logo

Jak si udržet postavu v zimě?

Tipy Jak na to Články
postavu v zimě

V zimě máme často tendence zpohodlnět, protože teplé oblečení toho stejně moc neodhaluje a navíc, kdo by držel dietu o Vánocích nebo na Silvestra! Jenže pak přijdou výčitky, strach z toho, jak stihneme zase zhubnout do jarního oblečení či plavek a zdraví nám za zimní kila navíc taky nepoděkuje, takže lepší je držet si linii celoročně. Jak na to?

Nezapomínejte na zeleninu a ovoce

Stejně jako celý rok nezapomínejte na vitamíny obsažené v ovoci a zelenině. Obzvlášť v zimě jsou potřeba. Nejen, že kila nepůjdou nahoru, ale také se ubráníte virózám, chřipkám a nachlazení. Na svačinku si proto místo čokolády zobněte něčeho zdravého, ale také sladkého. Oblíbeným zimním, potažmo vánočním ovocem jsou třeba mandarinky nebo ananas.

-

Připojte zdravé tuky

Zkušenosti se zdravým zimním stravováním mají pochopitelně na severu, kde je chladněji více než u nás. Zkuste severský způsob stravování. Na zimu jsou dobré tuky, ale jen zdravé, nejlépe ty v rybách. Dále připojte dietní maso, mezi které patří zvěřina, drůbež a také ryby.

Vyvážená snídaně vás nastartuje

Snídaně by měla být bohatá a vyvážená, ať vás na celý den nabije energií a netrpíte hlady. Další zdravé „zimní“ potraviny jsou ořechy, teplé zeleninové polévky nebo dietně připravované maso.


Naopak zapomeňte na...

Zapomeňte však na knedlíky a omáčky, stejně dobře (ne-li lépe) poslouží rýže, zelenina nebo brambory. K tomu se nepřecpávejte cukrovím a dalšími moučníky. Pokrmy nepřipravujte smažením, ale zvolte dušení nebo pečení. Zelenina připravená v páře vás v chladném období zahřeje, stejně jako ráno teplý nápoj.

Hýbejte se

Důležitý je také pohyb. Skoro všechny oblíbené sporty můžete přes mrazivé měsíce provozovat v krytých prostorách. Užívejte si venkovní lyžování, snowboarding, bruslení, běžky a další pestré zimní aktivity. Spolehněte se na saunu, která se stane rájem plným relaxace.

Obáváte se zimy a přibírání?
Diskuze k článku


O postavu se v zimě nebojím. Jedeme po vánocích na lyže, tak se všechny špeky spálí.
Marki, 10. 12. 2012 19:27