logo

Jak si udržet postavu v zimě?

Tipy Jak na to Články
postavu v zimě

Zhubněte s unikátními produkty:


V zimě máme často tendence zpohodlnět, protože teplé oblečení toho stejně moc neodhaluje a navíc, kdo by držel dietu o Vánocích nebo na Silvestra! Jenže pak přijdou výčitky, strach z toho, jak stihneme zase zhubnout do jarního oblečení či plavek a zdraví nám za zimní kila navíc taky nepoděkuje, takže lepší je držet si linii celoročně. Jak na to?

Nezapomínejte na zeleninu a ovoce

Stejně jako celý rok nezapomínejte na vitamíny obsažené v ovoci a zelenině. Obzvlášť v zimě jsou potřeba. Nejen, že kila nepůjdou nahoru, ale také se ubráníte virózám, chřipkám a nachlazení. Na svačinku si proto místo čokolády zobněte něčeho zdravého, ale také sladkého. Oblíbeným zimním, potažmo vánočním ovocem jsou třeba mandarinky nebo ananas.

Připojte zdravé tuky

Zkušenosti se zdravým zimním stravováním mají pochopitelně na severu, kde je chladněji více než u nás. Zkuste severský způsob stravování. Na zimu jsou dobré tuky, ale jen zdravé, nejlépe ty v rybách. Dále připojte dietní maso, mezi které patří zvěřina, drůbež a také ryby.

Vyvážená snídaně vás nastartuje

Snídaně by měla být bohatá a vyvážená, ať vás na celý den nabije energií a netrpíte hlady. Další zdravé „zimní“ potraviny jsou ořechy, teplé zeleninové polévky nebo dietně připravované maso.

Naopak zapomeňte na...

Zapomeňte však na knedlíky a omáčky, stejně dobře (ne-li lépe) poslouží rýže, zelenina nebo brambory. K tomu se nepřecpávejte cukrovím a dalšími moučníky. Pokrmy nepřipravujte smažením, ale zvolte dušení nebo pečení. Zelenina připravená v páře vás v chladném období zahřeje, stejně jako ráno teplý nápoj.

Hýbejte se

Důležitý je také pohyb. Skoro všechny oblíbené sporty můžete přes mrazivé měsíce provozovat v krytých prostorách. Užívejte si venkovní lyžování, snowboarding, bruslení, běžky a další pestré zimní aktivity. Spolehněte se na saunu, která se stane rájem plným relaxace.

Obáváte se zimy a přibírání?


Diskuze k článku


O postavu se v zimě nebojím. Jedeme po vánocích na lyže, tak se všechny špeky spálí.
Marki, 10. 12. 2012 18:27
Nový komentář do diskuze: