. Dejte si sklenici vlažné vody se šťávou z jednoho citrónu vždy ráno nalačno. Podpoříte tím trávení, střevní peristaltiku a také doplníte vitamín C.

Voda s jablečným octem

Jablečný ocet pozitivně působí na spalování tuků, trávení i detoxikaci. Stačí si ráno připravit sklenici vody s jednou polévkovou lžící jablečného octa a zhruba za třicet minut snídat. Nebo můžete během dne vypít tři sklenice s vodou a každou s kávovou lžičkou octa.

Zelený čaj

V zeleném čaji se nacházejí katechiny, které podporují štěpení tuků. Čaj rovněž zrychluje metabolismus a dodává organismu energii. Aby měl čaj na hubnutí vliv, připravte si maximálně pět šálků zeleného čaje za den, ovšem musí jednat o kvalitní čaj, což ty z běžných obchodů většinou nejsou.

Recepty na domácí nápoje

Okurkový nápoj

Pití okurkového nápoje by mělo mít vliv na ploché břicho. Ze začátku je nutné pít jen tento okurkový nápoj a poté by se měla přidávat i další lehčí jídla. Nápoj se připravuje před spaním a pije přes celý den.

Suroviny:
2 litry vody
1 čajová lžička nastrouhaného závoru
1 okurka
1 chemicky neošetřený citron
mátové lístky

Postup:
1. Vložte do nádoby nastrouhaný zázvor, oloupanou okurku nakrájenou na kolečka, dobře omytý citron na kolečka a mátové lístky.
2. Vše zalijte vodou a nechte přes noc odležet.
3. Poté ho postupně pijte přes den.

-

Zázvorový nápoj

Zázvor dokáže nejen zrychlit metabolismus, ale je nápomocný při detoxikaci těla. Pijte ho chvíli před jídlem. Lepší je rovnou připravovat větší dávku a zbytek uchovávat v lednici.

Suroviny:
200 ml vody
3 cm zázvoru
med

Postup:
1. Oloupejte zázvor a nakrájejte na kousky.
2. Zázvor rozmixujte s vodou.
3. Podle potřeby nápoj oslaďte medem.

Skořicový nápoj

Skořice pozitivně působí na imunitu i hubnutí. Zrychluje metabolismus, zlepšuje metabolismus tuků a ovlivňuje i trávení. Kromě toho, že ji můžete přidávat takřka kamkoliv, můžete si připravit také nápoj ze skořice.

Suroviny:
kávová lžička mleté skořice
200 ml vody
med

Postup:
1. Skořici zalijte horkou vodou a nechejte chvíli louhovat.
2. Poté sceďte a podle potřeby trošku oslaďte medem.

Banánový nápoj

Banány ve spojení s dalšími surovinami zahánějí hlad, zrychlují metabolismus a pomáhají při hubnutí. Tento nápoj (spíše koktejl) je vhodné pít ráno nalačno.

Suroviny:
1 střední banán
1 pomeranč
1 lžíce kokosového tuku
100 ml bílého jogurtu
špetka mletého zázvoru
lžíce lněných nebo chia semínek

Postup:
1. Do mixéru vložte banán, pomeranč, tuk, jogurt, mletý zázvor a semínka.
2. Chvíli mixujte, než se všechno rozmixuje.
3. Pijte ráno, může sloužit i jako lehká snídaně nebo svačina.