logo

Hubnutí při škole nemusí být nemožné

Zhubněte Rady Články
hubnutí

Zhubněte s unikátními produkty:


Nadváha se nevyhýbá ani mladým lidem, kteří teprve chodí do školy. Stačí se podívat na různé statistiky nadváhy dětí a mladistvých. Vyšší váha bývá zpravidla způsobena nezdravým životním stylem a nedostatečným pohybem. Málokdy se jedná o nemoc nebo je nadváha dědičná. Nejen kvůli hubnutí, ale i zdraví je nutné změnit dosavadní stravovací návyky a také byste se měli poradit s lékařem.

Dnešní mládež si zcela odvykla pohybu, nejraději chatuje na Facebooku a brouzdá po internetu a k tomu pojídá chipsy nebo sušenky. Ráda navštěvuje fast-foody a přejídání jí není cizí. V první řadě je nutné uvědomit si, že tohle je špatně. Nikdy nemůžete zhubnout, když se nezměníte a když pro to nic neuděláte. A výmluvy typu: nemám čas na pravidelné jídlo kvůli škole; musím se učit, proto nemůžu cvičit; nestíhám snídat; musím se pořád učit; při škole hubnout nejde... jsou opravdu jen výmluvy.

Začněte s hubnutím

Tak jako každé hubnutí, tak i hubnutí při škole si žádá změnu vašeho dosavadního způsobu stravování a sportování. U dětí to platí stejně. Bez těchto změn prostě zhubnout nemůžete. Požádejte o pomoc rodiče.

Pravidelné a vyvážené stravování

Základem úspěchu je pravidelná a vyvážená strava. Doporučuje se jíst 5 - 6x denně co 2 - 3 hodiny v přiměřených porcích. Dále zapomeňte na sladkosti, pochutiny, smažené pokrmy, bůček, salámy, tučné mléčné výrobky, jídla z fast-foodů, sladké pečivo, sladké pokrmy, sladké nápoje...

Začněte se zdravě stravovat - vybírejte si celozrnné pečivo, těstoviny a rýži, sýry se sníženým množstvím tuku, libové maso, ryby, kvalitní uzeniny a jogurty, ovoce a zeleninu. Nebojte se vypít denně alespoň 2 litry neslazených tekutin. Nevynechávejte snídani, svačiny, oběd a večeři si dejte spíše lehkou.

Dále je důležité nehladovět a nedržet nějakou drastickou dietu. Tímto si akorát uškodíte a zpomalíte metabolismus. Také kašlete na nějaké počítání kalorií, popřípadě dodržování bájné hodnoty 5 000 kJ. Tímto se vůbec nezabývejte, vynechte nevhodné potraviny a jezte opravdu pravidelně.

Jak na stravování ve škole?

Nevymlouvejte se ani na to, že ve škole nemáte čas na to, abyste snědli svačinu. Určitě máte velkou přestávku, při které můžete sníst svačinu. Svačinu si připravte ráno nebo den předem. Tu si schovejte do krabičky a přes noc dejte do lednice.

Pokud chodíte na obědy do školní jídelny, vybírejte si vždy dietnější obědy (tedy ne nic sladkého nebo smaženého). V případě, že nechodíte na oběd, vezměte si s sebou opět svačinku. Dále nezapomeňte po celé dopoledne pít.

Není tento způsob stravování lepší než kupování sladkostí, chipsů a Coca-Coly a následného přibírání?

Na pohyb nezapomínejte

Nebaví vás tělocvik? To přece vůbec nevadí, důležité je, abyste si našli cvičení, které vás bude bavit. Pokud jste ale obézní, raději se věnujte rychlé chůzi.

Najděte si během týdne čas na tři hodiny sportování. Dělejte to, co máte rádi. Zkuste běhat, tančit, rychle chodit pěšky, cvičit zumbu, aerobic,... K tomu si občas zajděte do posilovny nebo posilujte doma. Důležité je začít alespoň něco málo dělat. Opravdu se vyhněte neustálému sezení, které akorát podporuje přibírání. Nenechávejte se všude vozit autem. Raději choďte - rychlá chůze je výborná na spalování tuků. Pokud jezdíte do školy a ze školy městskou dopravou, vystupte o zastávku dřív a zbytek dojděte pěšky. Každý pohyb se počítá.

Zapomeňte na tablety na hubnutí

Nemyslete si, že pokud si koupíte nějaké tablety na hubnutí z lékárny nebo z internetu, že vám pomohou rychleji zhubnout. Většina funguje jen jako doplněk, který bez pravidelné stravy a cvičení vůbec nefunguje. A lékař vám prášky na hubnutí nepředepíše, pokud k tomu nebude pádný důvod. Nezapomeňte, že jste neustále ve vývinu, proto vám mohou tabletky uškodit.

Při zdravém hubnutí můžete zhubnout cca 0,5 kg za týden. Možná si říkáte, že to nic není, že přísnou dietou nebo hladovkou zhubnete 5 kg za týden, ale časem zase přiberete. Zatímco díky změně životního stylu zhubnete trvale.
Diskuze k článku


úžasný... ; ) vyzkouším...
Zuzi, 24. 1. 2013 16:54
díky vám sem zhubla 16 kg děkuji vám moc vážila jsem ve svých 9 letech 65kg a ted ve 12 36kg sice jsem trochu dlouho trpěla ale vyplatilo se to
kiki, 31. 1. 2013 16:06
jsem špek
, 3. 2. 2013 13:35
tak ja to skusim ale urcite napisu jak to funguje....
musím se sebou něco dělat, 4. 2. 2013 20:29
No nápad dobrý, ale já chodím do posilovny a beru posilovače a ty mi docela hodně pomáhají ted asi za 2 měsíce jsem nabral 12cm a bicepsu a na břichu stratil 8cm přes pas.
x-tream powder, 4. 3. 2013 21:56
vyskousim
verca, 28. 12. 2013 21:24
Super,vyskousim
Denisa, 29. 12. 2013 19:14
Jsem velice obezni,ve svych 11 letech vazim 68kg...Lidi kolem me i doktori maji strach,ze dlouho nebudu zit...V tom jsem si konecne uvedomila co jsem vlastne za priseru!Takze jsem se rozhodla zhubnout...,hledam clanky a vtom narazim na tenhle,v tu dobu mi bylo vlastne jedno na co jse divam,hlavne abych zhubla.Tak tedy zacinam s pohybem,omezuji sladke ci smazene veci a napoje.Zacala jsem chodit do aerobiku a k tomu jeste do hip-hopu.No a ted s radosti a usmevem mohu rict,ze mi je 15 let,merim 155cm a vazim 46kg.Pro nektere se mozna bude zdat ze jsem anorekticka,ale ne nejsem!Me brisko je ted ploche a krasne!Moc vam dekuji,ze jsem mela tu moznost se podivat zrovna na vase stranky!Jen diky vam,ted vypadam skvele! :-D
Misa, 22. 1. 2014 21:00
Měli byste přidat i článek o zdravém přibírání
jsem moc hubená, 9. 2. 2014 15:16
Nový komentář do diskuze: