logo

Jak obelstít vánoční nástrahy a nepřibrat?

Vánoce Chuť Rady
vánoční mlsání

Zhubněte s unikátními produkty:


Vánoce jsou spojené s mlsáním nejen vánočního cukroví, ale také vánočky, vánoční štoly, chlebíčků nebo vaječného koňaku. To se nakonec projeví menším nebo větším váhovým přírůstkem, což určitě nikoho nepotěší. Jak se můžete vyhnout přibírání a přesto se nevyhýbat těmto dobrůtkám?

Nejúčinnější řešení je nejíst cukroví a chovat se, jakoby svátky vůbec nebyly, ale kdo by to vydržel? Asi nikdo, kdo slaví Vánoce.

Jen ochutnávejte

Vánoce jsou tady každý rok, proto není nutné sníst všechno, co kolem sebe uvidíte. Nikdo vám to cukroví nevezme, tudíž jezte pomalu a vychutnejte si každý kousek. Dejte si pravidlo, že si vezmete za hodinu jeden nebo dva kousky cukroví, ale víc už ne. I kdybyste měli velkou chuť na další cukroví, vyčkejte hodinu. Mezitím se na ně natěšíte a také dokážete těmto výborným pamlskům odolat. To stejné platí i v případě chlebíčků nebo vánočky.

Schovejte cukroví z dosahu

Pokud vás cukroví pořád láká a chtěli byste ho co nejvíce sníst, není nic jednoduššího než ho schovat. Když ho nebudete mít na očích, nesníte ho tolik. Komu by se chtělo zvedat se od televize nebo počítače a zajít si každou chvíli do špízu, na balkón nebo lednice pro cukroví? Najednou zjistíte, že vlastně ani na něj chuť nemáte a ani jej nepotřebujete.

Dejte si odměnu za výdrž

Nemůžete-li si pomoct a neustále o Vánocích jíte, stanovte si odměnu nebo trest. Nejlépe by se mělo jednat o něco většího, např. budu-li ujídat, nepojedu v létě na dovolenou nebo pokud nebudu ujídat, pojedu na dovolenou... Mělo by se jednat o něco, co vás bude motivovat, abyste pořád něco nejedli a snažili se moc nepřibrat.

Dietní cukroví vám moc nepomůže

Často se radí napéct dietní cukroví, ale to není zas tak moc proveditelné. Moc dietních druhů neexistuje, protože většinou se cukroví připravuje z tuku a cukru, což jsou velmi kalorické ingredience. A ne každému by se líbilo jíst něco jiného než výbornou a známou klasiku. Navíc teď je již na nějaké pečení a experimentování pozdě, pomůže tedy jen menší množství.

vánoční medové perníčky

Nezapomeňte na pohyb

Vánoce jsou často spojeny s lenošením, válením se na sedačce a sledováním televize. To je to nejhorší, co můžete udělat. Nejprve sníte kalorické cukroví a následně budete několik hodin sedět nebo ležet a nic nedělat. Asi je každému jasné, že tímto způsobem přiberete. Běžte místo sledování stále stejného vánočního programu ven na procházku s dětmi, partnerem nebo se psem. Užijte si venku krásné počasí a vůbec snažte se co nejvíce chodit a hýbat se. Klidně si zajděte i zacvičit do fitka nebo cvičte doma - důležité je něco dělat.

Pokud vlastníte doma stepper, rotoped nebo eliptický trenažér, zacvičte si na nich alespoň na chvilku.

Co když přiberete?

Pokud se stane ta nemilá skutečnost a vy přiberete, nic si z toho nedělejte a hlavně se nestresujte. Začněte v novém roce s hubnutím. Při hubnutí je důležité si uvědomit, co máte správně dělat, jak jíst a jak cvičit. Více informací o tom, jak můžete zhubnout, se dozvíte v tomto článku.

Bojíte se toho, že přes Vánoce (zase) přiberete?
Nový komentář do diskuze: