logo

Jste to, co jíte 7.6.2012

Jste to, co jíte
pic

Zhubněte s unikátními produkty:


V díle pořadu Jste to, co jíte, který se vysílá 7.6.2012 na TV Prima family, uvidíme paní Táňu, která je na mateřské a nemůže se zbavit přebytečných kilogramů.

Táňa má 36 let a je na mateřské dovolené. Měří 169 cm a váží 114 kg a nadbytečných kilogramů se nemůže zbavit. Zkoušela různé diety a zázračné přípravky na hubnutí, avšak nic jí nepomohlo.

Tatiana se kvůli váze a svému tělu velmi trápí. Trpí kvůli tomu i depresemi. Chce zhubnout a cítit se zase dobře. Nechce, aby ji neustále bolela záda a kyčle. Poradí jí Petr Havlíček a Kateřina Cajthamlová, jak může zhubnout po porodu?

Podívejte se již ve čtvrtek 7.6.2012, jak to nakonec s Táňou a její váhou dopadne.

Co by měl obsahovat zdravý jídelníček?

Celozrnnou rýži, celozrnný chléb a těstoviny, brambory, libové maso, ryby, mléčné výrobky, vejce, šunku s vysokým podílem svaloviny, zeleninu, ovoce, luštěniny, jáhly, kuskus, vločky, olivový olej, vodu,…

Co musí z lednice a ze špízu pryč?

párky, majonéza, omáčky, šťávy, marmelády, hranolky, tučné sýry, smažené potraviny,...
Táňa jí spíše méně, než by měla. Má díky tomu zpomalený metabolismus. Také jí v potravinách hodně tuků.

Jak Táňa postupuje?

Táňa je čtyři týdny nemocná, takže nemůže cvičit. Ale pravidelně a správně jí.
Po nemoci Táňa pravidelně cvičí (hodina nordic walkingu denně, jízda na rotopedu) a pořád se pravidelně stravuje.
Manžel Táni je proti jejímu stravování. Myslí si, že Táňa nebude věčně pravidelně jíst a chystat si jídlo do krabiček.

Táňa se ale kvůli jeho nepodpoře a také kvůli jiným věcem velmi trápí. Trpí depresemi, ale nechce jít k doktorovi ze strachu, že by musela jíst různé antidepresiva. Přitom jí pomůže pouhé promluvení.

Zdravý smažený sýr

Ingredience: sýr (20%), mléko, celozrnné pečivo, vejce, koření, brambory, zelenina, tatarka
Postup: Brambory připravíme v páře.
Sýr namočíme na minutu do mléka. Dále sýr ponoříme do rozšlehaného vajíčka a obalíme ve strouhance z celozrnného pečiva.
Sýr pečeme v multifunkční troubě. Podáváme s brambory, zeleninou a troškou tatarky.

Výsledky

Za tři měsíce Táňa zhubla 5,8 kg, přes boky 4 cm a přes břicho 8 cm.
Diskuze k článku


Určitě nezhubne. Když to lidi nechají dojít tak daleko, tak je problém někde jinde. Proč jí to nedošlo dřív, že je tlustá - třeba při 100 kilech?!?!
Rea, 7. 6. 2012 6:46
Já si myslím, že zhubne. Třeba měla nějaké psychické problémy,.. zkoušela nesmysly jako miliony žen a holek podle časopisů a doopravdy neví jak na to. Zhubne tak 10kilo.
Ucík, 7. 6. 2012 8:53
Keď som videla pani Táňu, to ako by som vydela seba pred 14-mi rokmi,asi 2roky po pôrode syna som začala veľmi priberať a každá činnosť bola pre mňa utrpením.Nechápala som čo sa to deje.Bola som vždy unavená depresívna a k lekárovi som odmietala ísť z dôvodu, že som sa hambila za svoju váhu.
Keď to dospelo do štádia,že už som bola permanentne opuchnutá a všetky činnosti som vládala robiť len po sediačky som pochopila,že problém nebude len v mojej nadváhe a tak na naliehanie manžela asi po 5rokoch trápenia som zašla za svojím obvodným lekárom. Ten keď mavidel a počul o mojich problémoch a zmeral mi tlak/bol obrovskýýý /hned´povedal, že to bude štítna žľaza. A mal praudu.Po nasadení liekov som síce čiastočne schudla, ale aj dnes ked mám 50 rokov stále sa trápim s vysokou nadváhou a neviem si s tým rady.
Lydka, 8. 6. 2012 8:32
chcela by som požiadať o radu
Lydka, 8. 6. 2012 8:35
Nový komentář do diskuze: