logo

Hubnutí zdravě jen běžnými potravinami

Zhubněte Články
hubnutí

Zhubněte s unikátními produkty:


Hubnutí je často velmi složité, jedno je ale jisté; hubnout můžete jen běžnými potravinami. Nemusíte kupovat žádné koktejly, doplňky nebo tablety. Stačí jen správně jíst a hubnutí půjde samo. Důležité je dodržovat několik základních pravidel, která jsou podstatná při zdravém hubnutí. Nezapomeňte, nic není nemožné.

Vaše hubnutí bude trvat podle toho, kolik chcete zhubnout. Měli byste hubnout 0,5 - 1 kg za týden, aby byla vaše váha trvalá. Lepší je pomalé hubnutí něž příliš rychlé, které skončí jo-jo efektem. Proto raději počítejte jen 500 g za týden, které zhubnete zdravě.

Hubnutí zdravě

 • váš denní příjem by měl být 5 000 - 6 000 kJ.
 • musíte jíst pravidelně v menších porcích - nejlépe 5 - 6x denně v menších porcích, ukázkový dietní jídelníček
 • vaše strava musí obsahovat dostatek živin, vitamínů a minerálů
 • nekonzumujte potraviny, které nejsou pro tělo důležité, ale naopak škodlivé - sladkosti, pochutiny, smažené pokrmy, sladké tekutiny, sádlo, sladké a bílé pečivo, jednoduše příliš mnoho cukru a tuku
 • jezte dostatek zeleniny a ovoce
 • také je nutný každodenní správný pitný režim - alespoň 2 litry neslazených tekutin (voda, čaj), v žádném případě Coca, Tonic, alkohol.... Pokud pijete kávu, neslaďte ji a nepočítejte do pitného režimu.
 • vyhýbejte se tučným potravinám - tučné sýry a jogurty, prorostlé maso, bůček, salámy...
 • nezapomínejte ani sport a pohyb - je vhodné alespoň dvakrát týdně hodinu cvičit (rotoped, zumba, aerobic, spinning, běh, cvičení na trenažéru, skákání přes švihadlo, rychlá chůze)
 • choďte více pěšky - nepoužívejte výtah, parkujte dál od práce, vystupujte z MHD o zastávku dříve, choďte na procházky
 • při sledování televize nepojídejte chipsy, křupky, zákusky
 • vyměňte bílé pečivo za celozrnné, tučné potraviny za méně tučnější (ne ale za nízkokalorické jogurty, sušenky, sladidla..), tučné salámy za kuřecí šunku
 • pokrmy nepřipravujte smažením, upřednostňujte dušení, pečení nebo grilování bez tuku
 • zapisujte si vše, co sníte a zhodnoťte to, zda jste doopravdy jedli vše, co je správné
 • před počátkem hubnutí se změřte a zvážte, správné hubnutí se projeví hlavně v centimetrech

Při správném hubnutí musíte nad jídlem přemýšlet a naučit se sestavovat si svůj dietní jídelníček. Postupně tak budete hubnout a splní se vaše sny.

Více o tom, jak sestavit jídelníček, jak zhubnout a jak cvičit.


Diskuze k článku


Mám při 195 cm 120 kg, což už je podle tabulek obezita. Snažím se zhubnout. Začal jsem pravidelně jíst a acvičit. Počítám si KJ. Nevím, ale kolik KJ bych měl denně sníst? Uvedených 5000 - 6000 KJ mi přijde docela málo. Většina odborné literatury uvádí toto množství, ale záleží asi i na hmotnosti? Přece člověk který váží 50 kg, nemůže jíst stejně jako člověk, který váží 150 kg? A rozdíl také bude asi u můžů a u žen?
Lumír, 25. 1. 2011 11:02
mám 49kg, měřím 146cm,je mi 52 let.přes to, že se snažím jíst zdravě, denně cvičím se mi nedaří hubnout.Měla bych sníst asi 4000KJ, ale pociťuji hlad, i když sním bílý jogurt, nebo potraviny s nízkým indexem.Co s tím mám dělat?Poradíte mi?Moc bych chtěla snížit váhu na 45kg.
Hana, 8. 8. 2011 6:36
Samozrejme je jasne,ze kazdy ma ten prijem potravin jiny kvuli veku,vaze aj.. Pokud je moznost,zasla bych si na zmereni IN BODY ..stoji to asi cca200,- v ruznych strediscich. Nebo za priplatek taky konzultace. Na ruznych slevomatech muzete najit tyto konzultace za dobre ceny:) Jinak v mem pripade,kdyz sem zacala hubnout, sem mela to mereni zadarmo a pani mi rekla,ze mojich 1600kcal je malo( cca5500kJ) ...zkuste taky pohledat na netu ruzne kalkulacky.muzou byt neobjektivni,ale aspon neco..:) hodne stesti:)
Charlotta, 27. 1. 2013 23:14
Nový komentář do diskuze: