logo

Jste to, co jíte 5.4.2012

Jste to, co jíte
pic

Zhubněte s unikátními produkty:


V dalším díle pořadu Jste to, co jíte, který se vysílal 5.4.2012 na TV Prima family, jsme viděli Terezu Böhmovou. Tereza chce zdravě zhubnout a je odhodlaná to dokázat.

Tereza má 29 let a váží 102 kg. Měří 170 cm. Má tříletou dceru a je svobodná. Její neřestí jsou sladkosti a hlavně čokoláda.

Terezu děsí její váha, která je opravdu vysoká a bude se to snažit změnit. Ví, že jí nezdravě, ale neví, jak to změnit. Nejhorší na tom, že nezdravou stravu dává i své malé dceři.

Má ráda smažák a hranolky. Ráda peče dorty a buchty. A strašně ráda se přejídá. Teď to chce ale změnit, protože se sama sobě nelíbí.

Pomůže Terce doktorka Cajthamlová a inženýr Havlíček? Dokáže se Tereza vzdát svých milovaných čokolád a zhubne? Začne cvičit?

Co musí z lednice a ze špízu pryč?

sladkosti (čokolády, oplatky, perníky, tyčinky), zákusky, smetanové jogurty, ztužený tuk, tučná jídla, uzeniny, slanina, salámy, tatarka, hranolky, pečivo, šlehačka, limonády, Coca-cola,…

Co by měl obsahovat zdravý a vyvážený jídelníček?

Celozrnné pečivo a chléb, celozrnnou rýži, celozrnné těstoviny, libové maso, ryby, libovou šunku, ovoce, zeleninu, vejce, mléčné výrobky, vločky, kuskus, polenta, luštěniny, olivový olej, vodu,…

Jak Tereza postupuje?

Tereza neumí jinak vařit než smažit a péct buchty, což je pro ni dost těžké. Ale snaží se. Jí více ovoce a zeleniny. Také se přiznává, že občas jí i kousek 90% čokolády.
Martin doporučuje Tereze, aby více chodila a také využívala váhu dcery při posilování na hřišti.

Tereza se přiznává, že moc necvičí, protože je nemocná.
Dostává vibrační plošinu, tak slibuje, že bude pravidelně cvičit.

Recept ratatouille s kuřecím a těstovinami

Potřebujeme: cibuli, lilek, cuketu, papriku, kuřecí prsa, celozrnné těstoviny, pepř, sůl, tymián, olivový olej.
Zeleninu nakrájíme na kostičky, přidáme tymián, špetku soli a osmažíme na lžíci oleje.
Kuřecí maso nakrájíme na plátky, potřeme olivovým olejem, opepříme a osolíme. Ugrilujeme.
Kuřecí podáváme se zeleninou a těstovinami.

Výsledky

Po třech měsících Tereza zhubla 14,5 kg (z toho 11 kg tuku), přes břicho 15 cm a přes boky 14 cm. S výsledkem je spokojená.
Nakonec dostala Tereza dárek - nakupování oblečení.


Nový komentář do diskuze: