logo

Přírodní spalovače tuků aneb jak se obejít bez přípravků na hubnutí

Tipy Zajímavosti
káva, čokoláda, skořice

Zhubněte s unikátními produkty:


Spalovače tuků nemusíme kupovat jen ve specializovaných fitness obchodech, ale také můžeme využít toho, co nám nabízí příroda. Některé potraviny totiž mají velký vliv na spalování tuků, to ale neznamená, že odvedou všechnu práci za vás. Tito pomocníci vám se spalováním trošku pomohou, ale na druhou stranu byste měli přidat i vy ruce k dílu a podpořit hubnutí pohybem a pravidelným stravováním.

Možná jste o jistých potravinách a jejich spalovacích účincích již něco slyšeli, protože u některých se jedná o velmi diskutované téma. My se podíváme na ty, které často najdeme ve složení různých přípravků na hubnutí zakoupených v lékárně či fitness obchodech.

zelený čaj

Zelený čaj

Zelený čaj obsahuje EGCG (epigalokatechingalát), což je katechin, který má mnoho zajímavých účinků, jako je spalování tuků, regulace krevního tlaku, snižování cholesterolu v krvi, podpora nervového systému i působení proti stárnutí. Optimální je vypít každý dva šálky zeleného čaje, který připravíte přesně podle návodu. Pozor, při dlouhém louhování se účinné látky likvidují.

Znáte spalovač tuků Natural Protein a spalovač Nero, kde je právě zelený čaj?

Bromelain + papain

Bromelain je enzym, který se nachází v ananasu. Tento enzym pomáhá štěpit tuky, působí protizánětlivě, regeneruje organismus a ovlivňuje trávicí soustavu. Ovšem nachází se pouze v čerstvém ananasu a čerstvé šťávě. Enzymy se totiž teplem ničí, proto zapomeňte na ananasové kompoty či šťávy, které neobsahují enzymy.

ananas a papája

Papain je také proteolytický enzym, který je nápomocný při štěpení proteinů. Dále štěpí další látky, zklidňuje žaludek a pomáhá při trávení bílkovin. Papain se nachází v čerstvé papáji, která by neměla být přezrálá, neboť se obsah enzymu snižuje.

Chitosan

Chitosan se získává ze schránek korýšů, také se nachází v houbách, mořských plodech a celozrnných výrobcích. V žaludku na sebe váže tukové buňky a zamezuje jejich vstřebávání, protože jsou vyloučeny stolicí. Kromě toho upravuje činnost střev (jedná se o vlákninu), váže na sebe škodlivé látky a snižuje cholesterol. Více o chitosanu najdete zde.

krevety

Chrom

Chrom je kov, mezi jehož hlavní účinky patří regulace hladiny cukru v krvi, dále snižuje chuť na sladké a zmenšuje záchvaty přejídání. Nedostatek chromu se projevuje podrážděností, bolestmi hlavy, depresí a problémy se zpracováním živin.
Chrom nalezneme v luštěninách, celozrnné mouce, másle, sýru, rybách, bramborách, pivě, obilných klíčcích, melase a hnědém cukru.

Doplněk stravy BURN&SLIM od Dr.Protect je přírodní produkt, který je určen při kontrole hmotnosti.

Skořice

Skořice reguluje hladinu krevního cukru, zlepšuje funkci inzulinu i zlepšuje metabolismus glukózy. Opačné hodnoty působí nepříznivě při hubnutí. Navíc skořice společně s medem se používá při hubnutí jako domácí recept.

káva a skořice

Kofein + theobromin

Kofein je alkaloid, který se hlavně nachází v kávových bobech a listech čajovníku. Tato často návyková látka tlumí chuť k jídlu, zlepšuje metabolismus, odbourává tuky, oddaluje únavu, zlepšuje náladu či zrychluje srdeční tep. Ale vše je jen dočasné, po vysazení kofeinu se všechno vrací do starých kolejí. Kofein dráždí žaludek a překyseluje organismus.

Theobromin je alkaloid kakaovníku vyskytující se v kakau, čokoládě, guaraně a yerbě maté. Odbourává tuk, snižuje chuť k jídlu a slouží jako zdroj energie při únavě. Nedráždí žaludek a nepřekyseluje organismus.

L-Karnitin

L-Karnitin slouží jako spalovač tuku, ale pouze při zátěži, která trvá alespoň půl hodiny. Tuk se využívá jako zdroj energie, tím se zrychluje spalování a získává více energie.
V přírodě se nachází v hovězím mase, brokolici či luštěninách.

Znáte spalovač tuků HEAT? Podívejte, jaké má účinky.

CLA

CLA je konjugovaná kyselina linolenová, která podporuje odbourávání tuků, podporuje růst svalové hmoty, snižuje hladinu cholesterolu v krvi a reguluje imunitní systém.
Najdeme ji ve velmi malém množství v sýru, mléce, jehněčím a hovězím mase.

HCA

Kyselina hydroxycitrónová (HCA) ovlivňuje metabolismus cukrů a tuků, zamezuje přeměnu cukrů na tuky, snižuje chuť k jídlu, navozuje dříve pocit sytosti, brání ukládání tuků a ztrátě svalové hmoty.
Můžeme ji najít v mangostanu (garcinie), který občas koupíme v českých obchodech nebo na vietnamských tržnicích, častěji ale na něj narazíme na dovolené v Jihovýchodní Asii nebo Brazílii.

Opravdu je tedy nutné kupovat spalovače tuků, když přírodní variantu najdete téměř všude v obchodech?
Nový komentář do diskuze: