logo

Jste to, co jíte 23.6.2011

Jste to, co jíte
pic

Zhubněte s unikátními produkty:


V dalším díle pořadu Jste to, co jíte, který se bude vysílat 23.6.2011 na TV Prima, uvidíme paní Miroslavu.

Paní Miroslava váží 115 kg a měří 170 cm. Je jí 44 let a pracuje jako ošetřovatelka. Ráda se stará o ostatní, ale na sebe zapomíná.

Do pořadu ji přihlásily její dvě dcery, které jsou velmi štíhlé, tak chtějí i své mamce pomoci zhubnout.

K tomu navíc miluje sladké nápoje a sladkosti. Čaj bez cukru nemá ráda. Dále miluje smažené jídlo a tučné maso. Vykouří krabičku cigaret za jeden den.

Dokáže se změnit a začne o sebe více pečovat? Přestane si o sobě myslet, že je stará a neatraktivní?
Přestane ulétávat na sladkém?

Které potraviny musí jít z lednice a ze špížky pryč?
bílé rohlíky, paštika, uzeniny, máslo, majonéza, sladké jogurty, alkohol, …
Z čeho by se měl skládat správný jídelníček?
z celozrnných potravin (chléb, rýže, těstovin), vloček, zeleniny a ovoce, libového masa, ryb, mléčných výrobků, luštěnin, …

Mirka se téměř vůbec nehýbe. Kromě pohybu v práci nemá vůbec žádný. Dostává vibrační plošinu. Mirka slibuje, že bude cvičit.
Začala chodit i do bazénu.

Ve 4. týdnu ji zkontroloval Havlíček. Mirka se přiznala, že občas pije bílé víno.
V 7. týdnu ji zkontrolovala Cajthamlová na party. Mirka nepije ani alkohol ani nejí nic sladkého.

Dnes se bude vařit tatarák z kapra.
Potřebujeme: kapra, limetku, jarní cibulku, kopr, ředkvičku, salátovou okurku, sůl, pepř a olivový olej.
Maso z kapra nadrobno nakrájíme. Musí být bez kostí. Nakrájíme cibulku, ředkvičku, kopr a okurku. Smícháme s masem a přidáme lžíci olivového oleje a šťávu z limetky. Trošku osolíme a opepříme.
Dáme na 15 minut odpočinout do lednice.
Mezitím ještě můžete připravit filet z kapra s pepřem na trošce oleje.
K tataráku podáváme topinky osmažené bez oleje.

Vyzkoušejte rovněž lososový tatarák, je velice chutný.

Mirka si začíná věřit. Už si o sobě nemyslí, že je stará a akorát kousek před smrtí. Myslí si, že je úplně jiný člověk, což Cajthamlová uznává.

Mirka za tři měsíce zhubla 13,5 kg (z toho 11,5 kg tuku) a v pase 14 cm. Zlepšil se ji cholesterol, přestala kouřit a také má lepší sebevědomí.
Diskuze k článku


Přeji dobrý den, váš dnešní pořad mě úplně dostal, protože mám obdobný problém jako paní Mirka, nemám se ráda, o všechny pečuji, ale na sebe nemám čas. chodím jen do práce, nechodím plavat, do společnosti minimálě. Nenávidím se. Ale váš pořad mi dnes hodně pomohl. Paní Mirka mi dodala odvahu a sílu, že to taky musím dokázat. je mi 50. Děkuji všem, kteří tento pořad připravují.
Jarmila, 23. 6. 2011 21:23
Dobrý den,zaujal mě ten stroj na cvičení co s váma třese,jak měla paní Mirka,nevíte jak se jmenuje?Jinak ji moc gratuluji že to dokázala,přála jsem ji to a moc,hodně mi tento pořad dává,jen se odhodlat a začít jíst zdravě,ale po finanční stránce mi to nějak nejde :-(
Petra, 24. 6. 2011 6:38
úplně jsem s ní cítila jak se řeší všechny ostatní a né sebe já dělám to samé,ale když nejsou finance tak je to hrozně težšké.a když nemáte podporu tak těžší.obdivuju paní Mirku jak to zvádla.
DRAHOMÍRA, 25. 6. 2011 11:55
Dobry den .Myslim ze pani Mirka strasne prokoukla a moc ji to slusi.Jen me udivuje ze se nemela rada,vzdyt ani pred schozenim kil byla sikovna zenska as nechapu ty jeji dcery.Misto aby byly vdecne za materskou peci tak jeste mamince schazuji zbytek sebevedomi.
lucie, 1. 7. 2011 13:40
Nový komentář do diskuze: