logo

Jak opět nepřibrat poté, co jste zhubli?

Zhubněte Tipy
hubnutí

Zhubněte s unikátními produkty:


Mnoho lidí, kteří zhubnou, časem opět přiberou. Někteří začínají přibírat již po pár týdnech a někteří po pár měsících. Hlavní problém tkví v tom, že si lidé myslí, že když zhubnou, udrží si novou hmotnost napořád. Jenže tak lehké to není.

Zhubnout je snadné, ale udržet si váhu je těžký oříšek. Správnou cestou rozhodně není počítání kalorií do konce života, trápení se kvůli tomu, co smíte a co nesmíte sníst. Jediné, co vám pomůže, je trvalá změna životního stylu.

Hubněte pomalu a zdravě

Vůbec nejhorší na hubnutí jsou krátkodobé a nezdravé diety a hladovky, při kterých samozřejmě rychle a hodně zhubnete. Potom ale můžete očekávat, že opět přiberete. Projeví se u vás jojo efekt, přiberete zase na původní váhu a mnohdy získáte ještě něco navíc. Tělo si zvykne na nižší příjem potravy, začne šetřit, následně při normálním příjmu potravy si začne tvořit zásoby na další hladovku.

Z tohoto důvodu by hubnutí mělo být pomalé a rozumné. Jezte pravidelně, příjem potravy snižte jen o trošku a zapojte do hubnutí i pohyb. Při zdravém hubnutí zhubnete maximálně kilogram týdně, spíše jen půl, ale o to bude snadnější si váhu pak udržet.

Nemyslete si, že s dietou je konec

To, že zhubnete na požadovanou váhu, je jen začátek. Mnohem těžší úkol je si získanou váhu udržet. Mnoho lidí opět začne přibírat, někdo pomaleji a někdo rychleji. Ač se každý snaží nepřibrat, opak je pravdou a přibírá.

Toto přibírání je zapříčiněno tím, že se dotyčný vrátí zpět k nezdravému stravování, nejí pravidelně, nemá dostatek pohybu atd. Rozhodně to ale nevyřešíte po opětovném přibrání, když budete hubnout s novou dietou nebo hladovkou. Tato cesta nikam nevede a každé další hubnutí pak bude složitější. Přitom dodržováním několika rad si váhu udržíte a opět nepřiberete.

žena je v posilovně

Vsaďte na zdravý životní styl

Tím, že zhubnete zdravou a pestrou stravy, kterou doplníte adekvátním pohybem, si změníte svůj stávající styl za nový a zdravý. Bylo by na škodu jej zahodit a vrátit se ke starým návykům, které zapříčinily přibírání. Ovšem důležité je, aby vám nový životní styl vyhovoval, proto si jej upravte tak, ať se nenutíte do jídel, která nemůžete vystát, ale ať si najdete ta, která máte rádi.

Nový styl vás musí bavit, ne obtěžovat. Samozřejmě je nutné dodržovat jistá pravidla, která mají zásadní vliv na to, ať nepřiberete. Důležitý je výběr potravin, pohyb, stravování a rovněž je nutné omezit stres, že uděláte něco špatně.

Dieta KetoFit je velice oblíbená a s dobrými výsledky.

Nezapomeňte na pravidelnost ve stravování

Určitě si vzpomínáte, že při hubnutí jste jedli pravidelně, a to byste měli dodržovat i po něm. Najděte si vždy čas na pravidelné stravování. Pokud budete opět celý den hladovět a večer vše doženete, to znamená, že se hodně se najíte, projeví se to brzy na postavě. Samozřejmě po bohaté večeři, budete mít ráno menší hlad a opět se bude vše opakovat.

Jídlo si rozložte do celého dne, snídejte, obědvejte a večeřte. Dále můžete připojit svačinky. A je jedno, jestli budete mít za den pět jídel nebo tři, důležitá je pravidelnost a přiměřená velikost porcí. Pro přibírání je kritické hladovění a přejídání.

Nesnažte se sníst všechno, co jste nemohli

Pamatujete si, když jste si během hubnutí odpírali zákusky, čokolády, smažák nebo vepřové výpečky? A když už jste zhubli, snažíte se dohnat ztracený čas a vše si pravidelně dopřáváte? Tak to jste na nejlepší cestě opět přibrat.

cvičení v přírodě

Nikdo netvrdí, že si různé dobrůtky nemůžete dát, ale měli byste je jíst s rozumem. Dejte si je jen občas a snažte se takovouto kalorickou nálož si zasloužit a k tomu si přidejte hodinovou svižnou procházku. Také nahrazujte nezdravé potraviny zdravými a dietními.

Sportujte a nevyhýbejte se pohybu

Sportování není spojeno jen s hubnutím, působí dobře na zdraví a relax. Věnujte se nějakému oblíbenému sportu, tanci nebo cvičení. Můžete chodit ven na procházky ráznou chůzí (pokud máte psa, potěšíte ho), pravidelně vystupujte z autobusu o jednu zastávku dřív, nepoužívejte výtah a na kratší místa se přesuňte pěšky, ne autem.

Každý pohyb se počítá a projeví na tom, že opět nepřiberete. Pokud navíc máte sedavou práci, tak je u vás větší riziko, že když se nehýbete, opět přiberete. Pokud chcete nepřibrat, aktivní pohyb vám v tom pomůže.

Neusněte na vavřínech, jinak přiberete.
Nový komentář do diskuze: