logo

Jak je to s fólií při cvičení? Má vliv na hubnutí?

Rady Zajímavosti Tipy Mýty
žena se potí

Zhubněte s unikátními produkty:


Možná jste už slyšeli, že když si obmotáte fólii kolem vaší problematické partie, budete rychleji hubnout. Je pravda, že se díky fólii budete potit mnohem více, ale otázkou je, co vypotíte. Tuky to nejsou, vypotíte pouze vodu.

Používání fólie při cvičení je starý známý pomocník na hubnutí, proto se často radí tento bájný trik, který by měl lépe působit na spalování tuků. Mnoho žen nosilo fólii na aerobic na počátku 90. let a i v dnešní době si mnohé ženy a muži potravinovou fólii obmotají kolem stehen, boků či pasu. I přesto, že to nemá žádný účinek na hubnutí. Jak to vlastně s tou folií je a pomáhá vůbec?

Jak to funguje?

Díky intenzivnímu pocení se z těla odvede voda (vypotí se) a vy si můžete myslet, že díky tomuto pocení hubnete. Ve skutečnosti se jedná o vodu a vy nezhubnete o nic více než normálně. Ale díky odvodu vody je možné, že budete mít vystouplejší svaly nebo jemnější kůži. Tohle ale bude fungovat pouze do té doby, než se opět pořádně napijete. Takže se jedná pouze o dočasný účinek zeštíhlení bez vlivu na hubnutí.

Skořicový gel na lepší prohřátí

Oblíbený skořicový gel, který příjemně zahřeje tělo, se také často nanáší na problematické partie, poté se na ně obmotá fólie a ženy nebo i muži se mohou pustit do cvičení. Opět se vypotí hodně vody a navíc se dané partie hodně prohřejí. Z tohoto můžete mít opět pocit, že opravdu hubnete, pořád se ale jedná o vypocenou vodu bez vlivu na spalování tukových zásob.

Někdy tuto metodu používají modelky

Modelky dělají různé věci, aby byly na mole extra štíhlé. Jednou z možností je fólie při cvičení, ale opět i ony počítají s dočasným efektem. Vypotí hodně vody a najednou vypadají ještě štíhleji. Odchodí si přehlídku a mohou se zase pořádně napít a jsou opět bez tohoto efektu. Dále toho mohou využít tanečnice, baletky nebo fotomodelky, pokud chtějí na pár hodin vypadat lépe.

Znáte HEAT spalovač tuků? Podívejte se, jak vlastně funguje.

Cvičení ve fólii je celkem obtěžující, šustí, musíte dávat pozor na ni při náročnějších pohybech a celkově je omezující. Jde snadno poznat a to i při běhání. A protože to nemá vůbec žádný vliv, můžete se fólie klidně vzdát.

Pokud to ale přece jen chcete zkusit, tak na to stačí úplně obyčejná potravinová fólie. Tato potravinářská fólie se dá koupit v drogeriích a supermarketech.

Cvičíte ve fólii nebo moc dobře víte, že je to na nic?
Diskuze k článku


Fólii používám a myslím si, že funguje. Ale to je jen můj názor.
Jitka, 28. 1. 2014 19:02
Take pouzivam folii.Hlavne pri behani.Po chvili sustit prestavaji a nicemu nevadi.V dnesni dobe jsou zajimave kompresni elastaky.
Jaja, 7. 2. 2014 11:44
folii pouzivam jiz nekolik let protoze pracuji v oboru ve kterem je treba narychlo upravit svou vahu. folie jako samotna je k nicemu a fakta opravdu odpovidaji clanku ovsem pri spravnem postupu po dokonceni behu telo zpaluje hlavne tuk ktery meni zpatky na energii.
karel, 23. 4. 2015 23:08
Já to vyzkouším, kámošce to pomohlo, folie, běh a hodně pít a je po problému :-)
Míša, 12. 3. 2016 18:55
ja používam goji . a do toho svičím na kole a pár cviku a jsem zabalena ve folii , poté se jdu vykoupat a pak se zase zabalím na celý zbytek dne . a večer se zase vykoupu a kyla jdou dolu .
Sabča, 23. 3. 2016 14:43
je to zajmavé, asi to taky vyzkouším, ale četla jsem na internetu, źe to způsobuje, opruzeniny, akné a taky dehydrataci, a zarudnutí kůže. našla jsem zábal se skořicí, který se nanese, pak se tělo bmotá folii, a během spánku ji máte na sobě. máte stím nekdo zkušenost běhe, spánku? děkuji
Lucik, 19. 8. 2016 12:30
Sabčo. Tak ta folie dokonce léčí i kýlu. Neuvěřitelné.
Josefína, 22. 10. 2016 18:37
Občas se může člověku zdát, že je tlustý, ale přitom má problém se zadržováním vody. Právě na toto je dobrá zmíněná fólie (i když neřeší samotný problém, ale pouze následek).
janaj, 4. 2. 2017 19:33
Zdraví Vás tady, mám problémy s lymfatickymi cevami. To je také i zadržování vody v těle. Máte někdo zkušenosti s tím, jestli ta fólie pomáhá i na ty Lymfatické problémy? Díky za odpovědi. INA
Ina, 17. 3. 2017 9:48
Nový komentář do diskuze: