logo

Jak na hubnutí stehen? Pomůže dieta a cviky!

Rady Cviky Video
jak na hubnutí stehen

Zhubněte s unikátními produkty:


Široká nebo tlustější stehna trápí nejednu ženu. Která žena by se nechtěla pyšnit krásnýma nohama, oblékat si sukně a šaty? Ale ta stehna dávají dost při hubnutí zabrat a pořád nejsou krásně štíhlá, jak bychom chtěly. Jedná se o celkem problematickou partii těla, na kterou funguje pouze správně cvičení a dieta. Jaké je vhodné cvičení, aby bylo vytvarování a hubnutí stehen opravdu účinné? Podívejme se, co by vám mohlo na zeštíhlení pomoct.

Základem je správné cvičení

Bez cvičení se u tvarování a hubnutí stehen neobejdete. Důležité je ale použít to správné. V tomto případě moc nepomůže veslování nebo spinning, protože díky získaným svalům budou vaše stehna vypadat mnohem mohutněji než předtím. Vhodným cvičením je rychlá chůze a pomalý běh nejlépe třikrát týdně alespoň 40 minut. Díky tomuto cvičení spálíte tukové zásoby, které se nacházejí mj. i na stehnech a pomůže vám také vytvarovat nohy.

Dále se vrhněte na posilování a cvičení doma nebo ve fitku. Pokud budete posilovat v posilovně, nezapomeňte, že byste měla mít malou zátěž a zvýšit počet opakování. V případě vyšší zátěže vám stehna zmohutní, což samozřejmě nechcete. Pokud nechodíte do posilovny, cvičte doma na podlaze. Existuje mnoho cviků, které jsou právě zaměřené na stehna. Tak je pravidelně cvičte a nezapomeňte na obměňování cviků a na zvyšování počtu opakování. V případě, že nechcete ani takto posilovat, tak to pořád nevadí, ale vyberte si jiné efektivní cvičení.

Pilates vytvaruje stehna

Oblíbené cvičení pilates vám pomůže během velmi krátké doby v řádech několika měsíců vytvarovat postavu a to včetně stehen. Důležitá je ale pravidelnost a správně provedené cviky. Můžete cvičit podle videa, knihy nebo chodit do kurzu. Určitě se vám píle a poctivost při cvičení vyplatí.

Kalanetika zeštíhlí nohy

Také kalanetika, která byla velmi oblíbená v devadesátých letech, je při pravidelném cvičením doslova zázrak. Krásně vám zeštíhlí nohy, které se díky štíhlosti i opticky prodlouží. První pokroky poznáte již po několika hodinách a to nejen na stehnech. Cvičit můžete také podle videa, knihy nebo v kurzu.

Účinné triky a cvičení známých fitness trenérek

Zajímavé cvičení na sestavily i známé fitness trenérky, jako je Jillian Michaels (oblíbený je program 30 Day Shred a další programy zaměřené na problematické partie), Cassey Ho (Blogilates a POP Pilates) nebo Zuzana Light (má videa zaměřená na problematické partie, mezi které patří i stehna).

Cviky na vnitřní stranu stehen

Vnitřní strana stehen je velmi problematická, mohou na ni pomoct výše zmiňovaná cvičení, ale můžete se pustit jen do zpevňování stehen, protože vám ta cvičení přesně podle vašich představ nepomohou nebo se vám nechtějí cvičit.
Určitě znáte klasiku, kdy si lehnete na zem, natáhnete nohy, horní polopřekrčenou nohu opřete špičkou o podlahu a tou spodní jemně kmitáte. Jedná se o celkem účinný cviky na zpevnění vnitřní strany stehen. Tak je můžete vyzkoušet.

cviky na vnitřní stranu stehen

Podívejte se na zajímavá videa od Cassey Ho s účinnými cviky:

Ani stravování se nesmí ignorovat

Tak jako vždy, tak i v tomto případě se musí dbát na správnou stravu. Pokud vás trápí silná stehna, pravděpodobně máte na nich i větší nebo menší vrstvu tukovou vrstvu. Té se můžete zbavit pouze celkovým hubnutím, protože se nedá zhubnout pouze na jedné partii těla. Tuk totiž odchází při hubnutí z těla souměrně. Takže je nutné cvičit, jak bylo zmíněno výše, na spalování tuků je nejlepší rychlá chůze nebo pomalý běh a vyvážené stravování.

Zapomeňte na potraviny, díky kterým se přibírá

Z jídelníčku vynechte nezdravé potravin a nevhodné přípravy pokrmů, které vaší postavě jen škodí.
Není vhodné jíst čokolády, sušenky a další sladkosti, chipsy, tyčinky, uzeniny a tučná masa, sladké a bílé pečivo, sladké nápoje a tučné mléčné výrobky.
Také pokrmy nepřipravujete smažením, nepodlívejte je tukem a ani je nepřipravujte na tuku. Raději je duste, vařte nebo pečte. Nevyhýbejte se ani syrové stravě.

Naopak jezte více těchto potravin

Při hubnutí je nutné jíst pravidelně (co 2,5 - 3 hodiny) v přiměřených porcích. Dopoledne jezte více sacharidů a večer sacharidy omezte, ale nevynechávejte je úplně a naopak zvyšte množství bílkovin. Ovoce by se mělo jíst dopoledne.
Jezte více zeleniny a ovoce, dále celozrnné potraviny, libové maso, ryby, kvalitní oleje, ořechy, semínka, vejce, mléčné výrobky,...
Příprava pokrmů by měla být spíše jednodušší a nezapomeňte konzumovat větší množství čerstvé zeleniny.

A za jako dlouho se stehna dají zhubnout?

Hubnutí stehen není otázkou pár dnů či týdnů, ale spíše měsíců. Záleží vždy na to, jak vaše stehna vypadají teď. Jestli je máte je nezpevněná, tlustější nebo je chcete jen trošku vytvarovat. Důležitá je pravidelné cvičení, které doplníte správným a pravidelným stravováním.

Možná se snažíte zhubnout stehna už delší období, zdravě jíte, pravidelně cvičíte, ale poslední špíčky tam stále zůstávají. V tomto případě pomůže snad jen liposukce stehen nebo se musíte smířit s tím, že lepší stehna asi už mít nebudete. Možná ale máte jen přehnaně vysoké nároky a opravdu vaše stehna vypadají velmi dobře. Život není o dokonalosti, kterou neustále vidíte v časopisech, kde jsou modelky upravovány v grafických programech. :-)

Máte nějaký trik na to, jak mít stehna štíhlejší?
Diskuze k článku


Dieta je stašná pokud si na ní nemůžete zvyknout jako já. Byl pro mě stranšný rozdíl jíst menší porce jídla. Trápila jsem se než jsem zkusila na doporučení kamarádky přípravek Obethin, který mi pomohl jíst menší porce. Je to skvělý doplněk, který vážně funguje. Konečně se netrápím pocitem hladu.
martina, 12. 4. 2014 10:53
Já jsem jenom chtěla říct .. nedržela jsme dietu vůbec a jedla normálně jak jsem byla zvyklá po trošku větších porcích .. podle mých představ jsem zhubla v nohou za měsíc a byla jsem 100% spokojená takže nevím jestli je dieta tak moc důležitá
Míša, 17. 4. 2014 15:04
Mě nejvíc vyhovuje pilates, který cvičím jak podle knihy Elise Wattsové, tak podle videí Cassey Ho (blogilates). Opravdu to dělá divy. Sladké jsem sice omezila, ale občas se nechám unést. Vyzkoušela jsem toho fakt hodně a nejvíc funguje pilates nebo jóga. Cvičte cvičte cvičte!
Avokádo, 1. 8. 2014 8:34
Já mam tak tlustá stehna že ve škole při sezení nemůžu uvolnit nohy jinak se my ta stehna roztečou a vypadá to příšerně,tak musím mít nohy pořád opřený o nohy židle aby se stehna trochu nadzvedla a neroztekla.snad to pomůže
Geia, 23. 1. 2015 14:42
Hovorí sa zlatý stred,ja mám pohybu viac než dosť,bývame v mieste kde idete buď do kopca alebo z kopca :-D Denne ujdem v priemere tak 5-6km,cestou do kopca si dám pár klikov opretá o velký šuter (koli ramenu nemožem robiť klasické),takto zvládnem naraz aj 70 klikov :-) Doma si dám medzi 17-18 hodinou intenzívne cvičenie na spalovanie ktoré trvá asi 45min.,celú dobu posilujem všetky časti tela,ako pomocku mám expander.Používam aj nejaké cviky uvedené vyššie,nejaké cviky vidím 1x tie zaradím nabudúce :-) Čo sa týka stravovania,-pred túrou si dám kludne tučnejšie jedlo čo mám rada,som mäsový typ a nevyhýbam sa ničomu.Po vyvenčení si dám len lahšiu sváču,ono cvičiť na plný žalúdok nič moc :-D Na večeru už len niečo lahšieho a keď mám pozdě večer hlad dorazím sa zeleninou alebo jablkom a hoodne tekutín,napr.teplou vodou s citrónom :-) Takto som za tri týždne zhodila 5kg,keby som chcela a dodržiavala prísnejšiu diétu bolo by to aj viac a rýchlejšie,ale ako mám skúsenosti z minulých chudnutí,ako je človek vyhladovaný a odopiera si to čo má rád,raz povolí a kilá sú naspäť ešte rýchlejšie než som ich zhodila :-D Takže jem všetko čo mi chutí,ale s rozmyslom aby som to nejedla vtedy keď viem že sa už nebudem hýbať a tuky sa budú akurát len ukladať tam kde nemajú :-)
Monika, 3. 2. 2015 21:18
Nový komentář do diskuze: