logo

Nezapomeňte snídat, snídaně je důležitá

Snídaně Rady Tipy
snídaně

Zhubněte s unikátními produkty:


Všichni moc dobře víme, že bychom neměli vynechávat snídani, i když v praxi to každý nedodržuje. Americké výzkumy ukazují, že ti, co pravidelně snídají, jsou hubenější a zdravější. Lidé díky tomuto rannímu jídlu snědí více vlákniny, mléčných výrobků, ovoce a zeleniny oproti těm, kteří nesnídají. Navíc netrpí ráno hladem, což se také u těch ostatních děje. Děti, které snídají, jsou ve škole více soustředěné na učivo, nemají málo energie a nekručí jim v břiše. Dospělým se to zase vyplatí v práci, protože se jim lépe pracuje.

Výhody pravidelného snídání

Snídaně je snad nejdůležitějším pokrmem dne, který vás každé ráno nastartuje do nového dne. Nebojte se jí a snažte se naučit snídat půl až hodinu a půl po probuzení. Měla by tvořit 15 - 20 % energetického příjmu na den, k tomu byste také neměli zapomenout na tekutiny - čaj, vodu, džus,...

Snídaně pomůže k lepšímu výkonu

Pokud se nasnídáte, lépe se soustředíte v práci k pracování a ve škole k učení. Koncentrujete se tak na jiné věci než na to, že máte hlad a že se těšíte na jídlo. Po dlouhé noci organismu doplníte energii, aby mohl opět naplno pracovat.

Snídaně pomáhá proti mlsání před obědem

Určitě to znáte, když nesnídáte, přemýšlíte celé dopoledne, protože oběd je daleko, co byste snědli. Pravděpodobně skončíte u sušenek, oplatek či zákusků z automatu, občerstvení nebo blízké cukrárny. Tyto svačinky obsahují mnoho sacharidů a tuků a jejich glykemický index je vysoký, což je jak pro hubnutí, tak i pro zdraví nevhodné. Brzy po nich budete mít chuť na něco dalšího a pravděpodobně opět neodoláte a odskočíte si něco koupit, s takovým přístupem opravdu nemůžete zhubnout.

müsli

Sníte toho přes den méně

Budete-li pravidelně snídat, sníte méně jídla přes den. Důležité je ale mít vhodnou snídani, pokud budete snídat různé sladké cereálie, efekt může být opačný. Zatímco s vyváženou snídaní, která bude obsahovat jak sacharidy, bílkoviny a tuky, přijmete přes den méně kalorií, což se vám ve výsledku vyplatí.

Časté výmluvy, kvůli kterým se nesnídá

Mnoho lidí se vymlouvá a hledá důvody, proč zrovna nemůže snídat místo toho, aby začali snídat a přestali se vymlouvat. Neděláte to přeci kvůli někomu jinému, ale děláte jen pro sebe, pro hubnutí nebo i jako prevenci cukrovky. Podívejte se nejčastější výmluvy, možná se v nich poznáte.

Ráno nemám hlad

Kvůli tomu, že jste dlouhou dobu nesnídali, nepociťujete vůbec hlad a tudíž nepostřehnete ani signály o tom, že hlad máte. Začněte tedy jíst postupně po malých kouscích. Vezměte si ze začátku malý jogurt, kousek rohlíku, ovoce nebo cokoliv malého. Brzy si zvyknete na to, že ráno něco malého sníte a toto množství můžete časem zvyšovat. Časem se již bez snídaně neobejdete.

pomazánka a houska

Znáte Yolab Odstraňovač tuku? Ten se bere zrovna před snídaní nalačno.

Nemám čas snídat

Velmi častou výmluvou je, že prostě ráno není čas se nasnídat. Nebylo by přece jen lepší, kdybyste si ráno přivstali a něco snědli? Stačilo by si nastavit budík o 10 minut, ať se stihnete nasnídat. V případě, že nestíháte, připravte si něco rychlého, abyste nemuseli trávit v kuchyni zbytečně dlouhou dobu. Uvidíte, že se to vyplatí.

Nemám chuť na typická jídla na snídani

To přece nemusí vůbec vadit, nikdo vás nenutí jíst ovesnou kaši, müsli nebo nějaké cereálie. Snídejte to, co máte rádi. V případě hubnutí byste ale měli snídani trošku upravit, to znamená, že nebudete každý den snídat míchaná vajíčka nebo chléb se sádlem, ale dáte si ho například jednou za týden.

vaječná omeleta

Naplánujte si jídlo

Ať nemusíte každé ráno přemýšlet, co si ráno dáte, jednoduše si to naplánujte. Vhodné je snídaně střídat, ať jsou pestré a nemáte pořád stejné jídlo, aby vás brzy neomrzelo nebo se vám nezhnusilo. Jednou si dejte sypané müsli, jednou celozrnný chléb se sýrem, míchaná vajíčka nebo ovesnou kaši. Záleží jen na vás, co máte rádi. Na zajímavé tipy se můžete podívat tady na stránku.

Snídáte pravidelně? Co nejčastěji?


Diskuze k článku


To je můj problém.Pravidelně snídám.Bílý jogurt,oříšky ovoce.... A teď jsem začala s Margitovou dietou,kde se nesnídá. Včera jen kafe,dnes k tomu 1 rohlík, no pro mě je to hrozné!!! Ale třeba shubnu. Nevím co po těch 14.dnech,když začnu jíst normálně?? Asi budu muset zvednout korýtko,když se mi podaří :))
Ivana, 22. 1. 2014 19:34
Nový komentář do diskuze: